Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

09-05-2024, 15:19:37

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 662
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 489
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 438
Total: 439

438 гости, 1 потребител
smile_g

Въпрос за macbook pro

Започната от mihailov_s, 04-11-2014, 22:57:41

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

mihailov_s

Здравейте колеги след дълго лутане и търсене си намерих един macbook pro 15 2010 Hi res дисплей с  i5  4GB RAM i 256 видео .Супер е мака, обаче нещо не ми харесва видео възпроизвеждането , като клипове и филми примерно ,качеството не е добро.Предния ми лаптоп беше Asus N76 с i7 процесор, 8 рам и 2 GB видео Full HD дисолей и се виждаше много добре на него ,предполага е от по-новия модел и по0добри характеристики. Та въпроса ми е ,дали това се дължи на по-слабите характеристики на мака, и дали може да му се повиши произвидетелността или е от разлика в дисплеите, която не е чак толкова голяма

faire

The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Wizi

Общо взето получихме в пъти повече информация за някакъв стар Asus лаптоп от колкото за съществото на проблема!

Какво видео? Каква резолюция и битрейт? Кой плеър?

Ей такива незначителни въпросчета ми се навъртат из главата....
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

bboyg

ASU-а с колко инча дисплей, с каква резолюция? Какво да разбираме под качество на клиповете? Мого, ама много ме съмнява, особено на High Res дисплей да ти вади "по-зле" качество от колкото на ASUS-а. Тоя Асус трябва да е 14-ка с FULL HD матрица и някой много модерен ENGINE за да се конкурира.

mihailov_s

Говоря като цяло за видеото, имам предвид едни и същи клипове в youtube, едни и същи филми на един и същи плеър, просто като цяло сравнение между видеото на двата лаптопа, че има съществена разлика в картината, при мака самото качество е по-лошо, Asusa e 17 инча с Full HD display N76 e модела

oolliivveer

Teзи видеа не искат някаква супер производителност,която не ти достига.По скоро едно калибриране.Виж какво е положението с цветовите профили.При гледане на еднаква фотография на двата как е положението?

mihailov_s

Малко по лоши са снимките, имам чуството, че мака е с по-лош дисплей, възможно ли е , вие по-добре ще кажете, просто го ползвам много за видео и филми, и ме дразни малко това

Wizi

Калибрацията е задължителна. Само хардуерна! По възможност НЕ със Spider, какъвто и да е той.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

mihailov_s

Как става калибрацията, аз ще се справя ли, или някой, който разбира, и можете ли да ме насочите на някъде

oolliivveer

Едва ли асуса е  с IPS матрица,така че по скоро е с по съвпадащи 3аводски настройки.Може да си поиграеш малко със софтуерно калибриране,3а да видиш как влияе.Но търси човек с хардуерен калибратор който 3нае да работи с него (във фотографските форуми може да имаш успех или фирми които предлагат та3и услуга)Това ако искаш добри ре3ултати,иначе Системни настройки-Монитори-Цвят и се пробвай,може пък да подобриш нещата временно.

mihailov_s

#10
Той и мака май не е с IPS матрица ,или се бъркам

А възможно ли е ,лошото каество да е от слабата видео карта ?

bboyg

Ами те трябва да са 2 картите на тоя модел... А за IPS матрицата, там е задължително.

oolliivveer

Исках да кажа че и двата са с бли3ки по качество матрици и няма причина да виждаш огромна ра3лика.Най вероятно опира до настройка на цвета.Ако е слабо видеото щеше да насича,но не го споменаваш а и все пак това не е 4К.

mihailov_s

Ще търся някой да му направи калибровка и ще видя как ще е , но раликата сега е очевидна, много ми харесва мака, но този диспелей ми е малко като трън, или поне докато не свикна :)

mihailov_s

Колеги, сега забелязах, че при гледане на клипове в yotube не ми дава никога опция да избера повече от 720p, дори и когато пусна 4К клип, опциите за качество са единствено до 720Р, какво мислите по-въпроса, дали е някъде във видео картата проблема или в опцииите някъде