Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

15-05-2024, 23:45:26

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 712
  • Online ever: 774
  • (Вчера в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 583
Total: 583

583 гости, 0 потребители

Въпрос за мобилните оператори в САЩ

Започната от standalone, 27-11-2010, 18:40:07

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

standalone

Та така, колеги. Тъкмо си купих така желания Мак и обмислях да си взимам IPhone и се оказа, че трябва да се преселвам в Щатите. Може ли някой запознат с мобилната телефония там, да ми онясни как стоят нещата. От това, което прочетох до тук, оставам с впечатлението, че ако искам да ползвам IPhone ще трябва да сключа договор с AT & T. Чудех се дали има и друг начин да ползвам този телефон с друг оператор. Знам за разкодирането, не се чудя дали няма да бъда атакуем от властите за това. Също така не знам дали ще мога да пазарувам приложения от App Store, ако не съм с договор към AT&T. Много ще съм благодарен и на информация от хора, които живеят там, както се казва от извора.
Благодаря предварително!
MacBook Pro, 2.6 i7, 8GB 1600 MHz DDR3, 10.10.5
iPhone 5S/16GB
Apple TV 3 x няколко

PeterS

Не - няма проблем. Може да си с iPhone и да си на TMobile, Sprint или останалите.

ОБАЧЕ по-скоро виж в твоя квартал кой има най-добро покритие и тогава действай.

Приложенията от АппСтор нямат нищо общо с оператора.
mobilio - професионални мобилни приложения

standalone

#2
Благодаря много!
Ще се подвизаваме в Boise, ID. Дано да ми хареса. Жена ми е на Спринт, и ми разправя, че нейния телефон няма сим карта (нещо като Мобиком едно време в БГ). На мен не ми се вярва, ама знам ли. И остава въпроса, от къде да се купя IPhone при положение, че на страницата на Apple ги продават само с договор към AT & T. To е ясно, че като пристигна там ще се ориентирам, но се опитвам да събера предварително повече информация. Предполагам, че jailbreak-a не е незаконен. Знам само, че ако телефона е нов му пада гаранцията. МИ това е. Ако на никой не му хрумне още нещо, ще импровизирам.
Още веднъж благодаря на всички отзовали се!
MacBook Pro, 2.6 i7, 8GB 1600 MHz DDR3, 10.10.5
iPhone 5S/16GB
Apple TV 3 x няколко

yamahadrums

  Да, Sprint и Verizon са двата оператора, които ползват друг тип мрежа. Но мисля, че има и хибридни телефони, които работят в EvDO мрежите и същевременно ползват и СИМ карта.
MacPro 2.66GHz 8Gb RAM Mac OS X 10.7.5, Pro Tools 10.3.3, DIGI 003 Factory, LogicPro 9.1.8,  Tascam FW-1884, Adam A7, Roland TD-20, Yamaha SY-99, Audiotechnica ATH-M50.
iPad Retina 3G+WiFi 128GB White

PeterS

В Социалистическите Щати има една особенност - iPhone идва само с договор към АТ&Т.

Така че по-добре си го вземи от Европата (ФО!!!) и там само тури сим-ката.

Търси GSM мрежа че там преобладават CDMA (несъвместима мрежа с GSM-a).
mobilio - професионални мобилни приложения

arnold

Аз направо се чудя как няма още айфон на CDMA. САЩ са толкова голям потребител...
Real Mac mini

PeterS

И аз се чудя защо престижната марка ОПЕЛ не присъства в US...

CDMA действително доминира в Социалистическите Щати. GSM е световен стандарт.

Да видим - САЩ - 300 милиона потенциален пазар. Света - 6 милярда.

Мисля че избора е напълно логичен...
mobilio - професионални мобилни приложения

standalone

По някога наистина се учудвам от политиката на Apple. В БЪлгария IPhone се предлага с договори към 2/3 от мобилните оператори  ;D , а в Щатите само към един оператор. Ама кой съм аз, та да си изказвам мнението. Малко е дразнещо, ама карай, те си знаят.  :-X
MacBook Pro, 2.6 i7, 8GB 1600 MHz DDR3, 10.10.5
iPhone 5S/16GB
Apple TV 3 x няколко

fpyyh

епъл са една от най-печелившите компании в света и май най-печелившата в техния си сектор. така че бизнес решенията им сигурно си имат логика, макар и малко по-сложна и неясна на пръв поглед.
а иначе - американската национална библиотека или някаква подобна институция за пореден път получи изключение от dmca за отключване на телефони, така че поне за това не могат да те съдят.

arnold

Пешо, не забравяй че в САЩ има САТУРН, което си е чист ОПЕЛ:)
Real Mac mini

standalone

Темата се обърна към мобилната телефония в САЩ, изобщо. Дано да няма проблем за управата на форума, предполагам, че и за други колеги е интересно да научат повече за това. fpyyh, можеш ли да пуснеш линк, където си прочел за този казус с библиотеката? Наистина не ми се иска да ме подгонят властите още първата година на американска земя.  ;D
Благодаря на всички за активността!
MacBook Pro, 2.6 i7, 8GB 1600 MHz DDR3, 10.10.5
iPhone 5S/16GB
Apple TV 3 x няколко

fpyyh


jell0

В Северна Америка големите оператори са:


САЩ
Verizon - CDMA/1xRTT/EvDO с преход към LTE следващите години
AT&T - GSM/EDGE/UMTS/HSPA с преход към LTE  следващите години
T-Mobile - GSM/UMTS/HSPA с преход към LTE  следващите години
Sprint - CDMA/1xRTT/EvDO плюс WiMAX в някои градове

Канада
Bell - CDMA/1xRTT/EvDO/UMTS/HSPA (без GSM/EDGE) с преход към LTE  следващите години
Telus -  CDMA/1xRTT/EvDO/UMTS/HSPA (без GSM/EDGE) с преход към LTE  следващите години
Rogers - GSM/EDGE/UMTS/HSPA с преход към LTE  следващите години


Зелените официално предлагат iPhone. Може да работи и на T-Mobile.

Морт

iPhone е exclusive за AT&T в щатите с неясно до кога продължаваща ексклузивност.
.fr

SkiRaceGeek

Да ти отговоря конкретно на въпросите:
Щом си имаш собствен iPhone който предполагам не е заключен няма нужда да сключваш дългосрочен договор в САЩ с AT&T или с Т-Моbile. Може да си пазаруваш от iTunes без значение с кой оператор си. Единствения проблем е че 3G не работи с iPhone на T-Mobile, тоест интернета ще е супер бавен. Verizon и Sprint са CDMA и не работят с никакви GSM апарати. Успех и ако ти трябва още информация пиши.
Ако се съглася с теб и двамата ще сме в грешка!