Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

09-05-2024, 10:57:50

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 662
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 489
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 431
Total: 431

431 гости, 0 потребители

airtunes -питане

Започната от konstant, 10-01-2009, 19:02:55

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

konstant

Здравейте. След едночасова битка си настроих Airport Expres-а, вързах му колконките и Itunes-a си тръгна нормално, дори пробвах Iphone remote controla-работи. Обаче когато пусна нещо на компютъра ( с изключение на Itunes), звука идва от него-не от колонките. Питането ми е, това нормално ли е или има начин всичкия звук да минава през колонките?

julss

Доколкото знам, Airport Express работи САМО с AirTunes по дефолт.Но може и да има някакви  third party програмки да променят това.Питай гугъл :wink:

Icko2

iMac 2,66/ 2 RAM/ 320 GB
MacBook 2,16/ 2 RAM/ 120 GB
iPod nano,  Touch, Shuffle
Airport Extreme

konstant

Благодаря! Обаче радостта от това че имам вай-фай връзка беше много кратка. Вчера след като се прибрах и реших да демонстрирам на жената колко е гот -макбука въобще не откриваше наща мрежа. Интересното е, че и двата айфона се вързаха и зареждаха така бързо страниците, че не можех да повярвам. Както и да е след още десетина опита да го подкарам тоя пуст Аирпорт Екстрем-се отказах. Не знам или аз съм тъп или има нещо гнило (в бтк адсл или самото устройство)?

Icko2

Честно казано Express не е толкова стабилен, колкото Extreme, например. Има нужда от рестарт от време на време.
http://support.apple.com/kb/HT1450

Пробвай с 1 ресет и кажи какво става.
iMac 2,66/ 2 RAM/ 320 GB
MacBook 2,16/ 2 RAM/ 120 GB
iPod nano,  Touch, Shuffle
Airport Extreme

konstant

Проблема по свързжането се оказа много идиотски!!! Тия сладури от БТК ADSL се оказаха виновни. След незнам колко опита за свързване и невъзможност да тръгне нета при успешно зкакчено Airport Express преди малко ми отвори страницата за активиране, но всеки път когато попълвах ми даваше гршка. Накрая се обадих и ми се каза, че това име и парола които ми били дали, били временни и ми дадоха други. Не знам какво да мисля, при положение, че нито са ми казали такова нещо-нито го пише в договора!

Mincho

Цитат на: "Icko2"Честно казано Express не е толкова стабилен, колкото Extreme, например. Има нужда от рестарт от време на време.
http://support.apple.com/kb/HT1450

Пробвай с 1 ресет и кажи какво става.

или си в грешка, или аз съм късметлия
;)
моя експрес го ресетвам само като си загубя листчето с паролата...
това се случва по-рядко от веднъж годишно и през останалото време ябълковото рутерче няма пропуск.
iMac G3 400MHz, 1GB, 80GB
PowerBook G4 1GHz, 1GB, 160GB
+ некви пц-та...

konstant

Не знам от калпавите ни интернет доставчици или от самото рутерче, ама много нерви докато го закача. Дано аз да съм бил грешния.

iLili

Цитат на: "fan"или си в грешка, или аз съм късметлия
;)
моя експрес го ресетвам само като си загубя листчето с паролата...
това се случва по-рядко от веднъж годишно и през останалото време ябълковото рутерче няма пропуск.
Май и аз съм късметлия -
моят експрес не съм го ресетвала никога, от както го ползвам, вече  четвърта година :)
MacBook Air Retina, 13-inch, Hack, MacBook Pro,iBook, iPod, iPhone11, Power Macintosh и т.н.

fpyyh

хайде сега, за 4 години никога не е спирал тока? моето също работи добре, но понякога му вадя жицата, дори за да проверя как е доставчика.

Angelo

Имам 2 AirPort Express а от 2 година - не съм ги рестартирал никога. Настройката на рутера е уникално лесни.

iLili

Цитат на: "fpyyh"хайде сега, за 4 години никога не е спирал тока? моето също работи добре, но понякога му вадя жицата, дори за да проверя как е доставчика.
Не разбирам какво общо има спирането на тока с ресетването? Ваденето на жицата не значи ресет.
MacBook Air Retina, 13-inch, Hack, MacBook Pro,iBook, iPod, iPhone11, Power Macintosh и т.н.

fpyyh

защото според мен Icko2 всъщност е искал да напише и двата пъти рестарт, а не първо рестарт и после ресет.

Icko2

Еха, то чак и спор стана. Не знаех, че има разлика между ресет и рестарт. Извинявам се за неточността в терминологията. Може вашите да са били стабилни, но моя, като че ли не можеше да се разчита на 100%. Просто от време на време губеше сигнала и когато не ставаше с вадене от контакта, трябваше да натискам малкото копченце отдолу.

Устройството е добро като замисъл, но някак в изпълнение не беше изпипано. Освен тъпотията, която в последствие въведоха от Епъл, да не може да се слуша през Airtunes от Front row, имаше и забавяне от около 1 сек между itunes и колоните, което за човек като мен, слушащ доста "динамично" песните, беше голям минус. Невъзможността да се гледат филми през quicktime, без Airfoil, при която така или иначе има закъснение, е абсолютно неизползване на пълния му капацитет.
iMac 2,66/ 2 RAM/ 320 GB
MacBook 2,16/ 2 RAM/ 120 GB
iPod nano,  Touch, Shuffle
Airport Extreme

konstant

Споделям мнението на Icko2. При мен не се ресетваше понякога и след 5 секунди. Да не говори , че за да го открие компа винаги искаше ресет. Освен това като нов ползвател на БТК ADSL, мога да споделя, че вечер когато си отвора лаптопа и тръгвам да влизам в нета по една минута не може да зацепи и правя рестарт на модема. Не знам БТК ли е толкова куц или с устройството не се спогаждат?