Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

08-05-2024, 13:20:32

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 660
  • Общ брой теми: 9 814
  • Online today: 423
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 323
Total: 323

323 гости, 0 потребители

ASROCK p45XE проблем при инсталиране на MAC OSX

Започната от Vasko1223, 23-03-2011, 21:31:58

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Vasko1223

Здравейте! Моля ви за помощ вече 2 седмици си бия главата в стената и се ровя по форуми и сайтове.Значи всеки път като пробвам да инсталирам някой леопард на iPC,iDneb,Kalyway и др. Ми дава една и съща грешка:Still Waiting For Root Device. Сигурно са ви задавали такъв въпрос как да се оправи, обаче аз съм объркан някой казват че било от дъното други пък че е от записвачката. Моля някой да ми каже как става работата къде бъркам ? И дали ми е от дъното или от DVDRW записвачката. Ето ми я конфигурацията:
Motherboard:ASROCK P45XE Intel Chipset ICH10
CPU:Intel Core 2 Quad Q6600
GPU:Nvidia GTS250 Dark Knight Series 1gb DDR3
HDD:500gb SATA II (Мисля че е)
RAM:4gb
DVD:LG (но не знам кое)
Има ли възможност с някой ретайл да подкарам Мак-а или пък ако ми е от ДВД-то препоръчайте ми някое което става и което е добро.
Моля някой да ми помогне от София съм ако трябва мога да дам на някой да го инсталира.

arnold

Не е от дъното ти има много хора с такива дъна. Грешката преди инсталацията ли ти я дава или след това, когато трябва да буутне от харда. Просто системата не намира диска с ОС-а не се коркай. Разбутай из биоса настройките за САТА -та . Аз с мойто ИДЕ също видях зор, накрая се наложи да сменя IOATAFAMILY.KEXT-а с попстара версия, ама аз имах работещ леопард и ми беше лесно да изпробвам.
Real Mac mini

dcc

Пускаш контолера в режим AHCI,също препоръчително е писачката да е SATA и си ти :)
 MacBook Air 13" i5 1.3Ghz / 4GB / 128 SSD / OS X 10.13.6

Vasko1223

#3
А можете ли да ми препоръчате някой Леопард ?  Или Ретайл ? ::)
И как да го пусна контролера в AHCI  :-[ Извинявайте ама не разбирам много от тези работи

arnold

AHCI - от биоса...
Ако можеш ретейл е най-добре но-определено е по-трудно. Няма кой да ти препоръ4а записваш 20 версии и караш с която ти тръгне. Като ти писне си купуваш истински Мак:)
Real Mac mini

Vasko1223

Добре пуснах контролера на AHCI и пак стига до някъде и Still Waiting For Root Device пробвах и PCI/SATA и пак неще ползвам iPC Leopard 10.5.6 сега ще изтегля някой ретайл пък ще видим какво ще стане...

arnold

#6
Запиши си iBoot за ритейла, може да започнеш с смяна на ДВД-то си. Вземи някво друго. Примерно ИДЕ, или друга марка. Също опитай да си записваш дисковете на няква ниска скорост. (П.С. може и да кажеш някоя молитва.) :)

Намери някой познат с Мак(работещ) и си подготви нещата от там. Можеш да инсталираш 10.6 от работещ хард на твоя хард, да го пачнеш, да сложиш последния Хамелеон примерно и после само да го закачиш на твоя дзвер. От кой град си?
Real Mac mini

Vasko1223

От София съм и нямам познат с мак. Разгледах някой ретайл-ове обаче с разширение .dmg и какво да ги правя на диск ли да го печа като исо или  ::)

Prison

Цитат на: Vasko1223 - 23-03-2011, 23:13:13
От София съм и нямам познат с мак. Разгледах някой ретайл-ове обаче с разширение .dmg и какво да ги правя на диск ли да го печа като исо или  ::)

http://www.demonoid.me/files/details/2398779/28945287/
и сваляш от tonymacx86 iboot и действаш
 MacBook Pro 13" Retina i5 2.4GHz 8GB Iris 256GB
 iPhone 7 Plus Matte Black 32GB Never Lock
Proud "iSheep" 4 Life!
I wish i could tell Siri to bring Steve back to life :(

arnold

Да , записваш го обаче както колегата ти пише ти трябва някакъв буут диск иначе няма да запали въобще да чете Мак-ОС-а
Real Mac mini

Vasko1223

Добре свалих iBoot сега свалям този ретайл който ми даде. Има ли значение как да запиша този ретайл защото има две чатси а аз ползвам DVD-R 4.7 гб

Prison

Цитат на: Vasko1223 - 23-03-2011, 23:26:01
Добре свалих iBoot сега свалям този ретайл който ми даде. Има ли значение как да запиша този ретайл защото има две чатси а аз ползвам DVD-R 4.7 гб

Купуваш си DVD DL иначе няма как....
 MacBook Pro 13" Retina i5 2.4GHz 8GB Iris 256GB
 iPhone 7 Plus Matte Black 32GB Never Lock
Proud "iSheep" 4 Life!
I wish i could tell Siri to bring Steve back to life :(

Vasko1223

#12
Добре пуснах иБоот и буутнах един диск с iPC Leopard 10.5.6 защото още не ми се е изтеглил ретайл-а и изках да тествам командата PCIRoot=1 за да видя дали ще стане защото четох, че тази команда оправяла проблемите с някой дъна и зациклам на екрана с логото на Ейпъл онази ябълка и една иконка се върти и върти ето снимка:
Сега разбрах и че двд-то ми е било ИДЕ та откъде идва проблема ? А и този ретайл (Snow Leopard) идва с два рар-файла а там има два мисля че дмг файла и как да ги запиша на DVD-DL  пробвах да включа контролера на AHCI и пак неще да буутне...(за кракнатия Мак говоря) Много се извинявам за тъпите въпроси но за първи път се занимавам с такова чудо :-[

arnold

#13
Това което виждаш на снимката си е пак "Still Waiting For Root Device" :(
Само че в нормален режим.
Задължително с каквото и да буутваш като ти излезе дарвин буутлоъдра натискай F8 и после стартирай с флаг -v за да ти показва грешките при стартиране( така наречения вербоуз мод) Направи си ДВД-то да бъде твърдо МАСТЪР от джъмперите отзад( да не е кейбъл селект или слейв) само не казвай че не знаеш как става. И опитай пак... и винаги F8 -v !!!

Харда ти трябва да бъде форматиран поне в FAT Mode ( ако не знаеш как си направи бутващо ЦД или флашка с GPARTED Live под линукс за да можеш да форматираш харда както трябва, а то дори мисля че може и МacHFS+ да прави)
Real Mac mini

Vasko1223

#14
Това с -v съм го пробвал вече дори и със тези команди: -v- -x -y cpus=1  на Leopard Kalyway 5.2,iPC,iDneb и leo4all и Да найстина не знам как става това с диска... Досега винаги съм карал на Windows и мак-а ми допадна повече така че сега търя и се ровя по всякакви форуми и сайтове...   Като запиша ретайл-а ще видим какво ще стане. За това моля да ми съдействате а не да да ми викате колко си тъп и така нататък... Имам си напредстава как да инсталирам мак-а (там с формата на дисковете и настройките когато е в графична инсталация само,че немога да буут-на)  :)
ЕДИТ: Все още не съм си форматирал Хард диска и имам Windows на него това означавали, че за да имам шанс да го  буут-на трябва да го форматирам?