Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

14-05-2024, 23:24:47

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 652
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 774
  • Online ever: 774
  • (Днес в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 566
Total: 566

566 гости, 0 потребители

Защо GPS-а на 3G не е точен

Започната от McMac, 10-12-2009, 14:37:17

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

julss

Не съм много в час с всичките тия оторизаций. Мисля че към акаунта ти е свързан само единият телефон. Допускам и да говоря глупости :). Според мен трябва да си направиш още един акаунт и да си ги менкаш за всеки телефон...или ти трябва втори компютър. Аз поне така правя.ю

Нека се включи някой от "отбора на знаещите", да каже как става тая работа с два телефона, един акаунт и един компютър. Нямам втори телефон под ръка, иначе щях да пробвам. Но снощи синхронизирах един ipod touch с моя itunes - никакъв проблем.

McMac

абе стана ама след като сложих през cydia AppSync 3.1  и работи на втория телефон, но защо на първиа стана без него

rafaelo

#32
Ех ,трябваше да я видя тази тема преди 3 страници. Щях да ви спестя усилия.

Значи това че не виждаш точно, е AGPS-a гъгулни го. Като излезеш на открито ти засича GPS-a. Разликата можеш да видиш веднага. Не само в точноста, но и GPS-a има едни вълнички които се появяват от pin-чето а когато си на AGPS то си се мести и фиксира на една точка без да има никакви пулсиращи вълнички (като казвам пулсиращи вълнички си представяте хвърлен камък в локва) :) ей такива вълнички. Лично аз ползвам GPS-a на моя с колело! Използвам го за Turn-by-turn навигация, тоест, той си ми казва, след 20 метра завий на дясно примерно. Програмата която ползвам за това (и говори на български) се казва iGoMyWay и може да се намери във форума bgiphone както и изчерпателна информация как да се инсталира и т.н. От тук нататък, мисля че ще се оправите :)

GPS-a работи с точно до 2-3 метра!!!

julss

Благодаря за усилията,колега , но проблемът беше, че не можеше да се инсталира програмата на телефона. А не какво е GPS и има ли почва у нас :). McMac просто не е имал AppSync на телефона, а и аз не се сетих да го питам... Той каза че е джейлнат,от което се подразбира, че трябва да сложиш някой от всичките пачове, за да може да слага кракнати приложения. А иначе навигация ползвам от 2005, тогава един томтом струваше 800 евро...

McMac

10х на всички, сложих iGo, кято много ми харесва, защото е с малко бутони и защото има един пакет за Европа и ние сме в него, а не както TomTom, Европа да е на два пакета и до колкото си спомням в този в който сме ние Гърция не е.

Даже съм готов да си купя iGo, но не мога да разбера, след изтичането на безплатната година, по колко ще струват ъпдейтите за картите, а до колкото разбирам лиценза за самата програма е доживот, така ли е?

McMac

И в крайна сметка разбрах къде е проблема и защо GPS-a с Google Maps ме праща на три преки от позицията ми.
Проблема беше, че му давам да ме търси, докато съм в стаята и GPS-a се бърка или не може да пробие, излезнах на балкона (беше бая студено) и хоп веднага ми локализира с точност през WiFi.

Та напрактика грешка няма в устройството, но онзи ден саложих iGo на преинсталиран 3.1.2 и няколко пъти с колата го тествах и върви перфектно, НО не се сетих, че понеже не съм сложил SBSetting от Cydia да ми спира EDGE сигнала и докато съм ползвал iGo ми е дърпало и през интернет явно и сега като си гледам сметката 4,60лв. отгоре за интернет. Което ме кара да се замисля за какво ми е iGo зa 100$, която тежи 1,3GB, (моя е 8GB телефон), който софтуер ще използвам доста рядко, вместо да си ползвам когато се наложи Google Maps с EDGE интернет. Ясно ми е за удобствата които предлага iGo, но поне аз като мина по един път веднъж с GPS-a после ползвам GPS-a в гавата ;), но всеки си решава сам.

Айде попътен вятър и мерси.

shaman

Цитат на: McMac - 12-12-2009, 21:26:28
И в крайна сметка разбрах къде е проблема и защо GPS-a с Google Maps ме праща на три преки от позицията ми.
Проблема беше, че му давам да ме търси, докато съм в стаята и GPS-a се бърка или не може да пробие, излезнах на балкона (беше бая студено) и хоп веднага ми локализира с точност през WiFi.

Като излезеш на открито (балкона) те позиционира точно чрез сателити, а от WIFI-то теглиш само картите от google.

Цитат на: McMac - 12-12-2009, 21:26:28
Та напрактика грешка няма в устройството, но онзи ден саложих iGo на преинсталиран 3.1.2 и няколко пъти с колата го тествах и върви перфектно, НО не се сетих, че понеже не съм сложил SBSetting от Cydia да ми спира EDGE сигнала и докато съм ползвал iGo ми е дърпало и през интернет явно и сега като си гледам сметката 4,60лв. отгоре за интернет. Което ме кара да се замисля за какво ми е iGo зa 100$, която тежи 1,3GB, (моя е 8GB телефон), който софтуер ще използвам доста рядко, вместо да си ползвам когато се наложи Google Maps с EDGE интернет. Ясно ми е за удобствата които предлага iGo, но поне аз като мина по един път веднъж с GPS-a после ползвам GPS-a в гавата ;), но всеки си решава сам.

iGo - не тегли АБСОЛЮТНО нищо от интернет. Опитай да махнеш СИМ картата и ще видиш :)

McMac


Xackintosh

Цитат на: McMac - 10-12-2009, 14:55:52


И няма ли начин да се накара GPS-a на iPhone-a да не позлва нет и пак да работи, като му се вкарат некви карти.


Мисля,че не.Въпреки,че винаги можеш да влизаш в нета без Wi-Fi.
iPhone 3G 16GB Black OS 3.1.2
iPod Touch 2G 8GB OS 3.1.2
MacBook Pro [Mac OS X 10.6.1]

yamahadrums

Цитат на: Xackintosh - 06-02-2010, 11:44:25
Цитат на: McMac - 10-12-2009, 14:55:52


И няма ли начин да се накара GPS-a на iPhone-a да не позлва нет и пак да работи, като му се вкарат некви карти.


Мисля,че не.Въпреки,че винаги можеш да влизаш в нета без Wi-Fi.

  Молим?!?!? Естествено, че има начин. Можеш да му вкараш каквито си карти искаш. Относно НЕползването на нет по време на GPS сесия зависи кой ператор (режисьор) ползваш. Мтел са се постарали да преебат всички свои клиенти, като вече няма значение какво си въвел на мястото за APN. Просто имаш нет и това е. Относно картите-търси тук: http://bgiphone.com/forumdisplay.php/44-GPS
MacPro 2.66GHz 8Gb RAM Mac OS X 10.7.5, Pro Tools 10.3.3, DIGI 003 Factory, LogicPro 9.1.8,  Tascam FW-1884, Adam A7, Roland TD-20, Yamaha SY-99, Audiotechnica ATH-M50.
iPad Retina 3G+WiFi 128GB White