Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

11-05-2024, 20:31:33

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 439
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 222
Total: 222

222 гости, 0 потребители

Търся SSD 120GB с TRIM control

Започната от marinph, 05-08-2013, 18:35:59

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Prison

Аз си взех преди 5 дена новия модел на Samsung (840 EVO).
Доволен съм от него определено. Преди време ползвах Corsair Force 3 и разликата е много голяма в + на Samsung-а. Цената която платих е 198лв. за 120GB. Може да разгледате някой от review-тата в Youtube. При мен под  10.8.5 прави 400 Write и ~500 Read. Със сигурност има по-добри SSD-та, но за парите си заслужава да му се обърне внимание.
 MacBook Pro 13" Retina i5 2.4GHz 8GB Iris 256GB
 iPhone 7 Plus Matte Black 32GB Never Lock
Proud "iSheep" 4 Life!
I wish i could tell Siri to bring Steve back to life :(

elpatseto

Аз се извинявам за спам-а, но наистина не знам какво е "трим контрол" и с какво е полезен?  :)
 MACBOOK PRO 13"(MID 2012) 2.5GHZ I5/4GB/SSD 128GB - OS X Yosemite
 Apple Magic Mouse
 iPhone 5S 16GB Black - iOS 8
 Apple ТV 3

Prison

Не че искам да се правя на зъл, но вместо да питаш тук можеше да напишеш TRIM в гугъл и можеше да прочетеш..
 MacBook Pro 13" Retina i5 2.4GHz 8GB Iris 256GB
 iPhone 7 Plus Matte Black 32GB Never Lock
Proud "iSheep" 4 Life!
I wish i could tell Siri to bring Steve back to life :(

elpatseto

Ми то и аз не искам да се правя на някакъв си но по твоята логика дай да спрем да пишем във форума или да го правим само за да констатираме разни факти.
Ще пиша във гугъл за да чета някаква информация в други форми, така ли? Ми хубаво, ама ти не си човека-форум, така че оставам въпроса си отворен.

П.С. Вместо да ми даваш насоки къде и какво да търся с едно изречение можеше да ми напишеш(ако знаеш естествено).

Това сме българите...вместо да си помагаме с действия -даваме акъл.
 MACBOOK PRO 13"(MID 2012) 2.5GHZ I5/4GB/SSD 128GB - OS X Yosemite
 Apple Magic Mouse
 iPhone 5S 16GB Black - iOS 8
 Apple ТV 3

ponski

@prisonbreaking

Благодаря за информацията, ще прегледам ревюта за този и подобни модели, но бих се радвал и на допълнителни мнения на хора от форума, които са използвали или използват подобни дискове към момента.

Благодаря предварително!

Поздрави,

Понски
Понски

MacBook 7,1 Core 2 Duo 2,4GHz 8Gb | Mac OS X 10.11.2
iPhone 4S 32Gb | iOS 9.2
iPad Mini 2,7 16Gb | iOS 9.2

HQ

ми то и аз преди месец не знаех какво е TRIM,написах го в уикипедия, потърсих си и от 2 седмици съм с SSD с TRIM съпорт като преди това тествах такова без и разбрах че е нужно. Най-малкото ти гарантира малко повече живот пък видиш ли това не е нещо което не очакваш от носителя ти на всичката информация...
Ако искате тъпи въпроси влезте в дата.бг, там може да ви питат за какво служи "старт менюто" и т.н. тъй че мисля че сме малко по-напреднал форум от тях (надявам се) ...