Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

20-05-2024, 15:11:59

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 864
  • Latest: ThomasSpori
Stats
  • Общ брой публикации: 82 659
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 233
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 148
Total: 148

148 гости, 0 потребители

оптимизиране на системата

Започната от arnold, 25-11-2008, 22:07:52

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

arnold

едно време на стария ми Мак имаше няква опция при стартъпа като задържиш някой бутон и се ребилдваше нещо по системната папка... има ли нещо подобно и за тайгър-а. с всички програми които пробвам нещо не ми дава да правя нищо по първия си хард щото там ми е инсталиран ОС-а... а ме е страх да сменям стартъп диска да не го омацам нещо.
Real Mac mini

avioli

нещо, някъде, някак си, по не знам си какъв начин, не ще да става!
ей това разбрах!
единственото което да добавя е Disk Utility - repair permissions на диска, който те тормози. ако трябва с инсталационният диск.
мини и хак, лео и тигър... забавление и работа... вече и айфон за двете в едно

arnold

абе на мац ос 8.х имаше такава опция задържаш при бутването Opt.+Shift  или нещо от сорта и го ребилдва изцяло систем фолдера. диск ютилити не ми дава да пипам нищо по системния ми диск.
Real Mac mini

jell0

Това което питаш е описано тук.

Важи за старите операционни системи.

asenbesni

Да нямаш предвид стартирането без плъгини? Има го и за OSX - старт с натиснат Shift - start up in Safe Boot mode and temporarily disable login items and non-essential kernel extension files. Само дето се съмнявам че точно това искаш да направиш - по скоро направи това което колегата avioli предлага.
Иначе ако ти се експериметира ей ти линк :D
http://creativebits.org/keyboard_shortcuts_in_os_x
Work:Mac Pro QUAD 2.8GHz
10GB RAM DDR2 800MHz
Video 512mb
---------------------------
Home: Mac Pro DUAL 3GHz
14GB RAM DDR2 667MHz
Video 512mb
Mac Pro EIGHT 2.26GHz
14GB Ram DDR2 1066MHz
Video 512mb
MacBook Pro 17 2.8 GHz Core 2 Duo
8GB Ram DDR3 1066MHz
Video 256/512mb
You think twice,

eek

Ако не инсталираш глупости непрекъснато, Mac OS X обикновено няма нужда от оптимизиране :)

arnold

абе така е ама инсталирам глупости кво да се прави...
Real Mac mini

Wizi

Задържаш shift при бутването на Мак-а за да влезнеш под safe boot. Докато зарежда чисти всички кешове и ребилдва чейновете. Важи 10.5 и 10.4 с пълна сила.

Ако искаш след това пускаш един Disk Utility за да Repair disk permissions и си готов. Просто рестаритраш.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

arnold

мерси то4ен и ясен отговор. ще го пробвам:)
Real Mac mini

pravdo

Arnold, ти питаш за чистенето на параметричния РАМ при ОС 8 и 9...ставаше така- при рестарт държиш> comand+shift+P+R... мисля че така беше... но в ОС 10.4 и нагоре не знам дали важи това....
Това което Wizi казва е най-доре...

п
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

XXwolf

Цитат на: "pravdo"Arnold, ти питаш за чистенето на параметричния РАМ при ОС 8 и 9...ставаше така- при рестарт държиш> comand+shift+P+R... мисля че така беше... но в ОС 10.4 и нагоре не знам дали важи това....
Това което Wizi казва е най-доре...

п

това въжи и за 10, но не е точно това което пита Arnold...