Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

15-05-2024, 20:09:28

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 619
  • Online ever: 774
  • (Вчера в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 560
Total: 560

560 гости, 0 потребители

Помощ при избор на смартфон

Започната от fozzcho, 02-09-2012, 11:50:42

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

fozzcho

Здравейте :).Изправен съм пред една дилема - ай-фон 4S или Самсунг галакси S2.моля помогнете ми при избора :)

slyn4

I az imah sushtiya problem pri izbora na smartphone .. Ako se interesuvash ot harakteristikite na telefonite , to samsung-a e po-dobur , no ako gledash design i udobstvo , to iphone-a e po-dobur.. Az lichno si vzeh iPhone 4S i sum naistina dovolen :)

angelvn

Няма какво да се чудиш - iPhone е решението.
Причини:
- по-дълъг живот на батерията;
- повече и по-качествено направени приложения (от към дизайн, стабилност и функции);
- рискът да ти се зарази телефона от приложение от appstore е почти нулев, за разлика от playstore-a за android;
- по-добра изработка на телефона - стои тежко, удобен е за държане и ползване (за разлика от пластмасовите андроидски сапунерки).

Гаранцията от Apple за устройството ти е безупречна. Възникне ли проблем - до 5 дни ти пращат чисто нов телефон.

Galaxy S2 се води вече стар модел. iPhone 4S е актуалният модел към момента, но след 2 седмици излиза нов модел. Това обаче не означава, че с излизането на новия модел iPhone, за 4S поддръжката ще спре или ще се ограничи.
Политика на Apple е да осигуряват поне 2 години поддръжка за телефоните си. А след това може пак да има поддръжка, но почва да се ограничава от към функции (заради хардуера). Например iPhone 3GS, който е на 3 години ще поддържа и iOS6, която излиза тази есен.
При андроид телефоните - поддръжка я имаш, я не (под поддръжка нека се разбира-> редовно предоставяне на ъпдейти за/на операционната система).
UI designer and developer

fozzcho

а какви са цените на 2та смартфона?

arnold

Вземи си Моторола Майлстон няма да сбъркаш...
Real Mac mini

faire

Във форум на епъл какъв отговор очакваш? За цените можеш да се поинтересуваш сам. От много неща зависят - състояние, окомплектовка, ГБ-и и най-важното - това дали е отключен или не. Моят съвет е вземи си отключен и по-скоро изчакай новия, който ще бъде обявен най-вероятно след около седмица (12.09).
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Hacko_Prasko

@faire +1 +1 и за двата аргумента
enjoying the mbp 17" late 2011

dada_

Моя съвет е ако не си имал смартфон вземи си apple или nokia с windowns. И двете са ОС(операционна система) са значително по-лесни за употреба, в сравнение с андроид, не че там има нещо сложно, но имаш много места, в които да се ровичкаш и може нещо да направиш. Ябълката и те имат някакъв зловреден софт в AppStore, но е значително по-малko, от този в GooglePlay. Ако взимаш андроид, трябва да гледаш какво инсталираш. Ако качваш всичко на ред, от знайни и незнайни сайтове има вероятност да си качиш програма, която не ти мисли доброто. Лично мен не ме кефи самсунга, въпреки, че е един от най-добрите смартфони в момента на пазара, самият дизайн не ми харасва, а и малко самата марка ме дразни. Но въпреки това съм се замислил за един друг модел на самсунг - Samsung Galaxy Nexus. Защо не го ли, защото е 560лв, не мисля че някой от горните който си избрал можеш да си вземеш на такава достъпна цена. В същото време е с подобни на С2 характеристики, дори и с по-добри. Айфона пък от своя страна е по-малък и по-удобен за ползване като телефон, но ако искаш да гледаш филми или да се ровиш в нета, по-големия дисплей си е предимство.

faire

Toва със зловредния софт в аппстор да се разбира като: имало е инцидентни случаи на 2-3 програмки от над 700 000 за 5 години време.. Едва ли някой от България въобще е изтеглил подобна програма, която да "му увреди" телефона.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

dada_

Цитат на: faire - 15-09-2012, 23:20:29
Toва със зловредния софт в аппстор да се разбира като: имало е инцидентни случаи на 2-3 програмки от над 700 000 за 5 години време.. Едва ли някой от България въобще е изтеглил подобна програма, която да "му увреди" телефона.
Да прав си така, доста по-малко такъв софт има дори и извън аппстора. Но внимаваш ли, с която и ОС да си няма проблем.

Becko

Онзи ден познат с андроид не руутван ... Изтеглете новият браузър ... Ок даунлоуд инстол ... СМСи по 6 лв. ... Честито !!!

Как си слагат софтовете за банката в тези андроиди незнам ;)

dada_

Цитат на: Becko - 16-09-2012, 11:01:56
Онзи ден познат с андроид не руутван ... Изтеглете новият браузър ... Ок даунлоуд инстол ... СМСи по 6 лв. ... Честито !!!

Как си слагат софтовете за банката в тези андроиди незнам ;)
Извинявай, ама твоя познат от сайта на касперски сигурно ще изтегли вирус, вместо анти-вирусната. Такова нещо като нов браузер няма. В настройки->за телефона->проверка за нови update-ти, ето е това, ако има нещо ново по ОС или каквото и да е от там се инсталира автоматично. Такива нови браузъри да забрави. 100% е дръпнал някоя зловредна програма, я от някой сайт, я от маркета(google play). Казвай му да прави хард ресет.

fpyyh

Това и за windows съм го чувал, ти си виновен, защото не си инсталирал последните 7 пача на експлоръра, 2 антивирусни, 3 firewall-a, 4 програми за следене на регистъра и ако може да имаш някой сертификат за информационна сигурност. Тези, които просто искат компютърът/телефонът да им служи са без късмет, това да не е инструмент, който да върши работа.

Becko

Човек не е длъжен да се занимава с глупости :) касперски и тн. iPhone и вече не се мисли за телефони.

dada_

Цитат на: fpyyh - 17-09-2012, 17:49:09
Това и за windows съм го чувал, ти си виновен, защото не си инсталирал последните 7 пача на експлоръра, 2 антивирусни, 3 firewall-a, 4 програми за следене на регистъра и ако може да имаш някой сертификат за информационна сигурност. Тези, които просто искат компютърът/телефонът да им служи са без късмет, това да не е инструмент, който да върши работа.
Не ме разбрахте. Не съм казал да инсталира каквото и да е. А ако има някакви update-ти по ОС били те за браузъра или каквото и да е друго се прави от там (и това в случай, че не е сложена отметката на автоматично). А това което му се е показало на твоя приятел е като нотификация в notification bar-a, който и вие в iOS имате. И там му е излязла реклама за нов браузър, реклама, която се появява, само ако инсталирал някой зловреден софтуер. Такива елементарни вируси, се намират и отстраняват много лесно от googleplay, което ме навежда на мисълта, че той си е дърпал приложения от другаде. Е нямам как да си сигурен вече в тях. Както и при iOS след като си  jailbreak-нал телефона и качваш каквото ти попадне, от където ти попадне - можеш ли да знаеш, че няма "вируси".