Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

09-05-2024, 08:04:28

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 662
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 489
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 403
Total: 404

403 гости, 1 потребител
smile_g

Моля за съвет ще си копувам макбоок:)

Започната от msh, 14-04-2012, 11:18:08

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

msh

Здравейте, решил съм да си закупя втора употреба макбоок. Това ще ми е 1вия лаптоп и съм не запознат:) спрял съм се на един модел:

MacBookPro 15" Unibody (модел 2009)

Спецификация:

Модел: MacBookPro15", генерация 5,1; 
Процесор: Intel Core 2 Duo - 2,66 GHz;
L2 кеш:    6 MB;
RAM Памет:   2x2GB DDR3 1067MHz;
HDD: 320 GB Hitachi HTS543232L9SA02
Видео карта: NVIDIA GeForce 9400M 256MB / NVIDIA GeForce 9600M GT 512 MB
Батерия: 197 цикъла, Състояние: Normal
Искам да попита "unibody" удачен вариянт ли е(предимства и недостатъци спрямо другите модели) както и какъв софтуер ще подхожда най добре на машинката:) искам да попитам и генерацията i5,1 дали е добра? Въобще ще имам ли проблеми със загряване,забиване и т.н. Макбоока ще бъде ползван за всичко игри/музика/филми/нет и т.н. Благодаря предварително:) Очаквам мненията ви:)!!!
Защото Бог толкова възлюби света, че даде Своя Единороден Син, за да не погине нито един, който вярва в Него, но да има вечен живот. (Йоан 3:16)

arnold

Най-добре ще му подхожда едно уиндоусче:)
Real Mac mini

msh

#2
А операционната система на ейпъл не е ли по добра от луиндолс?
И не е ли създаден мак ос за оптимална работа на хард и софтуер системите?
Защото Бог толкова възлюби света, че даде Своя Единороден Син, за да не погине нито един, който вярва в Него, но да има вечен живот. (Йоан 3:16)

walker007

След като си нов в тези среди ще ти кажа с две думи - Apple е за работа, а Windows е за забавление!
"Your time is limited, so don't waste it living someone else's life."

dreben

Здравей,
Моя съвет е: Хич не ти трябва тоя загубен Мак, вече 6 години ми побеляха косите от него, дори една антивирусна нямат направена. Все трябва да помня различни клавишни комбинации и всичко е на обратно. Една игра като хората не е направена. Все ми иска разни пароли, въобще пълна простотия. Ще го продам и ще се върна на любимия ми Уин.
Със здраве.
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

dcc

+ за мнението на dreben,дебна мига когато микрософт ще пуснат ъпдейт за да подкарам виндоус 8 на ипхон-а си,че съм се набутал с няколко машини на еиийпъл,ама на...нямаше кой да ме светне преди време.:)
 MacBook Air 13" i5 1.3Ghz / 4GB / 128 SSD / OS X 10.13.6

walker007

Цитат на: dreben - 14-04-2012, 14:20:20
Здравей,
Моя съвет е: Хич не ти трябва тоя загубен Мак, вече 6 години ми побеляха косите от него, дори една антивирусна нямат направена. Все трябва да помня различни клавишни комбинации и всичко е на обратно. Една игра като хората не е направена. Все ми иска разни пароли, въобще пълна простотия. Ще го продам и ще се върна на любимия ми Уин.
Със здраве.
Много ми е интересно за какво ти е антивирусна на Мас? И щом толкова ти се играе защо не си вземеш PS или Xbox ?
"Your time is limited, so don't waste it living someone else's life."

iD

Цитат на: walker007 - 14-04-2012, 15:02:45
Цитат на: dreben - 14-04-2012, 14:20:20
Здравей,
Моя съвет е: Хич не ти трябва тоя загубен Мак, вече 6 години ми побеляха косите от него, дори една антивирусна нямат направена. Все трябва да помня различни клавишни комбинации и всичко е на обратно. Една игра като хората не е направена. Все ми иска разни пароли, въобще пълна простотия. Ще го продам и ще се върна на любимия ми Уин.
Със здраве.
Много ми е интересно за какво ти е антивирусна на Мас? И щом толкова ти се играе защо не си вземеш PS или Xbox ?
@walker007
Нещо май не хващаш иронията :D
MacBook Air Mid 2011 13'' Intel Core i5 @ 1.7GHz / 256GB SSD / 4GB RAM / MacOS X Lion

msh

Цитат на: dreben - 14-04-2012, 14:20:20
Здравей,
Моя съвет е: Хич не ти трябва тоя загубен Мак, вече 6 години ми побеляха косите от него, дори една антивирусна нямат направена. Все трябва да помня различни клавишни комбинации и всичко е на обратно. Една игра като хората не е направена. Все ми иска разни пароли, въобще пълна простотия. Ще го продам и ще се върна на любимия ми Уин.
Със здраве.
[щом си недоволен защо го държиш цели 6г??? Значи все нещо те е накарало да го оставиш и "да ти побеляват косите" вместо да го продадеш]
Защото Бог толкова възлюби света, че даде Своя Единороден Син, за да не погине нито един, който вярва в Него, но да има вечен живот. (Йоан 3:16)

msh

А относно вирусите до колкото знам май няма много за мак:), но все пак съм незапознат!!!
Защото Бог толкова възлюби света, че даде Своя Единороден Син, за да не погине нито един, който вярва в Него, но да има вечен живот. (Йоан 3:16)

Wizi

Не са много, но хванеш ли направо ти изгаря дъното, чупи харда и хващаш гъбички на краката  :-X
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

thebrainless

Това с гъбичките верно си е кофти
Stay hungry. Stay foolish.

peerless

 MacBook Pro (Mid 2012) 15" i7 @ 2.3GHz - 10.8.2, 8GB @ 1600MHz, 256GB SSD, GeForce GT 650M 1GB (Retina)
 MacBook White (Mid 2010) 13" C2D @ 2.4GHz - 10.7.4, 4GB @ 1066MHz, 500GB
 iMac 21.5" i5 2.5Ghz - 10.7.4, 6GB @ 1333Mhz, AMD Radeon HD 6750M
 MacBook Pro (Early 2008) 17" C2D @ 2.5GHz (ex)

msh

Тя темата става приятна ама не е много по темата :D така че давайте по сериозно имам нужда от мнения:)
Защото Бог толкова възлюби света, че даде Своя Единороден Син, за да не погине нито един, който вярва в Него, но да има вечен живот. (Йоан 3:16)

arnold

Пич, какво се чудиш и задаваш 1000 въпроса. Купуваш някъв Мак да започнеш няма начин да съжаляваш дали е унибоди или не е ... Всеки си има някви кусури, важно е ядрото на машината - т.е . MacOS. Хардуерът е само изпълнител...
Real Mac mini