Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

20-05-2024, 06:06:44

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 864
  • Latest: ThomasSpori
Stats
  • Общ брой публикации: 82 658
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 157
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 154
Total: 154

154 гости, 0 потребители

Счупено стъкло iPhone 5s

Започната от dayana.lazarova94@gmail.c, 18-04-2015, 20:47:37

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

dayana.lazarova94@gmail.c

Здравейте! Имам въпрос. Наскоро телефона ми падна, тъча си работи перфектно, но предното стъкло се счупи. Гледах доста клипчета как се сменя, но ме е шубе да го направя сама, за да не си прецакам телефона. Притеснява ме да го дам в сервиз, защото искам да се смени само стъклото, а тъча да си остане оригиналния. На няколко места ми казаха че сменят само стъклото, но все пак ме е страх, че ще ми сменят и тъча с някой боклук. Какво бихте ме посъветвали? Има ли някой, който си е сменял сам стъклото?

ppovcharov

Creative Centre там всичко е оригинално. Но имам впредвид че може да ти излезе скъпо. И като го смениш направи като мене, сложи един стъклен протектор за дисплей и ако падне се сменя само протектора.

bboyg

#2
Задачата няма решение. Никой оторизиран/официален/лицензиран сервиз няма да се заеме с нещо такова. Тези сервизи работят с висококачествени (забравете за понятието "оригинални") части, като това стъкло не е такава част. НИКОГА не е имало такава част оторизирана от Apple. Цялата процедура е експериментална и е на принципа "ако стане". Сменя се целият комплект дисплей-дигитайзер (няма такова нещо като "тъч", камо ли оригинален). Но да приемем вариана че някой се навие и нещата се получат - всичко ще е мазало! Лепило, прах, отпечатъци - ще се получи една чудесна пумия.

Какво да направим:
1.Купуваме си един iCloud заключен телефон за малко пари и със здраво стъкло (раотещ естествено).
2.Сменяем го сами, или го даваме на приятел (елементарно е и става за 20-тина минути максимум).
3.Имаме работещ телефон със 100% оригинална част и още една шепа части (батерия, корпус, камера, говорители и т.н, всичко без mainboard и home бутон - те не могат да се ползват директно) за евентуални по-нататъчни ремонти (отново със 100% оригинални части).
4.Кефим се на живота.

Не се излагайте с телефони за по ~1000 лв. да си търсите ремонти за 20 кинта!!!

HQ

Новото мото на КЦ - "ДА ГО ДYXAT БЕДНИТЕ"  ;D

https://www.youtube.com/watch?v=79V5YIqkHyc

Сори за офф-а, но темата леко е за раздел "фън".

dayana.lazarova94@gmail.c

HQ... нямам думи даже да коментирам абсолютно просташкото ти, не на място изказване. Мислиш ли че след като съм си купила такъв телефон, 200 лева за ремонт ми се свидят??? Ако беше прочел хубаво поста ми, щеше да разбереш, че нещата тук опират до страх, да не ми сложат нещо с ниско качество и да трябва да се разправям още 1 месец после. Но, да, да го духат бедните...

bboyg, благодаря за съвета, наистина не се бях замисляла за този вариант, а изглежда най-правилния. Започвам да търся моя модел заключен. Много благодаря за бързата реакция и полезния съвет.
Поздрави

gaboss

#5
Цитат на: bboyg - 18-04-2015, 23:55:30
Какво да направим:
1.Купуваме си един iCloud заключен телефон за малко пари и със здраво стъкло (раотещ естествено).
Дано да е твоя, който си загубил, а още по-добре - дето са ти го откраднали заедно с лаптопа!!!!

Цитат на: dayana.lazarova94@gmail.c - 19-04-2015, 14:41:24
Ако беше прочел хубаво поста ми, щеше да разбереш, че нещата тук опират до страх, да не ми сложат нещо с ниско качество и да трябва да се разправям още 1 месец после.
Както ти казаха и по-горе - занеси го в Оторизиран сервиз.
Но ако си по природа недоверчива, и мислиш, че всеки на тоя свят е решил да те прецака - нямаш друг избор, освен да си го ползваш счупен, щото иначе с години нощем ще се будиш обляна в студена пот, чудейки се, дали са сложили точно твоите винтчета на телефона.

HQ

Значи ще го кажа най-просто:
Ако нямаш гаранция, то варианта е на bboyg, просто цената която КЦ ще ти предложи няма да ти хареса т.е. по-добре го хвърли или продай и си купи нов. Бих се изненадал ако "оторизираните" сервизи предлагат поправка вместо замяна на устройството. Можеше да отидеш някъде, където да ти обяснят някои работи или да прочетеш, вместо да задаваш въпрос "Къде да ми сменят гумите на колата но искам да си остане червена? ", пък и не вярвам "оригинално" до "не-оригинално" стъкло да има космическа разлика.
И още нещо, не си споделяй имейл адреса, още по-малко под формата на никнейм ... ?!

bboyg

gaboss, много ти е развито чувството за справедливост нещо. Явно си жертва на някоя трагедия свързана с изгубена/открадната техника. Интересно ако не се беше случило дали щеше да разсъждаваш така! Освен това 90% от iCloud заключената техника идва отвън, а там както знаем нещата са доста по-подредени и загубата/кражбата на някакъв си телефон не е толкова трагична както у нас (най-вече заради стойността спрямо доходите). В никакъв случай не съм насърчавал търговията с крадени устройства, НО в случая това е единствения начин жената да си намери 100% оригинални части.
И леко малко с пожеланията дето ми ги отправяш!

ProstoAZ

Не може ли да си пишем нормални постове:)

Един човек пита, други му предлагат съветите си:)

Защо трябва да се сипе жлъч, да се правят заяжданици на дребно и подобни щуротии:)?

Реално погледнато, това е един телефон. Сменяте му стъклото в оторизиран сервиз и си карате така, пък колкото изкара:)

Шестицата чука на вратата и скоро и цената ще е по-добра:)


iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

dayana.lazarova94@gmail.c

#9
Леле, хора, спокойно! Просто питах за съвет, получих го, естествено нямаше как да се мина и без да ме понахрани някой. Нали човек пита, когато не знае?!
1-во Това не ми е мейла, прибавих по грешка, защото бързах @гмейл.ком
2-ро не подкрепям крадците, но кражбата така или иначе вече е извършена, а тук говорим за моите пари, които сама изкарвам. След като мога да получа по-доброто по този начин за нормални пари, тогава съм ЗА.
3-то, за информация само на другите със същия проблем. В Криейтив Център ми искат 600 лева и да върна този телефон, след което в 3 дневен срок ще ми пратят нов. Попитах ги не за смяна на стъклото, а на целия комплект + дигитайзера и ми казаха че такива операции не извършват. Мен лично от другите сервизи ме е страх, за това предпочитам варианта с iCloud заключените.

Радвайте се на живота. Може би трябва да направят раздел ХРАНА, където всички сърдити на живота да си го изкарват един на друг ??
:) :) :) :) :) :)

Adamov

Цитат на: HQ - 19-04-2015, 16:57:44
...пък и не вярвам "оригинално" до "не-оригинално" стъкло да има космическа разлика.

Космическа е, повярвай! :)
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

IVooDooI

Цитат на: gaboss - 19-04-2015, 15:25:07
Цитат на: bboyg - 18-04-2015, 23:55:30
Какво да направим:
1.Купуваме си един iCloud заключен телефон за малко пари и със здраво стъкло (раотещ естествено).
Дано да е твоя, който си загубил, а още по-добре - дето са ти го откраднали заедно с лаптопа!!!!

Цитат на: dayana.lazarova94@gmail.c - 19-04-2015, 14:41:24
Ако беше прочел хубаво поста ми, щеше да разбереш, че нещата тук опират до страх, да не ми сложат нещо с ниско качество и да трябва да се разправям още 1 месец после.
Както ти казаха и по-горе - занеси го в Оторизиран сервиз.
Но ако си по природа недоверчива, и мислиш, че всеки на тоя свят е решил да те прецака - нямаш друг избор, освен да си го ползваш счупен, щото иначе с години нощем ще се будиш обляна в студена пот, чудейки се, дали са сложили точно твоите винтчета на телефона.

  Пич, такива клетви тука ми се струват меко казано неприемливи ( да не използвам други епитети ). Дето се вика: "Където ме пращаш - там да ме чакаш." , oще повече, че bboyg даде може би най- оптималния вариант.
Искаш ли понеже си толкова ербап да ми дадеш твоя телефон за ремонт и да ти го върна с "точно твоите винтчета" , че и да си платиш за услугата ?!
По въпроса за изгубена/открадната техника мисля, че не е тук да обсъждаме кое колко е правилно, защото темата е доста обширна - ако искаш пусни заглавие в раздел "ОБЩИ ПРИКАЗКИ" и обещавам да се включа.
Аман от псевдо моралисти.

godo

Смяната на стъкло само е възможна и не е толкова сложна операция. Иска се малко майсторлък.

0898 41 06 14 - Емо 2 телефона ми е правил 5 и 5S. До сега оплаквания нямам всичко е като ново.
http://iphone-bulgaria.com/forum/viewtopic.php?f=26&t=29977 ето темата му в друг форум.
Mac only