Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

09-05-2024, 09:31:47

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 662
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 489
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 423
Total: 423

423 гости, 0 потребители

Гаранция на американски macbook pro

Започната от mahuaka1, 18-08-2012, 12:08:01

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

mahuaka1

Здравейте
Прочетох доста теми по въпроса, но в никоя не получих еднозначен отговор. Някой възползвал ли се е от гаранцията на компютъра си купен от Америка в България?
И ако Да в кой сервиз?
Благодаря предварително за отговорите :)

HQ

ходи в крейтив център с библия или С4 което ти е по-подръка

Wizi

Гаранцията ти е   м е ж д у н а р о д н а! Отивай смело, но ако искаш все пак вземи едно парче С4 под ръка за да си по-убедителен.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

whiteshark

Цитат на: HQ - 18-08-2012, 13:11:22
ходи в крейтив център с библия или С4 което ти е по-подръка
HQ извинявай, защо ти е толкова негативно мнението за "Криейтив Център"?  Попадъл съм на други твой постове, в които изразяваш негативизъм спрямо тях. Явно си имал проблеми. ОК разбирам това, като човек имал взимане даване със сервизи. Моето мнение е, че това е най-добрият сервиз в който съм попадъл в България. Гаранционно ми бе извършен ремонт, със смяна на част, на компютър закупен от САЩ в срокове, които и на запад неможеш да получиш. Лошото на БГ форумте е, че само се храни, а добри думи за  някой, рядко можеш да прочетеш!

HQ

ами и аз не си спомням да съм попадал на доволен от тяхното извънгаранционно обслужване. Иначе са много учтиви,говорят на "вие" и междувременно ти одират кожата.

whiteshark

Няма клиент останал доволен след като му поднесът сметката и то на Епъл продукт оставен за сервиз за извънгаранционно обслужване. Няма начин да си купиш компютър за 3000лв. и не дай си боже да имаш проблем с дъното, то да ти е на цена от 300лв. Проблема е, че живеем в страна, където доходите са ниски.

angelvn

И аз ако ида с Реното в сервиз на Рено ще ми съдерат кожата, защото карам 10 годишна барака.
Не разбирам за какво ревете?!?
UI designer and developer

HQ

Проблема е там,и ще го кажа за n-ти път и пак ще продължа да го казвам винаги по всякакъв повод и ако успея да им намаля клиентите с 1% това ще е мисията ми в този форум!
Представи си съм работил 2 години в сервиз за компютри,виждал съм всичко и ако ми потрябва сервиз то проблема ще е сериозен,т.е. няма да е нещо елементарно или още по-малко софтуерно.Не предполагах че под (извънгаранционно) сервизно обслужване "крейтиф цьентър" разбира развиване на 10 болта,завиване обратно и искане на 2000лв за дъно и всичко това за скромните 80+20лв с доставката,на която объркаха адреса за връщане и ме правиха на маймуна из офисите на еконт да си търся лаптопа... На всичко отгоре впоследствие разбрах че дъното ми е подлежало тогава на подмяна от епъл дори и извън гаранция заради установени дефекти на серията,от която е и моя.
Накрая всичко се оправи с дъно от ибей за 700 лв с безплатен шипинг. Всички документи от случая ги пазя и телефонните разговори с централата на еконт и служителите на к.ц. и последните могат само да се благодарят че не заведох дело срещу тях!
Така че ако правим сравнение с автосервиз трябва да съм блондинка с мерцедес която да не разбира от нищо,но за жалост на к.ц. не съм !!!

N10

HQ = high quack .  ти не спре да се излагаш

daf

Цитат на: N10 - 30-08-2012, 21:44:18
HQ = high quack .  ти не спре да се излагаш

Не бих казал, че се излага... по-скоро ти се излагаш, пишеш само в теми за Creative Center, човек ще каже, че имаш нещо общо с тях :police:

bgassenbg

Аз съм си ползвал гаранцията в криейтив център.
Закупен комп от щатите и се наложи да му сменят пантите. За air 1 става въпрос. Никакви проблеми.

HQ

И аз съм доволен че ми смениха двд-то гаранционно месец преди да свърши гаранцията,беше станало тотално неизползваемо. След това веднага го извадих от лаптопа и до ден днешен стои в шкафа лъскаво и непокътнато и не ми е трябвало.

Пък ен10 може да си сърба попарата и да си мълчи щото форумите (все още) не са подвластни на фирмени интереси,не подлежат на цензура и всеки може да си ги използва както сметне за добре.

Prison

Не знам за вас, но на мен един път ми се налага да сменят дъно извън гаранционно на MB Pro 07. Имаше извесния проблем с видео чипа. Нито един лев не са ми искали и лаптопа беше готов за 3-4 дена.
 MacBook Pro 13" Retina i5 2.4GHz 8GB Iris 256GB
 iPhone 7 Plus Matte Black 32GB Never Lock
Proud "iSheep" 4 Life!
I wish i could tell Siri to bring Steve back to life :(

N10

Или май пиша винаги срещу варненския хейтър?

HQ

нямаш никакъв проблем,само слагай по някой друг аргумент че хората да не си помислят че в к.ц. ви подбират с конкурс за бостанско плашило.