Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

16-05-2024, 00:09:07

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 582
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 574
Total: 574

574 гости, 0 потребители

4S Globul -> Mtel

Започната от minimiro, 26-09-2012, 10:00:48

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

minimiro

Здравейте, понеже идвам от дебрите на Андроида там си се оправям добре с ровичкане рутване и т.н. но ми предстой сблъсък с 4S.... та реших да поразпитам първо, да не плача после...

Жената е фен на ябълките, има си Макбук и друго не ще и да погледне...
Аз съм към Глобул и ми излезе изгодно предложение да взема един 4S на лизинг.... мене Desireto си ми е идеално....
Идеята ми е да и го дам на нея, тя ще е щастлива определено..... въпроса е 4S Глобулски заключен към тях (твърде вероятно) може ли и като как да се ползва към Мен-тел ;)
Ако вероятноста да го прецакам тотално сам, е твърде висока, като какви пари горе долу е лекуването на този проблем....
За Варна става въпрос, ако някой нещо нали ;)

minimiro

Ехо, някой нещо?
Никой ли не се е сблъсквал с подобна врътка?
Четох Gevey мевей... това работи ли или си требе джейлбрейк?

Metal

По-добре приеми че не може.
Взимаш отключен, или заключен към оператора с който ще го ползваш. След като изтече договора можеш да им се помолиш да ти го отключат.

iPeichiny

Това с лизинга е много обвързващо,докато изтече договора ти ще излезе iPhone 6 S,а колкото до отключването-има начини,само трябва да се поразровиш,но най-добре си вземи отключен!!!
 MacBook Pro 2007 
 MacBook Air М1 
 Apple Wireless Keyboard 
 Magic Mouse 
 iPhone 4S 
 iPhone 5S 
 iPhone 7 
 iPod Touch 4 
 iPad 4 
 iPad Air 3 
 Apple TV 3 
 Airport Express 

iDon't Know Where i'M Going But i'M Sure Know Where i'Ve Been

arnold

За 4S ти трябва X-SIM. Зависи с кой бейсбенд ще ти дадат... Отиваш на сайта на X-SIM и гледаш кои версии бейсбенд оключва и ще получиш отговор на въпроса си може или не може...
Real Mac mini

minimiro

т.е да разбирам ли че съществува вероятността телефона да не може да бъде отключен там с джейлбрейк или както му казвате за да се ползва с друг ОП?

Adamov

Телефона може да се отключи само и единствено с допълнителна карта, за която колегата ти разказа чудесно. Това е! От там насетне само с Глобул! :)
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

minimiro

Да тъкмо четох по темата.... :)
Че кво, допълнителна-допълнителна. щом трябва...

Колкото до Unlocked сички знаем че е по-добре не се занимаваш с глупости ама пък 1000+ кинта за телефон айде нема нужда, пък ку ще не ябълка ми една щайга ябълки да са ;)

Последен въпрос, предполагам, че ще трябва да му се изключат там всякакви ъпдейти-мъпдейти.... или вероятно ще трябва да се подменя въпросния Х-Сим след всеки ъпдейт....

arnold

Проблема, колега е че всеки X-SIM ще ти струва към 50-60лв минимум, а дори и към момента не знам дали отключва последния актуален бейсбенд на 4S... Затова трябва да внимаваш, веднъж ако го отключиш после с малко четене има начин да ъпдейтнеш телефона без да правиш ъпдейт на бейсбенда - с Redsnow или PWNAGE tool примерно...
Въпроса е дали първоначално ще можеш, така че най добре питай глобулците с каква версия на бейсбенда ще ти дадат.
Real Mac mini

arnold

#9
http://www.xsimcard.com/product.php?id_product=14
Според пичовете може, с 6.0 и бейсбенд 3.0.04... т.е. с какъвто и да го вземеш, кат го ъпдейтнеш до 6.0 ще получиш този бейсбенд и ще можеш да го отключиш...

Само че не се споменава никъде дали Мтел влиза в тези оператори, които поддържа... Може би трябва да ги питаш първо...
Real Mac mini

minimiro

Точно това и направих, ще ви държа в течение, ако случайно някой друг го вълнува....

10х за хелпа до тук! :)

bluesky

Най-добре, приятелю minimiro, отиди до въпросния Оператор и им обясни точно какъв телефон искаш, как го искаш и колко струва.

Оттук нататък да вземеш правилно решение ще Ти е лесно.

minimiro

Абе с пари и с ФО всеки може ;)

minimiro

Само колкото да Ви държа в течение...
въпросните http://www.xsimcard.com/ са си fake от всякъде ;)
след уверение че работи и разбира се работи с Мтел/Глобул си поръчах джаджичката
Първото което леко ме усъмни беше че на сайта им като пощенски услуги вариантите бяха Swisspost и DHL, а в момента на плащането през PayPal получателя беше wenhui yan....сещате се не твърде често срещано европейско име....
В процеса ми на ръчкане по темата за Сим-ънлок решения като цяло успях да схвана че има два основни типа... Gevey - китайски вариант на проблема и  X-Sim европейска алтернатива...
Както и да е все пак поех риска, викам си може пък да е китаец в европа ;).... вчера пристигна пакетчето... след има няма 15!?!?!? дена път... и като видях подател HongKong вече на 90% бях убеден че съм изпържен...
Как да е, седнах закачих го... естествено Мтел не е сред предефинираните оператори... викам си вариант 2 IMSI код... изрових и това въведох го... сърчинг... и в момента в който открие МТел, телефона иска да бъде Активиран наново - Сим кард ънсъпортед  ;D
Викам си мамицата им.... пуснах си клаймче в ПейПал, дано ми върнат кинтите и да не ше преглътна едни 30$...
Как разбрах че са фейк... седнах и си сърчнах гугъл точно с моя проблем, след IMSI код, отново иска активациа... и без да искам попаднах на http://forum.gsmhosting.com/vbb/f758/beware-x-sim-copies-1545217/ .... доста хора с същия проблем питаха ми кво да правим сега...

Всъщност това е оригиналния сайт http://www.x-sim.me/index.html
хората малко са очудени че има X-Sim2 :-D
И да в европа са :-))))
X-Sim си е X-Sim просто си е с версий... освен това имат и донгъл с който можеш да го ъпдейтваш с напредването на софтуерчето вътре....

И те така, дано предпазя някой друг! ;)

arnold

Кое те притеснява? Китайците правят яко електроника- виж къде ти е сглобен айфона например...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Real Mac mini