Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

09-05-2024, 08:13:46

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 662
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 489
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 417
Total: 418

417 гости, 1 потребител
smile_g

За форума

Започната от dkmi, 08-03-2011, 13:59:10

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

pravdo

Честно казано съм раздвоен. Този форум е създаден от Шамана и всичко което той прави е
за да остане сайта едно от най-чистоплътните интернет пространства в БГ...
Наистина форумът е за приятели на Епъл и първият ти пост да е в Магазин е странно,
но от друга страна, тези които официално продават, не сме ги чули много, много по дискусиите
във форума. Това означава ли, че щом те не са приятели на Епъл имат право да ни продават
любимата марка :-)

"Недостатъците" на свободата се лекуват с повече свобода, а не с по-малко.

iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

angelvn

Тъй като гледам,че не всички са съгласни с ограничението в раздела Магазин, реших да споделя с вас върху какво работя в момента.
Сайта е вече във финална фаза на разработка и предстои пускането му. Като целта е основно US и не съм предвидил  пускането на българска версия. Но ако има някакъв интерес, кой знае...



UI designer and developer

Lycan

#17
2 лв. за обява, смс разплащане
тъкмо няма да има боклуци и безсмислици
може и опция 50 ст. за up :)

@angelovarna
това много прилича на вехтия osCommerce :(
Що не пробваш Magento?


Henshiro

@Lycan кога си видял масата Българи да плащат за нещо което е в интернет :)
Нека само предположим, че магазина стане платен... ще има 2-3 обяви.

angelvn

Цитат на: Lycan - 09-03-2011, 12:10:53
@angelovarna
това много прилича на вехтия osCommerce :(
Що не пробваш Magento?

То това не е онлайн магазин, и съм го писал на ръка, понеже ми бе нужен скрипт за обяви, а не е голяма философия да се напише такова нещо. Тъкмо после се модва лесно.  :)
Иначе и аз съм за Магентото пред osCommerce.

Това с таксуването за обяви ще направи раздела Магазин безсмислен. Понеже българина не желае да плаща, а и има други форуми, в които също активно се публикуват обяви (и се дублират с обяви от тук).
Иначе съм ЗА идеята да се забранят линковете в подписите, (нищо че и аз имам линк). И също така да се добави изискване за потребители с под Х мнения да не могат да публикуват обяви.
UI designer and developer

Henshiro

Е твоя поне е полезен  ;D

angelvn

Да, надявам се. Иначе този за обявите го пуснах днес и на БГ. :)
UI designer and developer

Metal

Ачо, добре си го направил, харесва ми стила и идеята.
Имам два три съвета, дреболийки
-до категорията да има номерче с броя на активните обяви.
-картинките за "продавам" и "купувам" да са с различен цвят, така че веднага да става ясно когато търсиш нещо. Както и филтриране по тях.
-разширено търсене по текста на обявата а не само по заглавието й.
- история
- коментари?

Мисля, че това би било полезно допълнение за всеки форум, особено ако се направи плъгин за публикуване от и към форум. Т.е. да има както отделна страница за магазин, както вече си го направил, но и съдържането да е видимо от форум.

angelvn

Благодаря за насоките. Ще помисля над това, да се показва брой прегледи на обявата, филтрирането на търсенията и броя обяви по категориите.
Не разбрах обаче идеята за форумите...
UI designer and developer

Wizi

Ето ти още една идея copy + paste от eBay: въведи шаблони с пълна информация за продуктите на Епъл, които хората директно да избират при публикуването на обявата с цел да се спестят грешки при тяхното въвеждане на данни.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD