Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

20-05-2024, 08:41:41

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 864
  • Latest: ThomasSpori
Stats
  • Общ брой публикации: 82 658
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 163
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 3
Guests: 129
Total: 132

129 гости, 3 потребители
atanas_mil4ev, Fifata, streizar

Power Mac G4

Започната от djexample, 24-12-2011, 19:21:54

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

dcc

Цитат на: djexample - 03-01-2012, 07:34:22
Няма ли да върви някоя от новите операционни системи?
Няма,макс 10.5.
 MacBook Air 13" i5 1.3Ghz / 4GB / 128 SSD / OS X 10.13.6

Lycan

10.5 все още минава за "по-нова" но това ще е за броено време. Никой вече не поддържа PPC.  Софтуера ще те дръпа само назад. Безсмислено е.

gaboss

Цитат на: djexample - 02-01-2012, 11:42:49
Та се чудя дали да се хвърлям в приключението да качвам OS X Leopard, за който чета че имал изискване процесора да бъде 867Mhz, но все пак може да бъде излъган и да се качи. Прочетох разни неща на тази страница http://www.osnews.com/story/21277/Getting_Leopard_on_an_Unsupported_G4_in_a_Few_Clicks и се чудя дали да се занимавам или ще си изгубя времето. 
Нищо не ти пречи да опиташ :) Освен малко време, нищо друго не губиш. Така или иначе в момента го ползваш за забавление Мак-чето.

HQ

djexample, тъй тъй се двоумиш дали да го хвърляш,дай ми го на мен, аз съм му приготвил едно чисто ново freebsd 9 което е 3 години по-напред от леопарда :D

djexample

Едва ли ще го изхвърля, все пак това ми е първия МАС. И се надявам да не е последния..  ;D

Dizelogruhcer

Здрасти, нямам никаква представа как да решиш проблема с харуера, дано успееш да го подкараш.
  Но съм работил на такава машина за дизайн и предпечат с Mac OS X 10.4, справя се чудесно с Adobe CS2. Имам добри спомени от работата с него. ;)
iPhone 4
MacBook Pro 13" 2.26 Core 2 Duo 8GB Ram
Mac Mini 1.83 Core 2 Duo
iMac G3 15" 4ooMhz 512MB DVD Rom

mano

#36
Аз го имам баш същия и съм си свалял програмки от тук http://mac.oldapps.com/. В момента е на село и не се сещам какво точно му инсталирах като ОС но мисля беше последната, която върви на него и не иска Интел процесор. А само да те питам от къде намери по-голям процесор, че ми се ще и аз да се сдобия с малко повече херци :)

Между другото отваря youtube, и пее но клиповете ги показва като картинки, които се сменят през няколко секунди :)


Като го взех беше с ОС 9.2 и ми приличаше на Win 3.11 и имаше Netscape Navigator. Много му се кефих, но в крайна сметка го преинсталирах. В кутията имам SCSI контролер и 9GB SCSI IBM HDD както и още един 9GB IDE. Аз му добавих един 40ГБ IDE и Airport карта, която купих от китай за няколко долара и сега си работи с Wireless рутера ми. Много гот :)

Ей го моя:





djexample

Колега аз като го взех нямаше, някой неща както съм писал в темата. Та намерих една обява в нета на същия с видеокарта и питах човека дали я продава само нея отделно. Той ми каза че го продава целия за символична сума но и в доста по лошо състояние от моя, та неговия процесор беше 733Mhz. И днес докато се чудех какво да я правя кутията от другия дето е доста по-надрана, реших да си я пребоядисам и да си сглобя в нея другия комп. Ето какво се получи до момента.





mano

Супер е а боята каква е и как го боядиса ?

djexample

Боядисването изисква много търпение. Първо шлайфам пластмасите с шкурка (280/400/800/1000), после минавам един слой боя, след като изсъхне напълно шлайфам с шкурка 1000. След това минавам още един път с боята и ако се наложи се минава и трети път. Боята е спрей акрилен, който се вижда на първата снимка. Ако има нещо неясно питайте.  :)

djexample

Дотук го докарах. Обаче ми липсва единия заден "крак", незнам без него какво ще го правя.







brad pit

Перфектно!!! :)

mano

И на мен ми липсва горната дружка ама не е толкова болка за умиране. Миналата седмица на един битак видях същата машина на 466 мандахерца като вътре имаше само дъно т.е. всичко беше измъкнато. Искаше му 150лв. Изсмях се и се обърнах, нямаше смисъл да се пазаря. Бих му дал 20лв за кутията ама от 150 едва ли щеше да падне на 20. Ще чакам по-добри времена