Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

04-05-2024, 08:00:19

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 856
  • Latest: Vjiupslob
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 495
  • Online ever: 673
  • (Вчера в 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 413
Total: 413

413 гости, 0 потребители

Пращане на iMac по пощата (USPS)

Започната от Icko2, 18-07-2008, 22:50:27

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

traian_james

Цитат на: "Icko2"В крайна сметка вчера си поръчах един рефърбишт iMac 20" 2,66. Ще се мъча да го прекарвам с куфара. Доста се вълнувам :) Стискайте палци!
късмет  :wink:
.:: Apple MacBook Pro Mid 2014| 2.5GHz Core i7 | 16 GB DDR3 RAM | 750M 2GB | 512GB SSD | Magic Mouse | High Sierra 10.13.3 ::.
.:: Apple iPhone X 64GB | iOS 11.2.6 ::.
.:: Apple iPhone 3G 8GB ::.
.:: Apple iPad Pro 10.5 Wi-Fi 64GB | iOS 11.2.5 ::.
.:: Apple TV 4K ::.
.:: Apple Watch 5gen ::.

k0k0

Цитат на: "Icko2"В крайна сметка вчера си поръчах един рефърбишт iMac 20" 2,66. Ще се мъча да го прекарвам с куфара. Доста се вълнувам :) Стискайте палци!
Пожелавам ти късмет в пренасянето и ползването на iMac-а  :)
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.

patchosan

TNT ми доставиха от Тайван стока, която беше до 10кг. за срок от 5 до 7дни и ми струва $ 100

айМац = 9.1kg т.е. би трябвало да е $100 доставката

давам пример с TNT, защото първо с тях съм работил лично, в сайта има може да си провериш колко ще ти струва пратката от което и да е място на света и второ всички "ябълки" идват в България с TNT

Аз съм доволен от тях, ако искаш и ти опитай с тях.

Icko2

Такамм... Днес ми пристигна решърбишт iMac-ът. Кутията, в която беше сложен беше жестоко разпокъсана от едната страна - тази, към която мониторът гледа. Вътре компютърът беше само със стереопори, без оригинална кутия и естествено на монитора има 2 леки наранявания. Обадих се в Епъл и сега ще трябва да го пращам да ми го сменят. Голяма играчка :/
Не знам дали само при мен така, но май решърбишт нещата идват без оригинални кутии.
Друг сериозен проблем е как ще го завра в куфара. С кутията е абсурдно. Само със стереопорите също не съм сигурен дали ще стане. Малко съм го закъсал...
Мислех си да взема да се престраша и да се пробвам да го кача на борда с http://www.ilugger.com/blue-imac-carrying-case.cfm . Ще тежи с 3 кг повече от позволеното и с 2 инча повече от 1-та страна. Дали ще ми направят проблем :/
iMac 2,66/ 2 RAM/ 320 GB
MacBook 2,16/ 2 RAM/ 120 GB
iPod nano,  Touch, Shuffle
Airport Extreme

fpyyh

можеш ли малко да поорежеш стиропорите? не е ли по-добре да си купиш цял нов куфар? едно повърхностно търсене в амазон ми намери това, в което ще се събере и оригиналната кутия като гледам. виждал съм и лепенки fragile тук-таме върху багажи, може и да има ефект.

аз имам няколко refurbished неща и някои дойдоха в оригинална опаковка, други - не. не знам как са амерканските хора по летищата, в европа общо взето ще те пуснат, ако се примолиш, но много зависи и много рискуваш, няма да го хвърлиш в кошчето при бутилките от вода.

Icko2

Ще направя точно така, както казваш. Ще го сложа в куфара все пак. Купих си един Samsonite 29", който е малко по широк от 31"-вия и се надявам да влезе със стереопорите, иначе ще ги поорежа малко, да. За кутията не съм сигурен, но ми се стори адски голяма. Ще взема от някъде и лепенки.
Мерси за отговора! Аз заминавам за Yellowstone park за 2 дена и живот и здраве, като се върна новият Мак трябва да е пристигнал!
iMac 2,66/ 2 RAM/ 320 GB
MacBook 2,16/ 2 RAM/ 120 GB
iPod nano,  Touch, Shuffle
Airport Extreme

Icko2

Искам само да ви се похваля, че вече iMac-ът ми стои на бюрото след успешно транспортиране през океана. Купих куфар на Samsonite с твърди стени, отрязах от стереопорите, увих го с bubble wrap и сложих дрехи около него. Не съм плащал никакво мито.

:))
iMac 2,66/ 2 RAM/ 320 GB
MacBook 2,16/ 2 RAM/ 120 GB
iPod nano,  Touch, Shuffle
Airport Extreme

asenbesni

8) Безаварийно ползване!
Work:Mac Pro QUAD 2.8GHz
10GB RAM DDR2 800MHz
Video 512mb
---------------------------
Home: Mac Pro DUAL 3GHz
14GB RAM DDR2 667MHz
Video 512mb
Mac Pro EIGHT 2.26GHz
14GB Ram DDR2 1066MHz
Video 512mb
MacBook Pro 17 2.8 GHz Core 2 Duo
8GB Ram DDR3 1066MHz
Video 256/512mb
You think twice,

XXwolf

Цитат на: "Icko2"Искам само да ви се похваля, че вече iMac-ът ми стои на бюрото след успешно транспортиране през океана. Купих куфар на Samsonite с твърди стени, отрязах от стереопорите, увих го с bubble wrap и сложих дрехи около него. Не съм плащал никакво мито.

:))

това по-горе е самопризнание за успешна контрабанда на ябълки - честито!

fpyyh


Icko2

Благодаря!
Доста му се кефа! :)
iMac 2,66/ 2 RAM/ 320 GB
MacBook 2,16/ 2 RAM/ 120 GB
iPod nano,  Touch, Shuffle
Airport Extreme