Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

15-05-2024, 09:09:35

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 652
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 603
  • Online ever: 774
  • (Вчера в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 567
Total: 568

567 гости, 1 потребител (1 скрит(и))

wifi от Лаптопа към Ipoda

Започната от ManyG, 30-03-2011, 22:25:49

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

ManyG

Има ли някаква опция да лаптопа да изкарва нет към ipod-a понеже аз ползвам wifi връзка от рутер към компа и е с pppoe и не мога директно да закача ipod-a към рутера? С една дума компа хем да прима от рутера хем да шерва към ipod-a?

Metal

Сигурен ли си, че PPPoE-то го ползваш върху wifi мрежата! да не ти е към доставчика  ::)

ManyG

Да. Канектвам се към клетката но за да потече трафик трябва да си изкарам иконката с името и паролата за канектване и е през PPPOE

Metal

Ами wifi-то ти на лаптопа вече е заето от една връзка, няма как да направи едновременно с това и втора за access point.
Не вярвам и скоро ipada да подържа ppoe,
освен да опиташ с кабел или синзъб, естествено хактнато устройство.

ManyG

Цитат на: Metal - 01-04-2011, 23:07:49
Ами wifi-то ти на лаптопа вече е заето от една връзка, няма как да направи едновременно с това и втора за access point.
Не вярвам и скоро ipada да подържа ppoe,
освен да опиташ с кабел или синзъб, естествено хактнато устройство.

да точно това ме интересуваше дали wi-fi картата може да се ползва да приема от едно място и да предава към друго едновременно. Иначе с лан кабел става но не ми се пускат 30-40 метра кабел и то само заради тази глезотиика

shaman

Купи си една USB wireless карта ;) и нагласи нея като AP !

MacDrive

Няма нужда да купуваш нищо сваляш си connectify oт connectify.me инсталираш настройваш име на мрежата и парола и да е wireless connection.
Програмата прави така че да получаваш wireless signal от рутера и същевременно да го излъчваш на други устройства като рутер.
Приятно сърфиране  ;)
Unibody

ManyG

Цитат на: MacDrive - 07-04-2011, 03:00:10
Няма нужда да купуваш нищо сваляш си connectify oт connectify.me инсталираш настройваш име на мрежата и парола и да е wireless connection.
Програмата прави така че да получаваш wireless signal от рутера и същевременно да го излъчваш на други устройства като рутер.
Приятно сърфиране  ;)

нещо не става. Стигам до Which internet connection do you want to share? If You choose none,you can still do local file sharing, and LAN games. Избирам Wireless Network Connection и не ми светка Next за да продължа

MacDrive

На какъв ос пробваш.
Unibody

ManyG


Wizi

MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

dcc

E добре бе,малко ли други форуми има,ами намери тук да питаш,че даже и да не поясниш,че не си с макинтош.  :o ??? :-X
 MacBook Air 13" i5 1.3Ghz / 4GB / 128 SSD / OS X 10.13.6

ManyG

хубаво щом няма да получа решение тук по-добре темата да се изтрие. Предполагах че има някакъв унивесален метод за шерване който да не зависи от ОS

MacDrive

Точно за 7 е тази програма нещо не правиш като хората влез тук - http://www.youtube.com/watch?v=27IhFxpqC8Q
Unibody

ManyG

Цитат на: MacDrive - 16-04-2011, 14:33:34
Точно за 7 е тази програма нещо не правиш като хората влез тук - http://www.youtube.com/watch?v=27IhFxpqC8Q
На това клипче нета го получава явно по лан-а и го препраща по wifi-то. A аз получавам интернет по wifi на лаптопа и искам по някакъв начин нета да достигне от лаптопа към ipoda. Явно не става wifi картата хем да приема от рутера хем да препраща към друго устройство