Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

09-05-2024, 16:58:54

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 662
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 489
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 404
Total: 405

404 гости, 1 потребител
forka2k

Apple TV3 - iTunes - Филми, декодиране

Започната от stanivanov, 04-04-2012, 14:42:53

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

stanivanov

Здравейте,
Преди няколко дни си купих новия апъл тв и тъй като съм смаян от 1080р качеството, определено бих искал да ползвам iTunes-a за филмите които съм си свалил (не съм навит да си купувам по 14евро филми).
Та въпросът ми е или молбата по-скоро е ако може да ми препоръчате някой бърз декодер за avi/wmv, etc за формата за ТВ-то. И такъв който да има в профила си директно за 1080р-то.
Също така ако знаете и някой торент сайт в който директно има филми които да поддържа йТунес..
Благодаря предварително.
---------------------------------
iPad 2, 5.1
iPhone 4S, 5.1
Apple TV 3rd Gen
MacBook Pro 2011, 13''

Wizi

Страхувам се, че преди да излезе jail за AT3 ще си останеш по-скоро на филми от по 14 Евро (макар и да се чудя къде видя такива цени, но....). Иначе твоя пелър се казва XBMC и ще върши всичко прекрасно!
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

forka2k

Аз все още си чакам ейпълтвито и не съм пробвал лично, но ти можеш да пробваш следното:
1-и вариант: ползваш subler http://code.google.com/p/subler/ с негова помощ можеш много бързо от mkv да си направиш m4v и даже можеш да си вградиш субтитрите и после без проблем да си плейваш с тюнса. С тази програма нещата стават много бързо, но можеш да импортнеш само mkv и mp4, avi не приема!
2-и вариант: ползваш HandBreak http://handbrake.fr/ има си готови профили, но за сега има само AppleTV2 (сигурно в следвеащата версия ще има и AppleTV3) Ти сам можеш да си поиграеш с настройките по твой вкус, с тази програма също можеш да си вградиш субтитрите, но тя работи доста по-бавно защото прекодира файла ;)
Успех!
Open mind for a different view and nothing else matters

stanivanov

#3
Благодарско за съблера и хендбрейка.. бях чувал за тях и май е крайно време да пробвам :)
Колегата за ХБМЦ-то, знам за какво иде реч, ама няма как да го вържа към АТВ-то без джейл, който още го няма за 3ката.
Ще промлам със съблера и хенда.
Благодаря!

ЕДИТ: Трябва ми за Уиндоус :))) Мака е на жената, за мак видях иначе в аппстора това: http://itunes.apple.com/us/app/ivi/id402279089?mt=12
което май ще свърши идеална работа също.

faire

Защо си усложнявате живота..
Има една програмка за iPhone/iPad наречена AirVideo. Eто безплатния вариант за проба: http://itunes.apple.com/us/app/air-video-free-watch-your/id313056918?mt=8
Аз лично си я купих, много добра програмка.
Врътката е следната: инсталира се тая програма на iPhone/iPad; инсталира се една малка програмка на компютъра (има версия за мак и уин) и от нея избирате кои папки да споделяте по мрежата; след това през програмата на телефона/таблета пускате филма и оттам - airplay към apple tv.

A иначе се очаква доста скоро да излезе джейлбрейк и за 3-ката. Тогава и аз си взимам задължително 1бр :)
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

forka2k

Handbreak-a има версия и за уиндоус, за съжаление subler-а е само за мак и не знам подобна за уиндоус.
Open mind for a different view and nothing else matters

stanivanov

[quote
Има една програмка за iPhone/iPad наречена AirVideo......
[/quote]
Аз имам AvPlayer HD (а и йфон версията), също поддържа, макар принципа да е по-различен от AirVideo-to, проблемът е че при големи мкв файли така насича, че не е истина.. м`у другото с АйрВидеото е по-голямо мъчение за всичко защото веднъж пращаш сигнала от пс-то към у-вото, и после пак през рутера към тв-то.. та малко кон на магаре става :))
Само ме подсети пак сега да пробвам с АвПлайера, че вчера си купих нов модем с "н", може и да не насича

Vancuver

По принцип има програми, които правят mirror от Mac към Apple TV 2/3. Такава е AirParrot: http://airparrot.com/

Не знам обаче как се справя със стрийм на видео - виж на сайта има trial версия и пробвай. Пък после ако ти върши работа - или купуваш, или търсиш по торентите. ;)
Mac Mini 6,2 / QC i7 2.3GHz, 16GB DDR3, 250GB SSD + 1TB HDD
13" Sony Vaio Pro
iPhone 6 Space Grey 16GB
iPad Air Space Grey 32GB

faire

AVPlayer няма опция за Airplay Video. Когато се пусне, изкарва само звук.
С AirVideo няма абсолютно никакво насичане. Всичко върви плавно и гладко, защото медиа сървърът на компа играе ролята и на декодер в реално време за някои файлове. Даже няма проблеми с .wmv файлове, както има Media Player (firecore) на джейлбрейкнато AppleTV.
Всякакви програми за мироринг на дисплея са ужасни за гледане на видео и изобщо не са вариант. Мироринга става само за презентации и снимки.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

stanivanov

Цитат на: faire - 04-04-2012, 17:14:45
AVPlayer няма опция за Airplay Video. Когато се пусне, изкарва само звук.
Това не е вярно само да кажа.. с фул мирроринг става от АвПлайера.. и примерно за сериали (по малки файли) става, ама не ме кефи, явно ще пробвам с АйрВидеото :)
Благодарско и така

Ааа и благодаря на колегата за папагала.. малко ми се струва, че понасича, ама ще го погледна по-подробно по-късно :)

faire

Е какво не е вярно? Да съм споменавал FULL MIRRORING? Абсолютно ясно на всеки е, че с full mirroring, каквото виждаш на таблета, това излиза на ТВ-то. Това е супер грозно (формат 4:3, с черни ленти от двете страни) и не работи добре за гледане на филми (освен ако имаш мощен рутер и не си на 2 метра от него).
AVPlayer НЯМА опция за Airplay VIDEO, така както YouTube например.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

stanivanov

Малко се изместваме от темата, като цяло си прав, реших все пак да покажа възможностите на АвПлайера  с тв-то
най-бързо беше да сложа снимките в туитър...
http://t.co/MvD198Zv и http://t.co/CExp5fwJ
Между другото за инфо... сега пробвам iVI програмата, за която писах по-горе, поддържа и субтитри, правя конвертиране на MI Ghost Protocol (2.3GB), според ЕТА-то остават още 18мин (общо започна от 30мин),което е прилично

Lord Adder

Цитат на: stanivanov - 04-04-2012, 14:42:53
(не съм навит да си купувам по 14евро филми).

Къде видя такива цени?!?

В iTunes стора са в пъти по-ниски. А пък наоем на един филм е направо безценица - и без това ги гледам по въднъж и забравям. за тях. Купувам само най-фенските и култовите, за колекция  8)
- ?!?
- Don't panic! This ship is unsinkable...
- !?!
- Секи да се спасява сам! Women and children first!

faire

3-5 eвро наем? Че те по-евтино ше ми излязат да си ги купя оригинални на носител.
Къде видя нещо евтино в Movie Store-a?

A btw не издържах и си поръчах новото Apple TV по човек от форума :) Джейла дано излезе идните седмици.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Vancuver

Цитат на: Lord Adder - 10-04-2012, 12:58:51
Цитат на: stanivanov - 04-04-2012, 14:42:53
(не съм навит да си купувам по 14евро филми).

Къде видя такива цени?!?

В iTunes стора са в пъти по-ниски. А пък наоем на един филм е направо безценица - и без това ги гледам по въднъж и забравям. за тях. Купувам само най-фенските и култовите, за колекция  8)

Ето ти веднага пример:
I Am Number Four
Eur 16.99 - Buy HD Film
Eur 3.99 - Rent HD Film
Eur 13.99 - Buy Film
Eur 2.99 - Rent Film
Mac Mini 6,2 / QC i7 2.3GHz, 16GB DDR3, 250GB SSD + 1TB HDD
13" Sony Vaio Pro
iPhone 6 Space Grey 16GB
iPad Air Space Grey 32GB