Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

09-05-2024, 01:16:30

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 662
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 489
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 442
Total: 442

442 гости, 0 потребители

Вашия iPod и вашия автомобил?

Започната от MacFen, 17-01-2005, 14:59:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

MacFen

Идеята е как максимално да се интегрира iPod-а или някакъв друг Mp3 player към музиката в колата. Към новите BMW-та стандартно може да си поръчаш окабеляване за iPod като от самия касетофон можеш да управляваш iPod-а като changer. Из нета намерих доста устройства които се предлагат за тази цел но нито една схема да видя как е реализирано това. Та питането ми е относно управлението на Changer от касетофона всякаква информация по тази тема сигнали схеми за кабели който с каквото може да помогне.

Същата тема съм пуснал и тук http://renault-bg.com/forum/viewtopic.php?t=3748

А колко души тук имат iPod че ми е интересно - въпреки че аз нямам защото дефакто е на сестра ми:)

Becko

Освен БМВ вече Мерцедес, Волво, Нисан, Алфа и Ферари :)
http://www.apple.com/ipod/accessories.html

е ако искаш да го управляваш от волана е сложно :)
иначе за музиката става с кабел както и през ФМтрансмитер и радиото на колата :)

MacFen

FM тарнсмитера не е лоша идея но личния ми опит с iTrip показва че гълта доста батерии и не винаги вади качествен звук а и се смущава от силни излъчватели иначе е супер практично.

Относно кабела това ми е пределно ясно става дума и за управлението на iPod-а та като ще е гарга да е рошава:)

Lord Adder

Стига глупости, бе :!:

8)

Земи си едно Ферари и да не се разправяме повече :!:
- ?!?
- Don't panic! This ship is unsinkable...
- !?!
- Секи да се спасява сам! Women and children first!

MacFen

Защо да са глупости?


А ако ми го подариш няма да ти го отказа но понеже съм скромно дете предпочитам едно Mini Cooper S Works :D

Web_Devil

Аз пък съм още "по-евтин" :!: За мен един Mercedes-Benz CL 65 AMG.Само около 250000 euro. :idea:  :D
Животът НЕ се измерва с броя вдишвания, а с моментите, които спират дъха ни!

val1

Последното което открих за ipod  в амтомобил  е Gateway500_Most.
Произвежда се в Германия DENSION Audio Systems и цената на кита е около 410 евро. Дава възможност да се свърже като ченджер към музикалната уредба на автомобила. Съвместима е с модели на mercedes,audi,bmw и др. от 2004-2006. Има възможност да се командва ipoda  директно от волана, на някои модели дори излиза на дисплея.
http://www.dension.com/icelinkgateway500.php

kaninski

В BMW-to се управлява също и от волана, когато е поръчано стандартно окабеляване. В средната конзола между водача и другия патник на предната седалка има USB порт и 3.5 mm стерео джак. Там се включва интерфейсен кабел за ipod и после управлението е от касетофона или CD-радиото, като работи и от волана.
MacBook Pro 17" 3.06GHz/4GB RAM/500GB HDD/Mac OS X 10.7
MacBook Air 13" 2.13GHz/4GB RAM/256GB SSD/Mac OS X 10.7
Time Capsule 2TB
2 x iPhone 4 32GB
iPad 2 3G 64GB
Apple TV2

nubizus

Е на тва му вкам аппле мания:
Да си купи некой кола за да си слуша на айпода:)))

shekito

Аз имам iPOD в колата.Карам БМВ Х3..окабеляването струвапе майка си и баща си,но изобщо не съжалявам.Много е готино.и качеството си е супер и си имам 60ГБ музика в колата...сега идва другия проблем,че аз я правя на 1 плайлист,защото има много музика,но всъщност слушам малка част от нея...и като не му слагам нови песни ми писва :)...
Macbook Air
White MacBook 2 ghz Core Duo
2 Gb RAM
80 GB HDD 7200rpm

iMAC 20 Core 2 duo 2.16  3gb ram 250gb HDD

kaninski

И при мен са около 18000 песни и съм ги сложил всичките в един Playlist. Така, като пусна random e по-добре от всяко радио и не ми омръзва. Мисля, че лимита на BMW интерфейса за ipod е 20000 песни, но още не съм го пробвал.
MacBook Pro 17" 3.06GHz/4GB RAM/500GB HDD/Mac OS X 10.7
MacBook Air 13" 2.13GHz/4GB RAM/256GB SSD/Mac OS X 10.7
Time Capsule 2TB
2 x iPhone 4 32GB
iPad 2 3G 64GB
Apple TV2

shekito

Е да ама това е музика,събирана сумати години и повечето неща не ми се слушат,но нямам време да трия песен по песен :)
Macbook Air
White MacBook 2 ghz Core Duo
2 Gb RAM
80 GB HDD 7200rpm

iMAC 20 Core 2 duo 2.16  3gb ram 250gb HDD

fpyyh

какви точно неща трябва да се купуват за бмв? аз се опитах да свържа iphone през bluetooth, но не стана, за бмв със стандартно радио с разните екстри за телефон - контакти, набиране през дистанционното и други

shekito

Еми нестава.ТО се купува кабелче,което си е за iPOD.И аз имам телефон в колата ама няма как да се ползва за нищо друго,освен за телефон.На брат ми iPhone-a се връзва с колата без проблеми,но пак ти казвам-само за телефон..Ако искаш музика..кабелче:)
Macbook Air
White MacBook 2 ghz Core Duo
2 Gb RAM
80 GB HDD 7200rpm

iMAC 20 Core 2 duo 2.16  3gb ram 250gb HDD

fpyyh

стига ми и bluetooth handsfre, но след като се pair-нат започва да мисли телефона и нищо, само си върти