Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

14-05-2024, 06:41:18

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 774
  • Online ever: 774
  • (Днес в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 517
Total: 517

517 гости, 0 потребители

Защо GPS-а на 3G не е точен

Започната от McMac, 10-12-2009, 14:37:17

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

McMac

Защо като включа да GPS-а да намери къде съм през WiFi и ме дава през 2 преки, дали от това, че google картата за БГ не е перфектна, защото навънка ме засича с точност?

georgekodinov

От тарикатския въздух е :)
Според мен картата си е ок, мен си ме засича точно. Но то зависи къде си де. Точността на GPS фикса зависи от куп неща : видимост на сателити, състоянието на атмосферата, наличие на близки смущения, отраженията по сградите ...

McMac

От едно и също местоположение пробвах с iPhone-a и с Nokia E, като нокията показва точно, а iPhone-a не, явно не е от въздуха и от курса на долара ;)

И няма ли начин да се накара GPS-a на iPhone-a да не позлва нет и пак да работи, като му се вкарат некви карти.

julss

Естествено, иначе нямаше да върши особена работа тоя GPS. Ориентирай се към TomTom или iGo. Лично аз предпочитам първата.

McMac

tomtom го няма за БГ, iGo май го има

julss

има томтом за BG, ти не гледай кво пише в епъл стора....

McMac

добре де дори да купя томтом, пак ще ми трябва нет заради gps-a,
освен ако не купя и стойката, нали така?

julss

Няма да го купуваш, нито програмата, нито стойката. Не ти трябва и нет, телефона има вграден сателитен GPS приемник. Изтегли си програмата  с картата и излизай на открито за да хване сателити. Ако го ползваш в кола, ще ти трябва и зарядно, защото GPS-a смуче много ток. Купи си някаква китайска стойка за 15лв и си готов. Може и да го ползваш в пешеходен режим...

Ето ти ТОМТОМ с карта на цяла Европа, но е 2ГБ. Разархивираш и слагаш в iTunes, после синхронизация и така...
само се увери, че имаш 2ГБ свободно място.
http://dox.bg/files/dw?a=c98f2340fd
http://dox.bg/files/dw?a=812f2f36d8
http://dox.bg/files/dw?a=3ed62e5305

McMac

ааа мерси сега ще пробвам, но сигурно ли е че нема някви "програмки" дето четат лично инфо и го пращат "@ home"

julss

Тва си е параноя твойто... ???
Няма, тая е мое производство, т.е. приспособил съм карта от ТомТом PNA устройство. Слагай смело, тествана е много пъти.

McMac

Не мисля че е параноя, просто съм си патил от такива софтуери и не искам отново да патя.
Мерси ще го пробвам. А какво е PNA?

julss


McMac

Найс. добре ако реша да купя томтом картата за цяла европа, само нея, ще тръгне ли gps-a без интернет, както казваш?

10х

McMac

Брао бачка много добре, ако направиш да има и като отделна карта само БГ ще е супер, щото няма да е голяма и да запълва телефона, ако пък се наложи пътуване извън БГ, ще се качва картата за цяла европа.

Още веднъж, браво!!! И 10х!

McMac

Обаче ми вика че не може да го инсталира щото не е signed