Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

14-05-2024, 14:02:06

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 774
  • Online ever: 774
  • (Днес в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 540
Total: 540

540 гости, 0 потребители

Първи впечатления от iPhone OS4 Beta - Developer Preview

Започната от shmb, 16-04-2010, 10:28:09

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

r3ac7

ЦитатВидео камера...
Наистина ли?!? Това значи, че ние потребителите на 3G можем да имаме всичко от 3GS без компаса! Супер!!!  :) Оставам с 3G поне още една година(да чукна на дърво).
iPhone 5 16GB Black iOS 8.1.2
MacBook Pro (early 2008) C2D 2.4Ghz, Nvidia GeForce 8600
iMac 21.5" (late 2012) Quad-Core i5 2.7Ghz, 8GB RAM, 1TB HDD, Nvidia GeForce GT 640M 512MB

PeterS

Цитат на: r3ac7 - 21-04-2010, 19:44:17
ЦитатВидео камера...
Наистина ли?!? Това значи, че ние потребителите на 3G можем да имаме всичко от 3GS без компаса! Супер!!!  :) Оставам с 3G поне още една година(да чукна на дърво).

Мда - всъщност очите ми останаха в този телефон и на мен.

А Сашо взе да се радва че има камера и след секунда видя защо не е пусната при 3G.

Май е време да вадим клокерските файлове?
mobilio - професионални мобилни приложения

shmb

@r3ac7

и аз много се зарадвах на камерата, но както каза Пешо след секунда стана проблем ....

Появиха се едни вертикални разноцветни линии по целия дисплей и забива супер много - върви като комикс. Като привключа от фото на видео режим бутона за запис на видео или е неактивен или много забива, че да не мога да го натисна.

Като цяло бетата си е доста по-бавничка от 3.1.3 и надолу, ак дразнещо бавно работи - напомня ми на стария ми телефон, който беше с Windows Mobile.

Надявам се стейбъл версията да не е толкова тежка за 3G-тата, което много ме съмнява, защото ейпъл все пак трябва да си продават новите попълнения в "семейството".
MakBook Pro Unibody 13.3"

r3ac7

Жалко... Ще си ползваме Qik Video Pro засега...

Иначе и аз се надявам финалната версия да не е тежка за нашите телефони. Ако пък не, си оставам на 3.1.2...

пп. Искам да питам нещо. Видео камерата се появи преди да джейлнете телефона или след?
Иначе поздрави, че сте се заели с цялата тази работа!  :)
iPhone 5 16GB Black iOS 8.1.2
MacBook Pro (early 2008) C2D 2.4Ghz, Nvidia GeForce 8600
iMac 21.5" (late 2012) Quad-Core i5 2.7Ghz, 8GB RAM, 1TB HDD, Nvidia GeForce GT 640M 512MB

PeterS

Цитат на: r3ac7 - 22-04-2010, 11:44:47
Жалко... Ще си ползваме Qik Video Pro засега...

Иначе и аз се надявам финалната версия да не е тежка за нашите телефони. Ако пък не, си оставам на 3.1.2...

пп. Искам да питам нещо. Видео камерата се появи преди да джейлнете телефона или след?
Иначе поздрави, че сте се заели с цялата тази работа!  :)

Камерата се яви след джейл и модифифиране на един файл - N82AP.plist

След пипане обаче се наложи наново да се джейлне и след това тръгна всичко.

Сега обаче нов проблем - не ще да зарежда телефона. И (май?) не се разпознава от iTunes.
mobilio - професионални мобилни приложения

shmb

Според мен трябва отново да заменим ония файл N82AP.plist с първия, който беше в сайта, а не с втория ....
MakBook Pro Unibody 13.3"

shmb

Така, значи сега да обясним по-подробно какво се случи вчера.

Бати Ви Пешо каза, че е излезнала Бета 2 на Айфон ОС4 и аз реших да я сложа, да видим дали няма да работи по-добре от Бета 1.

Инсталирах я, но подобрене в работата на телефона нямаше - отново си беше бавен и бъгав.

Това не беше толкова важно за мен - по-важното беше да пробвам джейбрейка и да подкараме мутитаскинга.

Реших да си направя експеримент да джейлбрейк-нем Бета 2-ката с червения сняг 0.9.5 да видим дали ще се джейлбрейк-не. Уви не стана.

Върнахме Бета 1-цата и си я джейбрейк-нахме без никакви проблеми.

Пешката влезна в чичо гугъл да видим как става мултитаскинга, след което намерихме този линк:

http://modmyi.com/forums/file-mods/707100-edited-multitasking-true-n82ap-plist-iphone-3g.html

и дръпнахме 2рото файл-ченце и подменихме съществуващото, като му направихме бекъп разбира се.

Всичко мина без проблем докато не рестартирах телефона - остана в рековъри режим.

Наложи се да го джейлбрейк-на отново за да си влезна в системата.

Стана - джейлбрейк-на се пак и си влезна в системата и сега имам отключени всичките функции на 3GS.

Но телефона работи супер бавно и супер много забива - най-вече като пусна камерата.

Ето и снимките от джейлбрейк-натия 3G с активиран мултитаскинг.

     

   
MakBook Pro Unibody 13.3"

zlatko_dj

Има ли някаква надежда да излезе и версия за 2G телефоните че така гадно само да ви гледаме отстрани пък кой знае каква разлика нямаше до сега за да се налага да се сменя телефон.
Macbook Pro 2010 / Macbook 2008 Black

shmb

Все пак това е само бета версия на ОС4, все още не се знае (поне аз незнам) дали следващата версия на ОС за Айфон ще е 3.2 или ще минаваме директно на 4.0 версия.

Честно да ти призная Златко, аз несъм изобщо очарован от тази бета версия. С нея си припомних как работеше стария ми телефон с Уиндовс Мобайл ОС.

Много се надявам следвашата версия, била тя 3.2 или 4.0 да е стабилна както 3.1, въпреки че за мен 3.0 е по-бърза и по-стабилна от 3.1

Преинсталирвал съм доста айфони към 3.0 и към 3.1 и първото нещо, което забелязах в 3.1, е че зареждането на самата ОС става много по-бавно, в прочем незнам дали това се дължи на джейлбрейка или пичовете от Ейпъл нарочно го правят.
MakBook Pro Unibody 13.3"

zlatko_dj

да си призная преди да видя айфон с 3.1 ос телефона ми се струваше уникално тъп . и с кеф си ползвах един кютек 9000 .
но след като си поиграх с малко софт на айфон 3.1 Кюто си стои като паметник в къщи ;) предполагам че каквато и да е новата версия на Ос-а ще е в пъти по добра от уин бозата за телефони ;)
Macbook Pro 2010 / Macbook 2008 Black

PeterS

mobilio - професионални мобилни приложения

PeterS

iPhone 4 beta 3 носи освен нови неща, премахва и съвместимостта със 3.0 и 3.1.

Т.е. с 4 beta 3 мога да компилирам само за 3.2 и за 4.0! Връщам се на по-стара версия... съвместимостта с 3.0 е ключова на този етап.
mobilio - професионални мобилни приложения

PeterS

mobilio - професионални мобилни приложения

thebrainless

Искам само да споделя че рестор на iOS4 (финална)+редсноу(0,95б-4)+ултрасноу на 3G 8GB, мина при мен супер безболезнено, телефона ми работи перфекно, отключен и тн. На първи поглед върви по-бързо даже, но все пак нека минат няколко дни. Не съм пускал мултитаскинг и тапет, защото прочетох доста оплаквания за лагване.
Stay hungry. Stay foolish.

zlatko_dj

Аз вчера си сложих хакнатата версия за 2G
и се държи доста по прилично от предната
разбира се в нея няма мулти таскинг и фолдърс но това не е чак такава болка

повече има тук
http://iphone-bulgaria.com/forum/viewtopic.php?f=11&t=19182&p=135645#p135645
Macbook Pro 2010 / Macbook 2008 Black