Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

15-05-2024, 04:46:08

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 652
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 598
  • Online ever: 774
  • (Вчера в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 552
Total: 552

552 гости, 0 потребители

iPad mini или iPad 3,4

Започната от walker007, 24-10-2012, 16:37:46

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

petyoyo

Ретината си е ретина , но рамера е доста по компактен и преносим.

За мен специално компактността ще надделее.
iPad Mini
Преоткрийте вашия имейл с Хипермейл!   


iMario

За мен размера има значение и за това избрах по- големия- iPad 3 ;)
iPhone 3G
iPad 3

r3ac7

Ако бях на твое място бих изчакал второто поколение на минито, тъй като е много вероятно да се появи с ретина дисплей, който е голям плюс. Също така, хардуера на сегашното мини е доста стар (същия като на iPad 2, който е на 2 години) и ме съмнява, че след 1 - 1.5 година ще почне да се затормозява с по-новите и тежки приложения.

Все пак, ако не можеш да чакаш и ти трябва на момента: ако дисплея ти не е от толкова голямо значение, ползваш го за четене, социални мрежи и други не толкова натоварващи неща и по-компактния размер ти се вижда по-голям плюс от ретината и по-бързия хардуер отиваш до най-близкия магазин и си взимаш сегашното мини.

И аз мисля да се сдобия с мини след 1, 2 години, тъй като ще ми трябва за университета. Кой вече пише на ръка...

iPhone 5 16GB Black iOS 8.1.2
MacBook Pro (early 2008) C2D 2.4Ghz, Nvidia GeForce 8600
iMac 21.5" (late 2012) Quad-Core i5 2.7Ghz, 8GB RAM, 1TB HDD, Nvidia GeForce GT 640M 512MB

faire

Ако мислиш, че софтуерната клавиатура е удобна за писане на лекции, в грешка си. Изпробвано е :) И то на 10", на минито ще е още по-неудобно.. А ако тръгнеш да си взимаш и хардуерна клавиатура, то тогава преносимоста отива на вятъра. По-добре един air 11" и получаваш много много повече функционалност за сметка на по-малък живот на батерията (5 ч.).
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

foctobar

Абе, така е. Но съм виждал преносими сгъваеми bluetooth клавиатури с размер горе-долу А6 или по-малко. Един в час си записваше с такава на iPhone-a.  :D

Wyatt Earp

Мини-то води до пристрастяване :) за мен удобството при постоянно движение надделява над разкошния образ на ретината
Air, Macbook Air.

r3ac7

Цитат на: faire - 30-01-2013, 13:16:52
Ако мислиш, че софтуерната клавиатура е удобна за писане на лекции, в грешка си. Изпробвано е :) И то на 10", на минито ще е още по-неудобно.. А ако тръгнеш да си взимаш и хардуерна клавиатура, то тогава преносимоста отива на вятъра. По-добре един air 11" и получаваш много много повече функционалност за сметка на по-малък живот на батерията (5 ч.).

А цената? ;)
iPhone 5 16GB Black iOS 8.1.2
MacBook Pro (early 2008) C2D 2.4Ghz, Nvidia GeForce 8600
iMac 21.5" (late 2012) Quad-Core i5 2.7Ghz, 8GB RAM, 1TB HDD, Nvidia GeForce GT 640M 512MB

faire

Ако имаш определен бюджет, ще си търсиш Еър в този диапазон. Нещо от първите генерации например. Пак ще върши повече работа от айпада.. Не ме разбирайте погрешно, но за мен таблета е идеално устройство за сърфиране на дивана и четене на новини през разните му там апп-ове + някоя друга игричка ако имаш свободно време, както и за гледане на филми, когато си на път + четене на книги. Но за работа.. Нека да кажем така - зависи с какво се занимаваш. Примерно за фотографи - за представяне на портфолио е идеално; за постпроцесинг - има някои много добри програми за обработка (като snapseed и iphoto напр.), но те в никой случай не могат да бият Шопа (с всичките му плъг-ини) и Аперчър/Лайтрум..
Това важи и за занимаващите се с дизайн/уебдизайн, предпечат, видео и много други.
Колкото и грешно да звучи, ако е само за лекции - по-добре някой много евтин ултрабук. Възможно е и да се намери нещо, което да може да се Хакинтошне..
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.