Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

04-05-2024, 05:54:44

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 856
  • Latest: Vjiupslob
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 495
  • Online ever: 673
  • (Вчера в 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 447
Total: 447

447 гости, 0 потребители

Затрих си System Preferences & Activity monitor - Помощ!

Започната от vladyn, 10-10-2008, 10:51:16

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

vladyn

Здравейте съмишленици,
преди няколко дена на правих невероятна глупост и не просто не знам как - може би от преумора или невнимание.

Първо цялата папка Applications случайно я намерих в коша, sled възтановяването и се оказа, че липсват Utilities  - тях ги взех от инстал диска си, НО в момента нямам System preferences , activity monitor, text edit и бог знае какво още.

Сами разбирате, че тези унструментчета са многи важни и не искам да стигам до пре-инсталация.

Въпроса ми е - има ли начин с който да си ги върна и как?
Дори си мисля, че ако някой ми ги прати (самите приложения) и аз ги копирам обратно на мястото им - нещата ще се оправят и ще съм му много задължен.

Моля помогнете!
работя с Tiger 10.4.11 (последния тигър май)

Lycan

да нямаш малко дете, или ревнива жена?  :D

Angelo

Преди време след архив и инстал и на мен ми липсваха някои неща от utilities .Взех ги от друг мак и ги метнах в моята папка , оправих пермишъните и всичко си дойде на мястото  :)

PS.Някой с Tiger трябва да ти ги прати.

vladyn

Цитат на: "Angelo"Преди време след архив и инстал и на мен ми липсваха някои неща от utilities .Взех ги от друг мак и ги метнах в моята папка , оправих пермишъните и всичко си дойде на мястото  :)

PS.Някой с Tiger трябва да ти ги прати.

Да, така е - ще съм много благодарен ако някой го направи ...

vladyn

Цитат на: "Lycan"да нямаш малко дете, или ревнива жена?  :D

освен това и много работа - ако имаш Tiger прати ми моля тия неща - това са май окончатално липсващите ми програми, осве че е хаос в пермишъните

XXwolf

най-сигурно е да инсталираш нова система без да форматираш - ще ти сложи старата в определена папка и всичките настройки и документи ще останат както са сега

vladyn

бе аз направо мисля да мина на леопард - но сега ми малко на зор

avioli

Ей сега ще ти архивирам горенаписаните и ще ти дам линк да си ги изтеглиш. Аз имам и Лео и Тигър 10.4.11, та ще ти ги предоставя след 10тина минутки.

EDIT: готово - http://www.mediafire.com/?sharekey=3789b9492c8e7e8cd2db6fb9a8902bda
мини и хак, лео и тигър... забавление и работа... вече и айфон за двете в едно

vladyn

мен, жив да си - колко бири можеш да пиеш?

avioli

жив съм, жив - успех и дано съм помогнал. ако откриеш, че нещо друго ти липсва - свиркай. аз проверявам за нови теми грубо на всеки час.
мини и хак, лео и тигър... забавление и работа... вече и айфон за двете в едно

Lycan

Моя съвет също е да инсталираш Tiger наново без формат
по-лесно ще е, отколкото да кърпиш

vladyn

Програмите - запазват ли се ??

Lycan

Запазва се всичко плюс старата система, но бекъпа е препоръчителен ако имаш място

avioli

Аз си правя компресиран sparse имидж с disk utility... става около 25% по-малък от заетото място на харда (т.е. 30гб файлове стават 20гб sparseimage) и си е един файл, който после мога да закача и дори да ползвам migration assistant, за да си прехвърля програми и настройки... а и може после от този имидж да си възстановя целия дял.
Ако предприемеш това да правиш, като си инсталираш новия ОС, направи си потребител с абсолютно същото име като това от имиджа, после добави нов потребител (да речем temp), но с административни права и migration assistant-a ще те пита дали да препокрие твоя потребител, който в момента е празен. После можеш да изтриеш temp, а първия потребител се слага в Disabled Users (или нещо подобно) в папката /Users.
мини и хак, лео и тигър... забавление и работа... вече и айфон за двете в едно