Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

04-05-2024, 00:43:57

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 856
  • Latest: Vjiupslob
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 495
  • Online ever: 673
  • (Вчера в 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 470
Total: 470

470 гости, 0 потребители

Boot Camp

Започната от scrap, 01-10-2008, 12:10:46

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

scrap

Опитвам се да си разделя хард-а на два дяла с Boot Camp, за да си кача Windows XP. Всичко върви добре, докато не започва разделянето, когато ми излиза това съобщение :



Това означава, че трябва да форматирам целият хард ли?

yamahadrums

Понякога дава тази грешка, когато имаш виртуална машина на дяла. Изтрий всичките и прилежащи файлове и пробвай пак.
MacPro 2.66GHz 8Gb RAM Mac OS X 10.7.5, Pro Tools 10.3.3, DIGI 003 Factory, LogicPro 9.1.8,  Tascam FW-1884, Adam A7, Roland TD-20, Yamaha SY-99, Audiotechnica ATH-M50.
iPad Retina 3G+WiFi 128GB White

fpyyh

можеш и да направиш това, което пише в съобщението, аз веднъж го правих

scrap

Цитат на: "fpyyh"можеш и да направиш това, което пише в съобщението, аз веднъж го правих

Това чрез disk utility от инсталационния диск ли се прави?

avioli

ЦитатТова чрез disk utility от инсталационния диск ли се прави?

разбира се. не можеш да форматираш харда на който ти е системата, докато тя работи!
мини и хак, лео и тигър... забавление и работа... вече и айфон за двете в едно

scrap

ок, благодаря на всички :)

scrap

В крайна сметка форматирах, разделих с Boot Camp харда на два дяла, този на уин-а го форматирах под NTFS и стигам до инсталацията на уиндоуса.

И вече с две различни версии на Boot Camp и с 3 различни уиндоуса, на започване на инсталацията на win xp ми излиза следното съобщение :

An error has been encountered that prevents Setup from continuing.

Setup failed to install the product catalogs. This is a fatal error. The setup log files should contain more information.

Press Ok to view the Setup log file.

В лога след това казва : The signature for Windows XP Professional is invalid. The error is 800b0100

Аз ли бъркам нещо..?  :roll:

Lycan

щом искаш няколко win ОС защо не го правиш с VMware Fusion?
доста по безболезно е!

edit: OSX не може да пише в NTFS

scrap

Цитат на: "Lycan"щом искаш няколко win ОС защо не го правиш с VMware Fusion?
доста по безболезно е!

edit: OSX не може да пише в NTFS

Ами слагам го уин-а главно заради игри, а поне това което съм пробвал с виртуални машини доста зле го дава..то и машинката ми не е много мощна.

В крайна сметка пробвах и под ФАТ да форматирам дяла на уиндоуса.. ами пак същото съобщение ми излиза..

Lycan

А как форматира, през win ли?
Щото: "It is best to format the partition from within Windows than to let BootCamp do it"

ps. и моите отити с bootcamp бяха трагични докато не заврях Retail XP SP2.

scrap

Първо от BootCamp разделям харда на два дяла. Иска ми диск с Win XP, пъхам, рестарт и оттам си тръгва синият екран, формат, setup is copying files и..

Точно на тази картинка :



излиза онова съобщение

Lycan

за 800b0100 error code пробвай така

1.   While the Setup program is running, and while the error message still appears on the screen, press SHIFT+F10 to start a command prompt.

2.   At the command prompt, type cd\windows\system32\, and then press ENTER.

3.   Type rename catroot2 catold, press ENTER, and then restart the computer.

4.   Try again to finish the upgrade. (т.е. бут от XP дяла)

scrap

Подкарах го уиндоуса най-накрая. Нямаше нужда да пиша по-горното собщение. като излезе за пореден пыт тази грешка, оставих инсталацията към 30 мин. и тя си продължи да си работи нормално.