Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

18-05-2024, 20:08:05

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 863
  • Latest: solar_pjon
Stats
  • Общ брой публикации: 82 657
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 497
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 84
Total: 84

84 гости, 0 потребители

Зарядно заместител за Macbook Pro - загрява

Започната от LP, 03-04-2016, 12:31:32

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

LP

Здрвейте колеги,
Изгубих си зарядното на Macbook-a, по-скоро го забравих на едно място после се връщах да го търся ама греда, нямаше го. Купих си ново 85W 20V max4.25A но ми направи впечатление че докато зареди батерията ма макс толкова много беше загряло че чак се опарих. Купих го от OLX пишеше оригинално зарядно (ясно ми беше че не е) затова се обадих да питам и ми казаха че не е точно оригинално а заместител имаше и от 54лв. но взех по-скъпото което е на 70лв. Въпроса ми е (майната му на зарядното ако изгори) може ли да навреди някак си на лаптопа ми или на батерията това "оригинално" зарядно?
Macbook Pro late 2013 15.4" Retina Intel®Core™I7 2GHz 512Gb SSD 8Gb DDR3

ProstoAZ

Според мен - може. А и 60в е препоръчителното, 85 не е ясно как влияе точно. Срещу още малко щеше да вЗемеш оригинално...


Sent from my iPhone using Tapatalk
iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

HQ

Да срещу само 200 лв отгоре можеше да си вземеш оригинално. Трябва да ти е ясно че за тази цена няма как да е оригинално, едиственото което трябва да гледаш е волтажа и ватовете да са същите. Тях ги пише по принцип на лаптопите отдолу. Това че загрява означава че не е от най-качествените, но по принцип всички загряват.
На мен също ми изгоря, взех мощно зарядно за HP Pavilion 18V 90W (~30 лв) смених кабела и вече 3 години работи нон стоп. Не съм забелязал да загрява повече но по принцип оригиналното не можех да го държа в ръце.

ProstoAZ

За сто и малко се намира вече оригинално, аз затова казах, малко пари отгоре на тези 70...
iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

LP

Да, ясно ми е че не мога да взема оригинално за 70 и не е чак толкова скъпо оригиналното вече за 140-150лв. се намира. Интересното му е че веднъж загрява по-малко веднъж повече ама толкова много че се чудя как не се стопява, не мога да го държа в ръцете си. Докато зареждаше лаптопа също се усещаше едно вибриране когато плъзгам с пръст по корпуса на лаптопа като от статично електричество. Иначе на твърдението че 85W не е препоръчително, пише го на лаптопа 20V 85W 4.25A max. Това е моето зарядно сигурен съм (ама е менте) Да не прецака само лаптопа иначе да си гори е...съм го. Чудя се дали да не го замеря с мултицета да видя дали поне са му вярни изходните напрежение и ампераж като е менте поне да съм сигурен че подава адекватни стойности. 
Macbook Pro late 2013 15.4" Retina Intel®Core™I7 2GHz 512Gb SSD 8Gb DDR3

bluesky

@LP

От постовете Ти разбрах, че освен въпрос с Твоя Mac Laptop РИСКУВАШ ДА НАПРАВИШ ПОЖАР.

Ха, ха, хааа... не бих желал да те плаша, ако обаче Устройството загрява толкова, колкото казваш, и дори Лаптопа-а вибрира, НЕ ГО ИЗПОЛЗВАЙ ПОВЕЧЕ.

Ако можеш, върни го. Ако не - изхвърли го.

Така ще запазиш инвестициите си. "Губиш" само пари - докато не си болен, нищо не Те боли и не цвърчи кръв - имаш САМО разходи.
Разходите не са "проблеми", а Уроци.

Приятен Ден на Всички Колеги!

stankov.s

Всъшност, това което аз разбрах във връзка с "вибрирането" е, че имаш утечка ! Това може да е опасно за машината ти, така че ако имаш мултицет задължително виж кое не е наред със зарядното !
MacBook PRO Late 2007 Happy user :) !

LP

Малко движение по темата. Върнах го това зарядно и купих ново за 110лв. Уверяват ме че е 100% оригинално. Не загрява толкова много като старото ама пак си загрява. Производителя е LITEON Technology Corporation. Принципно знам че оригиналното е произведено от Delta electronic но се оказа че не е точно така. Три компании са оторизирани да правят зарядните на Apple и една от тях е именно LITEON. Това го разбрах от фирмата която ми го продаде, и те ми гарантират че са ми продали 100% оригинален продукт. Дали им вярвам? Ами да май им вярвам. Какъв ми е проблема обаче, ами това статично електричество по корпуса още го има, и това много ме притеснява. Интересното обаче е че май само аз го усещам защото исках да го покажа на двама човека които не усещаха абсолютно нищо. Нито вибрация нито напрежение при плъзгане. Само аз. И то на различни контакти и със и без разклонител и бос и с обувки. Така го усещам това че космите на ръката все едно ми настръхват и усещам лек гъдел по цялата предмишница. В един форум четох че това го имат и други хора и с оригиналните си зарядни при което Apple ги съветват да използват кабела с трите букси защото третата заземявала, но аз нямам такава и нама как да имам. На други места пишеше че хора са говорили със съпорт на Apple и те им обяснявали че това било нормално и пак ги съветват да използват тройка-кабела. Та...почвам да си мисля че проблема може да ми е в лаптопа. Възможно ли е да имам някъде утечка вътре в самия лаптоп. Има ли някой подобен проблем. Зарядното не е менте сигурен съм а може и дефект да има не знам. Другата седмица ще ида до Пловдив в магазина им да пробваме на място с други зарядни но ако някой има предположения или подобен проблем ще се радвам да пише. PEACE
Macbook Pro late 2013 15.4" Retina Intel®Core™I7 2GHz 512Gb SSD 8Gb DDR3

HQ

#8
Това с електричеството е дискутирано и се появява ако ползваш накрайника с 2та края. Ако ползваш с 3те - тип шуко със зануляване и електрическата ти инсталация има такова, няма да го има проблема. По този начин разбирам веднага дали контактите са със зануляване/заземяване. При двупроводни инсталации трябва да се направи мост от нулата към средните чопчета на всеки контакт, ако не можете да го извършите, извикайте техник защото липсата му е опасна.
Дай снимка на надписите по адаптера и ще ти кажем дали е оригинален (донякъде).

Явно не прочетох до края... ако нямаш кабел тип шуко за адаптера, можеш да си купиш. Може и да има в ибей къс накрайник шуко. Предполагам мака не си го купувал от БГ? По принцип аз имам кабел, не го ползвам.

LP

HQ благодаря за отговора. Сега прочетох темите свързани със статичното електричество и много неща ми се изясниха. Ами за щастие баща ми е ел.техник и лично той ми прави инсталацията след ремонта на новия апартамент и каза че е заземявал контактите както винаги е правил, но той слага по няколко контакта във всяка стая и като се има предвид панелките с какви инсталации са от праисторията с двужилен кабел се чудя к'ва файда има от това зазвмяване. Принципно новото зарядно го взех без накрайник и сега ползвам един стар кабел от зарядното на фотоапарата ми 2х0.75 токов кабел защото става и е ясно че не се заземява дано това да е проблема. Сега ще търся шуко и се чудих ако не ползваш твоя да ми дадеш някаква цена и да ти го  взема. След малко ще пусна снимките на зарядното в нов пост защото през телефона май не мога.
Macbook Pro late 2013 15.4" Retina Intel®Core™I7 2GHz 512Gb SSD 8Gb DDR3

LP

Macbook Pro late 2013 15.4" Retina Intel®Core™I7 2GHz 512Gb SSD 8Gb DDR3

HQ

Изглежда на оригинално но и да не е, възможно е да е по-качествено изработено от оригинално. Не го мисли!
Дай адрес да ти пратя кабела, халал да ти е, леко е цепнат на едно място след един рожден ден не е оголена жицата но външната изолация е срязана-намотаваш малко изолирбанд и се оправя.

HQ

Не отговорихте,считам че сте се отказали.

LP

HQ много благодаря! Пазарджик, офис на ЕКОНТ-канала, или офиса на Спиди, както ти е по-удобно. Номера за връзка е 0899184409 - Светослав Геров. Пусни го с наложен за моя сметка. Благодаря предварително :angel: 
Macbook Pro late 2013 15.4" Retina Intel®Core™I7 2GHz 512Gb SSD 8Gb DDR3

HQ