Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

09-05-2024, 13:23:16

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 662
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 489
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 423
Total: 424

423 гости, 1 потребител
forka2k

Подаване на месечните декларации по ЗДДС чрез е-портала на НАП с електр. подпис

Започната от stanimirus, 08-03-2011, 09:50:14

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

stanimirus

Здравейте !

Моля за коментар по възможността да се подават месечните декларации по ЗДДС чрез е-портала на НАП с регистриран електронен подпис, закупен от ИНФОНОТАРИ АД.

Оказва се, че това е възможно единствено от средата на PC с инсталиран Windows с Internet Explorer.

Възможно ли е средата на MAC OS X да бъде така игнорирана и да не могат да се изпратят едни документи до НАП ?

Още веднъж, моля за коментар тези от Вас, които могат да помогнат с разясняване на проблема.

pbs

Имам същият проблем, но той не е в Инфонотари а в НАП.
Засега май трябва да се инсталира Бозата и Експлорър за да стане нещо. Писах няколко пъти на тези които поддържат системата на НАП и отговора е че нямало проблеми през Мозилата, но все пак Експлорер. Писах, че не се поддържа за МАС от 2005 отговора същият или да се обърна някъде на по-високо ниво.
Имаше адвокат във форума, хубаво е да даде съвет как да се постъпи при положение, че не сме единствените с МacOS  в България. Още повече, че става задължително декларациите по ДДС да се пускат през интернет с електронен подпис.

pravdo

можем да заведем групов иск до комисията за защита на конкуренцията.
Това е нагло толериране на определна операционна система и софтуеър.
ама, все пак ЛордАддер да каже. Той доколкото си спомням е адвокат.


iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

jazzin


Wizi

Хайде!!!!!

Какво се изисква от нас? Как се съставя този групов иск?
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

k0k0

Пишете ме и мен, също така и под линукс не бачкат част от тея бози...
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.

pbs

Дайте връзка с Лорд Аддер за съвет.
Ако трябва да заведем дело.

kmonev

Какъв е проблама с тези декларации ? Аз моята за физически лица успешно си я попълних в сайта на НАП, с КЕП от Инфонотари. През Сафари не работи обаче, инсталирах си Мозила Firefox, там е пушка. Има специална добавка на Инфонотари за Мак Мозила за подписа.
Macbook Pro 13'' 2016 /MBA 2011 11'' before/
Imac 21'' 2015
Iphone Х /iphone 4,5,6, 7+before/
Ipad Air 32gb wifi only /ipad2 before/

pbs

Цитат на: kmonev - 27-01-2012, 14:38:03
Какъв е проблама с тези декларации ? Аз моята за физически лица успешно си я попълних в сайта на НАП, с КЕП от Инфонотари. През Сафари не работи обаче, инсталирах си Мозила Firefox, там е пушка. Има специална добавка на Инфонотари за Мак Мозила за подписа.

Оказва се, че това е възможно единствено от средата на PC с инсталиран Windows с Internet Explorer.
Става въпрос само за декларациите по ДДС.
Опитай и ако успееш дай инфо.

pbs

Оказва се,че и годишните отчети не могат да се попълнят.
Дали някой друг е успял да го направи?

philip_petev

Нека да позная, Firefox показва това:



това се оправя много лесно: пишете в празен прозорец на Firefox about:config, горе на първия ред Search само трябва да се напише renego, веднага долу излизат два ключа, единия от които е security.ssl.allow_unrestricted_renego_everywhere__temporarily_available_pref, стандартно е false, правите го на true, рестартирате Firefox и забравяте за проблемите със сайта на НАП, че и с кой да е сайт, изискващ SSL оторизация.

Проблема не е нито в УЕП, нито в браузъра, който ползвате, а в самия сайт и това, чии заявки е направен да познава и приема (дали на IE, дали на Firefox и т.н.). За съжаление в България много хора все още не са чувал за Хром, Сафари и тем подобни (а най вече въпросните писачи на сайтове и в частност тези, които са правили сайта на НАП, че и не само те, ами и тези, които са правили сайтовете за интернет банкиране на повечето банки). Аз имам електронен подпис и единствения начин да го ползвам по предназначение в OSX е с Firefox. Подписа работи и със Сафари и Хром, но, както казах, самите сайтове не работят с тези браузъри и заявките, които генерират.

Цитат на: kmonev - 27-01-2012, 14:38:03
Има специална добавка на Инфонотари за Мак Мозила за подписа.

Да, аз лично съм очарован от поддръжката на Infonotary, тази добавка е много полезна и е универсална, работи под всички OS, за които има Firefox.
Laptop: HP ProBook 4340s (F.60): Core i5-3230M @ 2.6 GHz, 8 GB DDR3 1333 MHz, Intel HD4000, 500 GB HDD, OS X Mavericks 10.10.3 / Win 7 UEFI
Desktop: GA-H77N-WiFi (BIOS F4): Core i7-3770 @ 3.4 GHz, 8 GB RAM, EVGA GTX 650, OS X Mavericks 10.9.5 / Win 7 UEFI

pbs

Настройките ми ги направиха в Инфонотари и въпреки това не можах да си пусна годишната декларация с отчета.
Направен е да се попълва с Acrobat Reader , но не се отваря във Firefox, a иска да се запише на диска и след това се отваря единствено с Text edit. Не ми е ясно къде е грешката, в нашия телевизор или на друго място.
Ходихме и в статистиката откъдето ме посъветвана да ползвам Google Chrome,че му били по лесни настройките, но резултата е същият. Самите форми са правени в статистиката, а програмите във Фадата. Когато се обадих там ми казаха, че програмите са правени за по разпространените системи на пазара (сиреч за Windows). Изобщо не е мислено за МасОс.