Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

16-05-2024, 01:24:26

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 619
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 590
Total: 590

590 гости, 0 потребители

Разочарован от Apple и iPhone

Започната от taurus, 27-05-2011, 13:17:34

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

taurus

Здравейте колеги  :) ! Искам да ви разкажа моята история и опит с този продукт на Епъл , който ги наложи като сериозен играч на пазара в мобилната индустрия , така наречения iPhone . Притежавал съм всяка една версия без 2G ( 2007 ) . Имах 4ка до скоро , но също така и огромни ядове с нея ( закупена от Мтел ) и го подарих на майка ми - да се оправя  ;D . В момента ползвам стария си iPhone 3GS 32GB и Blackberry 9780 като чакам с нетърпение iPhone 5 и силно се надявам да са оправили стотиците недостатъци в дизайна на антената при тази версия , защото колкото и изтъркано да звучи един от големите ми проблеми с телефона лежеше точно в основата на антената ... Често посещавам и чета чуждестранни блогове и форуми та ето на какво се натъкнах вчера : http://forums.macrumors.com/showthread.php?t=1158210  , на кратко за тези които не разбират английски език : Епъл най-вероятно ще сложат край на цикъла на iPhone 3GS с iOS4 и няма да поддържа iOS5 в което няма голяма логика тъй като всички модели до сега са имали цикъл от 3 major firmware upgrades , а и архитектурата на процесора му е като на iPhone 4 ( A4 е базиран на Arm Cortex A8 , който лежи в основата на 3GS , но малко по-новия процесор , който е в 4ката е с 200MHz клокнат и съответно съвсем малко по-бърз , но нищо фрапално ) . Това ще ни и сполети много скоро притежателите на first generation iPad - iPad 1  :-\ . Не , че имам против ( мога да си позволя новите им играчки ) , но why even bother ? Според мен е чист Rip-Off при положение  , че телефонът още е на пазара в 8GB версия и се продава и то стабилно . Не можеш да произвеждаш нещо което хората да купуват до последно и изведнъж да го cutvash от тази екология , редно е да предоставиш iOS карим орязан от страна на функционалност , който да поддържаш поне още 6-7 месеца след спирането му от производство и продажба . Изводът , който си правя е , че колкото повече една компания печели толкова повече се лакуми и води агресивна - нагла политика спрямо потребителите и феновете и . Много се замислям дали следващият ми телефон ще е пак iPhone или и него да заменя за още едно Blackberry , но този път 9900 ( което се очаква да бъде пуснато в продажба в идните месеци с 1.2GHz процесор ) и да приключвам '' мобилните си '' взаимоотношения с Епъл докато не си научат урока . Вие какво мислите по въпроса ? Изразете си мнението  :) .

Съжалявам , че може да има грешки в поста , но бързах при писането му понеже съм ограничен днес от към страна на време , а исках да чуя и вашето мнение по въпроса  :) . Поздрави !
Притежател съм на Apple iMac 27 inch i7 with 4 gigabyte of ram,iMac 20 inch 2.66 GHz with 4 gigabyte of ram,iMac 2.66 Ghz 24 inch,MacBook Pro 13 inch 2.26 Ghz with 4 gigabyte of ram,Ipod Nano 4G 8 gigabyte,iPhone 3G 16 gigabyte White and iPhone 3GS 32 Gigabyte White .

beast

Това все пак са само слухове.
Други 3 слуха (при това много по достоверни) са че градят много сериозен дата център, че са купили iCloud домейна и че имат подписани договори с водещите марки в музикалната индустрия за предоставяне на поточно аудио.
Като имаме в предвид това и наближаващата iOS 5 чак ме е страх да не се случи нещо като Chromebook - само че сред телефоните и да се окаже че телефоните са само слушалки а цялото съдържание е в облака. Ако стане така ще ти е все едно каква версия поддържа телефона ти, защото всички ще сме застинали на iOS 4  8)
И пак това са слухове - не се напрягай толкова.

daniel

3G е наред да отлита от поддръжка. За 3GS-а е рано още...
.:: MacBook Pro 13.3' :: 2.4GHz :: 256GB SSD :: 8GB DDR3 RAM :: Nvidia 320::.
.:: iPhone 6 Space Gray :: 16 GB :: iOS 8.3 ::.
.:: iPad mini Retina :: 32 GB :: iOS 8.3 ::.
.:: iPod Classic :: Black :: 80GB ::.

taurus

То 3G то вече отлетя  ;D . Да и мен от това ме е страх , няма как и да има Jailbreak , цялата ни информация ( лични данни ) ще са на един server - не ми се мисли ... За това се замислям изцяло да мина на Blackberry  :) , а и по много причини - в някой области е поколения напред играчката на Епъл .
Притежател съм на Apple iMac 27 inch i7 with 4 gigabyte of ram,iMac 20 inch 2.66 GHz with 4 gigabyte of ram,iMac 2.66 Ghz 24 inch,MacBook Pro 13 inch 2.26 Ghz with 4 gigabyte of ram,Ipod Nano 4G 8 gigabyte,iPhone 3G 16 gigabyte White and iPhone 3GS 32 Gigabyte White .

kanty

здравейте, имам айпод - сверявам часът, но постоянно се разстройва. В момента съм извън Бг, но го правеше и там. Сверявам го, влизам в някой сайт и се мести с 10 часа, защо? моля ви за помощ, много е дразнещо!

taurus

Може да си му задал да се сверява автоматично според местонахождението ти ( часовата зона в която се намираш ) . Разгледай настройките .
Притежател съм на Apple iMac 27 inch i7 with 4 gigabyte of ram,iMac 20 inch 2.66 GHz with 4 gigabyte of ram,iMac 2.66 Ghz 24 inch,MacBook Pro 13 inch 2.26 Ghz with 4 gigabyte of ram,Ipod Nano 4G 8 gigabyte,iPhone 3G 16 gigabyte White and iPhone 3GS 32 Gigabyte White .

Becko

За мен това представяне на нещата е меко казано смешно.

Епъл е компанията с най-добрия фърмуеър съпорт в света и можеш да опиташ какъвто пожелаеш дивайс, за да разбереш сам колко зле са останалите :)
Единствената причина, за да не се постави нова функция на стар модел дивайс е невъзможността му да се справи със задачата. Аз имам 3ГС и смятам, че дивайса е използван на 99% разбира се, че ще има ъпдейт за него с нови функции ако хардуера позволява, но се говори за изцяло нова нотификейшън система, която няма да ме учуди ако изисква ретина дисплей. Всичко е свързано с това какво от телефона ползвате - ако сминате с него много ясно, че 3ГСа отдавна ще е 4ка примерно. Аз нямам нито една причина да си взема 4ка след като 3гса ми има всичко, което ползвам.
С иПада положението е абсолютно същото ... нямам никаква нужда от иПад2, след като имам иПад.
Нито 3ГСа нито иПад са дивайси които са аутдейтед - напротив в момента останалите телефони и таблети на пазара са доста примитивни в сравнение с тях.

Да се говори за иОС5 е доста хумористично преди още да сме го видяли.

Нямам идея как може да се коментира иФоун5 при положение, че лимита на иФоун4 още не е достигнат.

Очевидно е, че по-малко ползваш телефона отколкото четеш форуми за него, защото иначе нямаше да ти хрумне да го смениш с блекбери, което е абсолютен функционален ретро джоук :)

Процесорите паметите и мегапикселите са неща, които изобщо не са важни за потребителите. Важни са само резултатите, които постига потребителя с дивайса и за колко време. Ако аз правя нещо с 2 клика, а ти с 4 моят дивайс е 2 пъти по-бърз независимо на колко МХз работи :)

HQ

Цитат на: taurus - 27-05-2011, 14:01:12
...цялата ни информация ( лични данни ) ще са на един server - не ми се мисли ...
Таратанци! Айде пак с измислици и клюки от махалата...

Kestrel

Ако ползваш Blackberry, то ми навява че ползваш телефона за бизнес. При това положение пробвай  HTC HD7 с Windows Phone 7 - аз съм уникално доволен от този телефон и операционната му система. В сравнение с берито се раждаш тотално - само възможността да четеш и да редактираш като човек Word и Excel документи си заслужава. Има и начин да се регистрираш в техния  AppStore който е пълен с коджа неща.

И не, не съм провокатор пратен от Microsoft. Всичко останало ми е от Apple (iMac, MacBook Pro, iPad 1, iPod touch, 2 Airport Expressa).

angelvn

И аз съм от два дни на Windows Phone 7 - уникална ОС е. Дизайна, ефектите, начина на организация на приложенията.
Впечатлен съм!

Като главен негатив към момента, е че не можеш да си ъпдейтваш ОС-а през инструмента им под Mac OS X (Windows Phone Connector).
UI designer and developer

HQ

някакви забавни големи квадрати които се кликат и правят някакви неща ... от съжаление даже сигурно не биха ги съдили за копиране на функции...

angelvn

#11
Разликата от едните квадрати до другите е, че едните мигат, пък другите са заоблени и лъщят.  ;)

Иначе спрямо Андроид към iOS, при Windows Phone 7 дизайнерите не са заложили на пряко взаимстване от iOS, а са направили дизайна на менютата и навигацията стилни, изчистени и удобни. Интеграцията на приложенията е чудесна.
Няма ги тези лагове, които се наблюдават при телефони с Андроид (при еднакви хардуерни параметри).
Информацията, която се показва на локскрийна е организирана много добре - има си индикатори за скорошни събития, непрочетени мейлове, смс-и, пропуснати повиквания, дата, час, ниво на батерията и на обхвата, индикатор за активирана аларма. Надявам се всичките тези неща или поне част от тях да ги добавят в iOS 5.
MS Office application-a наистина е добър. Функцията за качване на файлове в облака (SkyDrive) е точно на мястото си и е реализирана добре.


По мои лични впечатления и предпочитания, нареждам мобилните операционни системи в момента така:
iOS > Windows Phone 7 > Android > Symbian >= WebOS

Държа да отбележа, че не съм изпробвал WebOS, а само съм гледал ревюта на тази ОС.
UI designer and developer

AzeY

По мои лични впечатления и предпочитания, нареждам мобилните операционни системи в момента така:
Android > Windows Phone 7 > Symbian >= iOS В друг ред е невъзможно да бъдат, аЙос докато настигне симбиан има още ряпа да яде, а какво остава за андроид и WP7...
"Газили сме в калта, за да станем пак."

Becko

Тук стана хумористично :)

PeterS

@taurus - за жалост ти правят сечено защото iOS5 ще поддържа 3Gs.
mobilio - професионални мобилни приложения