Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

14-05-2024, 11:54:45

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 774
  • Online ever: 774
  • (Днес в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 558
Total: 558

558 гости, 0 потребители

iPhone OS 3.0 на 3G - първи впечатления

Започната от SpaceBo, 18-06-2009, 11:34:14

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

SpaceBo

Отварям тази тема, за да споделя първи впечатления от iPhone OS 3.0 на 3G и да питам един-два въпроса.

(пояснявам, че телефонът ми е купен от Водафон в Гръция и не е бил заключван към оператор, съответно ънлокван, джейлбрейкван, хакван и т.н.)

С 3.0 3G-то работи супер. Инсталацията е безпроблемна с iTunes 8.2. Няма да коментирам отделните екстри, които има новата OS, защото всички сте запознати.
По-скоро искам да питам за някои неща, които бяха обещани, но не се появиха на моя телефон.

MMS - няма го бутончето за MMS долу в ляво, когато разглеждаш SMS разговор. Дали това е нещо от оператора (Мтел) или???
Не знам дали съм го настроил правилно, но следвах инструкциите от сайта на Мтел. HELP!

Video - и това го няма, но се очакваше да е така на 3G. Лошото е, че сега в режим на камера, долу в ляво, бутона към Cmaera roll е "кух" - работи, но няма иконка (чисто черен е). И това не знам дали трябва да е така или проблемът е при мен???

Shake to Shuffle - В настройките на iPod-а настройката е включена, но не работи на практика. И това не знам защо???

И компаса го няма, но това е ясно...

Voice recorder - не работи хич добре. Трябва да говориш много близо до микрофона. Иначе нищо не става.

Internet Tethering - не съм го изпробвал още. Ако някой го е правил да сподели.

New Languages - вярно има BG клавиатура, и регион България. При избор на клавиатурата телефонът продължава да пише на латиница. При избор на регион БГ, някои от нещата по менютата се изписват на български - главно дни и дати. Подредбата на часовника и календара също е по БГ стандарт.

MobileMe Find My iPhone and Remote Wipe - и това не съм го пробвал.

Чувствителна разлика с бързината на приложенията и на Сафари не намирам.

Другите нови неща са ОК.

Моля помагайте за инфо около казуса с MMS.

Поздрави.

yamahadrums

  За да ти е активен MMS рябва да направиш първо настройките, а те са:

  apn: mms-gprs.mtel.bg
  user mtel
  pass mtel
  mmsc: http://mmsc
  proxy 10.150.0.33:8080

  Следва рестарт. Следват надписи: "Текста четоха: Трендафилка Немска, Димитър Дупаринов, Веселин Ранков и т.н."
Видео и компас-3GS. За другото не знам. Нямам iPhone, за да тествам. Имах един, когато бях малък, но ми го откраднаха в детската градина. Това остави трайни следи в психиката ми, както вече сте се досетили и оттогава вече не съм същият. Вчера сутринта, например, когато се събудих започнах да говоря на немски, изтанцувах старинен грузински танц и след това изпратих картичка на дядото на Светльо от Костенският водопад. Това е нелепо-та аз през цялото време бях в София! Моля ви, не ми давайте iPhone! Кой знае какво ще стане тогава.
 
MacPro 2.66GHz 8Gb RAM Mac OS X 10.7.5, Pro Tools 10.3.3, DIGI 003 Factory, LogicPro 9.1.8,  Tascam FW-1884, Adam A7, Roland TD-20, Yamaha SY-99, Audiotechnica ATH-M50.
iPad Retina 3G+WiFi 128GB White

SpaceBo

Колега, проблемът с  ММS е бил в настройките, съответно в мен.

Всичко е ОК сега. Благодаря ти много.

А покрай трайните ти психически странности, случайно да имаш нещо общо с Камен Донев???

Много забавен коментар. Мерси още веднъж.

Поздрави.

yamahadrums

#3
  С въпросният г-н Камен Донев бяхме женени до неотдавна, но след като за толкова години съвместно съжителство не успяхме да постигнем споразумение кой от двамата да бъде жената решихме да се разделим. Пред медиите минахме с номера "Несъответствие в характерите". Сега съм стар, самотен и оскотял. И колкото по-самотен ставам, толкова съм по-склонен да споделям. Питай ме нещо, питай ме!

  "Shake to Shuffle - В настройките на iPod-а настройката е включена, но не работи на практика. И това не знам защо???" Ще ти кажа под секрет, че тази опция работи само при силно разтръскване на телефона. "Shake To Shuffle" _ "Разтръскай, за да...нали ме разбираш, да Suffle-неш".
MacPro 2.66GHz 8Gb RAM Mac OS X 10.7.5, Pro Tools 10.3.3, DIGI 003 Factory, LogicPro 9.1.8,  Tascam FW-1884, Adam A7, Roland TD-20, Yamaha SY-99, Audiotechnica ATH-M50.
iPad Retina 3G+WiFi 128GB White

shekito

При мен се иснталира без никакви проблеми-малко ми беше разбъркало иконите,но това е дребна работа.ММС се появява като направиш настройките за това:General>Network>Cellular data network>>съответните за оператора.

П.С.Единствения ми проблем,но сериозен е,че въпреки настойките на 3Г /Вивател/ нямам интернет ..
Macbook Air
White MacBook 2 ghz Core Duo
2 Gb RAM
80 GB HDD 7200rpm

iMAC 20 Core 2 duo 2.16  3gb ram 250gb HDD

SpaceBo

Намерих много хубаво ревю на новия OS:

http://3rdnews.info/20090617294311-news-iphone-os-3.0-software-review-what-to-expect-review.html

За съжаление само на английски.

shekito

Бе то ясно какво има...ами тоя интернет..деба..
Macbook Air
White MacBook 2 ghz Core Duo
2 Gb RAM
80 GB HDD 7200rpm

iMAC 20 Core 2 duo 2.16  3gb ram 250gb HDD

yamahadrums

Цитат на: shekito - 18-06-2009, 14:16:27
Бе то ясно какво има...ами тоя интернет..деба..

  Кажи какви настройки си написал за интернет към Вивател.
MacPro 2.66GHz 8Gb RAM Mac OS X 10.7.5, Pro Tools 10.3.3, DIGI 003 Factory, LogicPro 9.1.8,  Tascam FW-1884, Adam A7, Roland TD-20, Yamaha SY-99, Audiotechnica ATH-M50.
iPad Retina 3G+WiFi 128GB White

SpaceBo

Sorry за Глобул не мога да помогна. Те са ми тъмна Индия тия хубавци.

shekito

Като на USB нета
APN:Internet.vivatel.bg
User:vivatel
Pass:vivatel


на ммс-а ми тръгаха...смисъл праща и получава..
Macbook Air
White MacBook 2 ghz Core Duo
2 Gb RAM
80 GB HDD 7200rpm

iMAC 20 Core 2 duo 2.16  3gb ram 250gb HDD

yamahadrums

  На "APN: internet..." трябва да е с малка буква. След това набичи един рестарт ей така, за всеки случай.
MacPro 2.66GHz 8Gb RAM Mac OS X 10.7.5, Pro Tools 10.3.3, DIGI 003 Factory, LogicPro 9.1.8,  Tascam FW-1884, Adam A7, Roland TD-20, Yamaha SY-99, Audiotechnica ATH-M50.
iPad Retina 3G+WiFi 128GB White

shekito

С малка е да го еба...рестарт правих...пак неще..
Macbook Air
White MacBook 2 ghz Core Duo
2 Gb RAM
80 GB HDD 7200rpm

iMAC 20 Core 2 duo 2.16  3gb ram 250gb HDD

McMac

За припомняне как се правеше:
След като се компилира къстъм фирмуеър какво се натискаше на iTunes - Update или Restore с клавиша Option за да се избере новия 3.0 ОС

shekito

Цитат на: McMac - 18-06-2009, 16:20:31
За припомняне как се правеше:
След като се компилира къстъм фирмуеър какво се натискаше на iTunes - Update или Restore с клавиша Option за да се избере новия 3.0 ОС


Какво имаш предвид точно? с какъв телефон си?
Macbook Air
White MacBook 2 ghz Core Duo
2 Gb RAM
80 GB HDD 7200rpm

iMAC 20 Core 2 duo 2.16  3gb ram 250gb HDD

McMac