Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

15-05-2024, 02:24:05

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 652
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 598
  • Online ever: 774
  • (Вчера в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 515
Total: 515

515 гости, 0 потребители

Mac OS 10.8 - Mountain Lion

Започната от enemy, 16-02-2012, 17:53:30

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

wess-music

#15
Ако някой го е дръпнал, моля да сподели дали има стрелки на скрол баровете (встрани вдясно и отдолу), защото много ми липсват за определен софтуер и това е единствената причина 10,7,х да ми е само резервна ОС
"за зор, за аман", както казваха хората на времето...

Иначе това "Аir Play Mirroring" много ме изкефи.
Смятам в спалята да си купя едно телЪвизорче и от лаптопа да си гледам кино на него, макар че според това, което препоръчват да се "синкне" резолюцията на двете за по-вярно (пиксел към пискел) изображение, не знам как да стане, след като 1920/1200 на 17" са повече на височина от 1080 на телевизирчето...
На промо-видеото ясно се вижда, че резолюцията на двата монитори е различна.


Само Епъл ТиВи остана да си взема – и в джаза...

Поздрави

Vancuver

За хората като мен (аз съм с Air с 2 гб памет) Lion май остава по-добрият вариант. Планинското лъвче се задъхва на моменти - съмнява ме да е от това, че е developer preview, но ще видим.
Така или иначе единствената функция, която ме грабва е Airplay Mirroring, а и тя засега НЕ работи с core2duo процесори, т.е. ако не го пуснат занапред - аз лично едва ли ще купя ML, по-скоро ще си върна лъвчо. :)

Тоя notification center, където всички го хвалят, нещо не ме радва много-много като изпълнение...
Mac Mini 6,2 / QC i7 2.3GHz, 16GB DDR3, 250GB SSD + 1TB HDD
13" Sony Vaio Pro
iPhone 6 Space Grey 16GB
iPad Air Space Grey 32GB

Wizi

Цитат на: wess-music - 17-02-2012, 01:37:54
Ако някой го е дръпнал, моля да сподели дали има стрелки на скрол баровете (встрани вдясно и отдолу)

Хъм. А това пробва ли да го отметнеш:

System pref -> General и от там Show scroll bars сетнало на Always

MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

wess-music

Wizi,

ето за тези стрелки имам предвид:


Поздрави

А..., и още нещо:
отдавна не сме се събирали на бира дружината.
Май е време! :)
Или съм пропуснал събитието?...

julss

AirPlay и сега си го може, че и много повече. Само трябва да ти е джейлнато Apple TV-то. Браузваш споделени директории директно от него. Аз съм шернал и макбука, и тайм капсулата, и един друг мрежов диск. Така че wess@, можеш спокойно да си вземеш едно епъл тв и да гледаш и слушаш през него каквото си искаш на телевизора в спалнята.

konstant


Metal

Никога не са ми харесвали крайните статии на гизмодо, там всичко е черно-бяло или силно мразят нещо или са заслепени и го превъзнасят(, да не говорим клюкарския им стил).

Според мен посоката на Епъл е ясна и не е толкова лоша както я изкарват. Десктоп ОСа ще започне да се ъпдейтва веднъж годишно(всяка година), вероятно няма да плащаме за това, също както iOS. От друга страна обаче десктоп и мобайл системите са коренно различни, и Епъл съзнават това, те не поемат пътя на Майкрософт с техния Windows 8. iOS и OS X ще имат общи неща като iCloud, основни приложения и наподобяващ интерфейс, но те остават различни системи всяка със своя си път и силни страни.

Всъщност прочетете това, няма какво повече да добавя.

radosslav

//off

Значи страшно оффтопик и се извинявам, но просто искам да го напиша.

Миналата година Интел имаха проблем в архитектурата на някакъв чипсет- това си мина ей така, оправиха го имаше малко забавяне и производителите на дъна получиха решение.

Обаче- заради това забавяне и поради кризата и намалените продажби в момента Интел бавят иви бридж серията  :-X Процесорите са готови, Чипсетите са готови, всичко е ок, но не сме си изпълнили Нормата- отделно и като няма конкуренция и AMD нямат неща които да ги застрашават, могат да си го позволят, а днешните потребители, не са като тези преди 10г- интересуват се, следят новини и не са склонни да си купят нещо на самият край на технологичния му цикъл.

В този ред на мисли сами разбирате говоря за новите линии imac, macbook pro and mac pro- мен специално ме интересуват лаптопите- в момента съм с mbp late `08-а и просто много силно във всекидневното ползване се чувства нуждата от ъпдейт...

Напарво не знам... чета руморс и за ретина за макбук- ако интел отложат старта на новата архитектура за лятото или дори ЕСЕНТА, тогава ще са факт новият osx, win8 и голяма конкуренция и бум от нови продукти на пазара, но аз както и предполагам доста хора, честно се притеснявам, дали вобще мога да изкарам дотогава...   ::)

BoMBa7a

Преведена информация за новостите в OS X Mountain Lion :  http://www.myapplebg.com/2012/02/os-x-mountain-lion-2012.html
Информация за вашия iPhone, iPad, iPod, Mac на http://www.myapplebg.com/

Lycan

Това е правилната стратегия, за да се вкара в OS X кошера немалка част от блуждаещи iOS потребители.

angelvn

@radosslav - що за глупост си написал? Говоря за твърдението ти, че MB Pro late 2008 не ставал за всекидневна работа.
Грешиш. Става и още как. По спецификации е 1:1 с Mac Mini 2010 и MacBook Pro 13" mid 2010. По тази логика значи, че и MBP-то от 2010 вече е твърде outdated?!?
За всекидневно ползване и работа Intel C2D процесорите още вършат работа (говоря за Р8х серията и нагоре), слагаш им и едни 4-8GB RAM и работата заспива.
Ако не обработваш видео и тежки файлове, и все такива действия, изискващи процесорна мощ - машината ти ще се справя повече от перфектно.
Аз на такова Про дори игри играя (последната Call of Duty, Return to Castle Wonfestein и пр). Под Фотошоп CS5.5 също се държи доста добре. Сложил съм й 8ГБ РАМ, и един диск - 750GB WD Scorpio Black 7200rpm.
Не мисля, че  през следващите 2 години ще имам нужда от ъпрейд. Освен ако не реша да пръскам пари ей така...за гивезелък.

ПП. Извинявам се за офтопика.
UI designer and developer

radosslav

Цитат на: angelovarna - 18-02-2012, 02:48:30
@radosslav - що за глупост си написал? Говоря за твърдението ти, че MB Pro late 2008 не ставал за всекидневна работа.

Ами за тези "глупости" говоря- Adobe After Effects and Premiere

по повод ъпдейтите- и аз съм с 8gb, ама и диск 15к да сложиш и ssd да сложиш все тая, като не е sataIII, полза нулева... да не говорим за процесора, който рендерира привюта 800х600 за 6-8 часа, от топлоотдаването имам чувството, че корпуса ще се разтопи... просто трябва иви бридж, така ги виждам нещата, а десктоп нямам от 2006-а и не смятам да купувам повече, тъй като е неудобен за моите нужди.

Дано пуснат новата серия лаптопи лятото заедно с новата OSX...


thebrainless

Не ти трябва "иви бридж", а ти трябва мак про... Малко не е сериозно  да ползваш лаптоп за редовна тежка работа, от време на време да става, но иначе не, ако ще и да го смениш с още не изкараната серия макбук про с ултра гига турбо нови процесори.
Stay hungry. Stay foolish.

konstant

Ткака както се задават нещата с Планинският Лъв мисля че в недалечно бъдеще , ще трябва да джейлбрейкваме и компютрите си! Работата върви на затворена система-магазн за Апп-ове, към който се продават машини, на които да ги качваш!

Wizi

Цитат на: radosslav - 18-02-2012, 09:10:56като не е sataIII, полза нулева...

Бре! От кога едни 250мб/с пписане/четене са нулева полза? :)

Изхвърляш се.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD