Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

09-05-2024, 12:21:44

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 662
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 489
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 2
Guests: 401
Total: 403

401 гости, 2 потребители
walker007, XoXo

Бавен Интернет през AirPort-а, през LAN-а лети

Започната от ecobo, 29-06-2009, 22:29:03

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

ecobo

Рутера ми е QUBS, с двата макбук-а, които имах по-рано, нямах проблем. Със сегашния ми МВР положението е трагично: Интернет има, но се получава някакво много странно накъсване - ту има, ту няма, чака сумати време сайтовете, примерно отваря се главата на сайта, другото замръзва и се отваря чак след 15-20 секунди.
Нета ми е много бърз, оптиката е до блока ми, като включа МВР-то през ЛАН-а, скоростта е трепач...
Рутера е пуснат на AUTO.
Чудех се дали някой не е имал същия проблем и как го е решил. Дали не е въпрос на настройки?
Тия дни един приятел ще ми даде един AirPortExtreme да пробвам как ще е през него, но определено си мисля, че е някаква несъвместимост с рутера, щото на село, където съм с TP-LINK този проблем го няма...

Wreck

100% е routera. В София на баща ми routera е по-евтиничък и ми ги правеше същите проблеми едно към едно. С AirPortExtreme ще върви сигурно. Пробвай и кажи.

Поздрави
An apple a day keeps the doctor away!

ecobo

Дали е оправдано да се дават 300 кинта за AirPortExtreme, при положение че за 100-тина лева мога да взема TP-LINK с n стандарт...  ::)

Wreck

Мойте router-и всичките са D-Link и съм доволен. Не съм имал никога проблеми. За по 50 EUR вече има свестни. TP-Link не съм ползвал, но съм чувал/чел хубави неща.
An apple a day keeps the doctor away!

HQ


ecobo


Metal

Колегата вероятно има предвид култовия Linksys WRT54GL с подменен  firmware DD-wrt, OpenWRT , Tomato или Thibor(моя избор) с което въпросното устройтво силно надхвърля първоначалните си възможности.
Проблема е че този рутер е с g b wireless - няма n
А неговия наследник не е така евтин както беше 54GL
http://pcworld.bg/12744_linksys_wrt160nl_novata_cherna_perla_na_shirokolentovite_wireless_n_ruteri

ecobo

Еми то т'ва е без "n" стандарт...  :(

Metal

n е. Имам предвид новия  160N или 150N
Сега виждам че са свалили цената http://jarcomputers.bg/l_bg/?m=7&i=536482

Като го префлашнеш става прекрасно устройство равняващо се с тези за 200-400лв.
Остава му само един недостатък, липсата на гигабитов лан.

Freeze

А има ли реален смисъл от инвестиция в draft-n, при положение, че без криптиране се постигат 5-6МБ/сек, с криптиране ~3, въпреки уж невероятните 300MBit?
Че и аз съм в дилема какъв рутер да си взема.
И епълските имат ли реални предимства спрямо други марки?

Metal

Тук започват да се повдигат интересни въпроси, ще помоля някой който е изграждал apple мрежа да сподели.

Аз лично не съм забелязъл съществено спадане на скороста при включена кодировка. Скороста в лан с wifi g е около 5-7 MB/s (7-8 временни пикове)  Също така процесора на рутера при този обмен не е сериозно натоварен, това което го товари повече е VPN и множество връзки. Например торенти с >= 100 връзки и точене на нещо в лана и/или през VPN-a.

За сега съм отложил закупуване на n рутер, и текущата ми домашна мрежа върши работа, а освен рутера ще трябва и замяна на друго обуредване.

Но имам друг проблем. Тегленето през самба и уин-шер е бавно на Мака, около 1-2 MB/s рядко 3, при средни за win с samba 3-4. Другото дразнещо е това, че не мога да гледам филм на Мака през самба, без да накъсва от време на време.
Отдавам проблема на самбата на Мака, например при ftp трансфера е с една идея по висок, около 3мбс(,което всъщност е много повече имайки предвид сложноста на протокола).
Нямам време да разнищя проблема и да тествам примерно как ще работи  NFS... и др.

p.s.  Извинявам се ако звуча неясно или с грешки, твърде съм уморен.

Lycan


ecobo

Lycan, тенкю  ;)

Май излиза, че нов рутер ще реши проблема...

HQ

хм,защо си мислиш че ftp е по-сложен от самба?Обратното е. Пробвай да сложиш apple talk протокол на уиндоуса и виж как ще се държи.Засичането на филм от мрежата и при мен го има и още не мога да разбера защо,не е кой знае какво но пък се забелязва. Ще се позанимавам като имам време с проблема.
И друго : в близките 10 години в България няма да има интернет доставчик,който да предлага услуга,заслужаваща N рутер! Дотогава ще са излезли 3 пъти по-бързи стандарти,че няма никакъв смисъл от скъпа и излишна инвестиция.

Metal

Снощи си поиграх.
sshfs , с компресия - 3.2 MB/s   - много добре
NFS - 3.5 MB/s   - върви прекрасно
Samba - 3 MB/s  - нещо не е наред, филм накъсва, а понякога е по бавно
всичко това е през wifi Mac - linux от един и същи сървър
а N рутер ти трябва за вътрешната врежа, не за интернет трансфер.

ecobo - пробвай с друг рутер и после реши какво ще си копуваш.