Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

09-05-2024, 19:48:32

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 662
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 489
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 389
Total: 389

389 гости, 0 потребители

Проблем със скрола на Mighty Mouse

Започната от scrap, 03-07-2008, 09:31:24

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

scrap

Имам проблем със скрола на мишока. Надолу скролва нормално, едва леко с пръстта се докосва и се плъзга нормално. Същото е и при хоризонталното - скрол надясно. Но нагоре и наляво почти не може да се скролва. Трябва топченцето да се натиска доста силно и с големи усилия се влачи малко по малко.

Пробвах да почистя топченцето по 3-4 различни начина, но все същата работа..
Ако я занеса в епъл магазина ще я оправят ли, тъй като не е купувана от тук, гаранцията е от САЩ?

rafaelo

С леко намокрена кърпичка и това: Click

Не знам с кой точно маус си, но ако си а Блутут версията като моята, ако нищо не става, трябва да я отвориш, а отварянето изисква малко счупване и мишката няма да е същата както преди, въпреки че ще си работи нормално. Ако си с нормалната с кабел: Click

scrap

Рафи, пробвах тоя вариант с кърпичката, но няма и най-малък ефект. Блутуут е мишката.

rafaelo

Ами аз през годините я чистя по лесния метод:

1. Изключвам я

2. Обръщам я на обратно

3. Търкам я в панталона докато се запали.

Винаги става.


Иначе първия път я разглобих и честно казано малко съжалявам че го направих...

Сега е малко по ниска, бачка си перфектно, но някак си е по ниска :)

scrap

Занесох мишока в епъл центъра, чистиха го, сменяха топченцето, нямаше оправия  :roll:
Казаха, че ще ми я сменят с нова.

Icko2

Аз пък моята я отворих и си я чистя периодично. Не съжалявам, че го направих, но едва ли повече ще си купя такава мишка...
iMac 2,66/ 2 RAM/ 320 GB
MacBook 2,16/ 2 RAM/ 120 GB
iPod nano,  Touch, Shuffle
Airport Extreme

mr.j

Тази мишка е под всяка критика

sumo

Ядва се мишката, аз си свикнах :)
Скрола обаче е уникално як. Когато хващам други мишки, много ми липсва.
Тра-ла-ла, фифтагон

daf

mighty mouse е недоразумение :) след като се наложи да я отворя за тотално почистване (понеже другите методи спряха да дават резултат), сега стои в един шкаф и единствената причина да не съм я изхвърлил е, че е apple :)

jell0

Моята могъща мишка изкара година и половина. Беше чистена поне 7-8 пъти с влажна кърпа. Преди три дни отказа да се подчини на каквито и да са опити да накарам курсора да ходи нагоре. След заплашителните погледи от жена ми, мишката  беше метната в истинската кофа за боклук и заменена с проста Logitech.

sumo

Ми какво да ви кажа, пичове, спрете да ръфате банички пред компютъра. :)
Тра-ла-ла, фифтагон

ThUnDeR

Цитат на: "jell0"Моята могъща мишка изкара година и половина. Беше чистена поне 7-8 пъти с влажна кърпа. Преди три дни отказа да се подчини на каквито и да са опити да накарам курсора да ходи нагоре. След заплашителните погледи от жена ми, мишката  беше метната в истинската кофа за боклук и заменена с проста Logitech.

Моята също спря преди няколко дни след серия от свободни падания (бюро-земя). При мен бутоните неискат да кликват. Да вземем от 2 да направим 1 :))

bezko

Моята е блутуут, същия проблем, не стана само с чистене на топчето, отворих я и я почистих. Беше се задръстила доста. Сега си работи перфектно. :)
MacBook 13,2" 2.16 GHz Intel Core 2 Duo 1GB 667 MHz DDR2RAM

Angelo

Моята си работи перфектно и никога не съм имал проблем с нея.Просто трябва да се чисти по често (а не когато спре да работи) за да не се налага да я разглобявате  :wink:

milemobile

Според мен Mighty Mouse е много зле мишка, имам Logitech V200 и мога да кажа че е сто пъти по-добра от епълската мишка, а е и на половина цена. На майти мауса само дизайна си струва, толкова е непрецизна, а е ласерна мишка.
Apple MacBook | Intel Core Duo 1.83GHz | Intel GMA950 | 2GB DDR2 RAM | WD 250GB HDD | Matshita DVD/CD-RW | Wireless Mighty Mouse

Apple iMac | Intel Core 2 Duo 3.06GHz | nVidia GT130 | 8GB DDR3 RAM | WD 1TB HDD | Pioneer DVD-RW | Mighty Mouse | Apple keyboard

Apple iPhone 4S
Apple iPod Touch 1