Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

04-05-2024, 01:24:00

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 856
  • Latest: Vjiupslob
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 495
  • Online ever: 673
  • (Вчера в 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 435
Total: 435

435 гости, 0 потребители

Проблем с VNC сървър под Мак

Започната от dau, 09-10-2008, 22:53:14

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

dau

Значи качих си VNC Server на Мака, разрешил съм уж всички пермишъни, логването отдалечено става, но само през уеб когато се зареди джава приложнието. С VNC Viewer логването не става, при правилно въведени данни като цъкна ок и клиента изчезва и нищо не става няма логване.

При тестване в сървъра, като му кажа сам да пробва конекция казва че имам НАТ и вероятно порта не ми форуардва, но машината ми не е зад рутер а закачена директно, пък и уеба си работи.

Ще съм благодарен ако някой има идеи или се е сблъсквал с подобен проблем!  :o

Wizi

Firewall-а ти дали е включен и ако да дали е правилно конфигуриран кое да пропуска и кое не?  :roll:
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

dau

На firewall пише че има разрешен Apple Remote Desktop, а на sharing са разрешени Remote Login и Remote Management  8O

eek

На леопарда няма нужда да му качваш никакви сървъри -- има remote management, който поддържа vnc клиенти. Ако ше има само един клиент, порта е 5900, трябва да си настроиш рутера да forward-ва този порт към айпито на мака ти. Port triggering мисля, че няма да стане, трябва forwarding да настроиш (където указваш ip). Трябва също твоят акаунт да е администраторски или да му е разрешено да се връзва remotely.

Връзвал съм се точно по този начин от уиндоус машина. Връзвал съм се към сесията на юзъра, който е логнат локално на машината. Ако си инсталирал някакви допълнителни работи, най-вероятно си омазал нещата :)

И, честно казано, леопарда от firewall няма нужда, така че поне докато тестваш и тръгнат нещата пробвай да го спреш :)

SiCKPuP

аз имах подобен проблем със подобен симптом.  исках да използвам VNC Viewer за да се вържа към вградения VNC Server на леопарда, обаче това не работеше, защото подържаната цветова гама от сървъра не бе съвместима с тази на вюъра.  Съответно си сложил другo vnc serverche na maka и така си работеше.  Като си включил remote management или remote login мисля че си стартирал вграденото ви ен си, и от там ти идва проблема.  Или ги изключи, или си пусни твоя си vnc server на друг порт.

dau

като изключих внц сървъра се връзва с клиента от същата машина ама от друга уиндоуска машина не става пак...

като цъкна ок не дава грешка ама изчезва внц вюъра...  :roll: