Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

08-05-2024, 07:31:43

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 660
  • Общ брой теми: 9 814
  • Online today: 423
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 370
Total: 370

370 гости, 0 потребители

Проблем със speakerите на MacBook

Започната от marrria, 19-02-2008, 20:27:17

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

marrria

Здравейте,
Имам следния проблем: след едно ползване на слушалки ми се изключиха спиикърите. Т.е мога да слушам музика/звукове само със слушалки. Входа за слушалките свети в червено, а когато те не са вкарани ми дава знака mute (като искам да увелича или намаля звука). В Preferences--> Sound--> Output е селектирано Build-in Output, но пише отдолу: The selected device has no output controls.

Някой срещал ли е този проблем? Прегледах форума но не открих подобна тема..

phile

Tova ti e digital output, za tova sveti cherveno -- tazi chervenata svetlina e vsqshtnost optichnata vrqzka. Da, toia problem se poiavi na PB-to na priatelcheto i lichno predstava si niamam kak da go opravia bez da se preinstalira vsichko. Taka che ako niakoi znae, az sqshto mnogo se interesuvam ot fix :((
If we weren't supposed to eat animals then why are they made of meat?!!?
cmusicforum.com
Извинявам се предварително ако пиша с латиница, но на служебната машина няма как да кача :(

yamahadrums

Явно е доста често срещан проблем. Така. Първо пробвайте да включите слушалки. но не тези на Apple, а някакви други. Просто вкарайте и изкарайте няколко пъти жак-а. Пострадалите от този проблем са се справяли и като са размествали пластините във входа за слушалките с нещо остро. Все пак преди интервенции от подобен род се препоръчва PRAM Reset-Cmd+Opt+P+R (задържате клавишите веднага след стартиране на компютъра). Успех!
MacPro 2.66GHz 8Gb RAM Mac OS X 10.7.5, Pro Tools 10.3.3, DIGI 003 Factory, LogicPro 9.1.8,  Tascam FW-1884, Adam A7, Roland TD-20, Yamaha SY-99, Audiotechnica ATH-M50.
iPad Retina 3G+WiFi 128GB White

marrria

Хм,
При мене проблема се оправи като с жака на слушалките леко огънах входа, след поне 100 опита.. Жалко само че вече ще ме страх да включвам слушалки :)

Благодаря за помоща!