Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

14-05-2024, 14:10:29

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 774
  • Online ever: 774
  • (Днес в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 541
Total: 541

541 гости, 0 потребители

Активиране на iPhone 4

Започната от AppleNew, 16-02-2014, 11:59:33

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

AppleNew

Здравейте, от скоро съм потребител на Епъл. Вчера си купих Айфон 4 Фабрично откючен, но ми трябва Микро-сим карта за да го активирам. Въпроса ми е след тази стъпка какво следва? Apple ID и Password нали? Но той ми каза, че ми трябва дебитна карта? за да си тегля приложения. Та не мога ли да си тегля безплатните приложения скайп,whatsapp само с Apple ID и Password без дебитни карти?

iPhonecheto

Здравей! Добре дошъл! Мога да ти предоставя този урок. Тук ще разбереш как да си направиш Apple ID, без да вписваш карта. Това ID ти е МНОГО важно, защото ползваш и сума други функции на телефона, като например iMessage, Facetime. Ако имаш и други въпроси, можеш да погледнеш дали няма отговор на тях в блога или да питаш пак в темата :)
iPhone 5 White 16 gb
iPad Air 2 16GB
Think different...

AppleNew

мерси за отговора, а може ли линк къде се прави тази регистрация? и дали тази регистрация  се прави на самия телефон или на компютъра.

iPhonecheto

По принцип всичко си го пише в урока. Трябва ти програмата iTunes. Просто прочети  ;D Има линк и от къде да се свали  ;)
iPhone 5 White 16 gb
iPad Air 2 16GB
Think different...

AppleNew

#4
Благодаря ти много, успях да си направя регистрация без кредитна карта на компютъра. Сега нали трябва да си напиша Apple ID и Password на телефона и мога да си свалям, не е нужно да свързвам с компютъра и да синхронизирам както пише в урока.

bboyg


AppleNew

Много ми помогнахте, само последен въпрос и темата може да се заключва предполагам.
Има ли значение с каква сим-карта ще го активирам? Примерно да взема микро сим-картата на приятеля да го активирам и да му я върна, после да си сложа мойта и пак да си бачка, защото в момента съм с мини-сим. :)

shaman

Няма никакво значение.. Слагаш карта и активираш !

faire

Можеш да си изрежеш мини сим-а и да си направиш микро сим. Пиши в Gоoogle:
micro sim template filetype:pdf
Първият резултат...
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

iPhonecheto

Само дето има шанс да изгубиш номерата :)
iPhone 5 White 16 gb
iPad Air 2 16GB
Think different...

bboyg

И как по-точно ще се изгубя номерата? Трябва да е бая гъзорък някой, че да среже чипа и да прецака картата... 8) 8) 8)

iPhonecheto

Ами един приятел си я ряза така и ги изгуби. После на брат ми картата я носих да я режат със специална машинка и пак се изгубиха...така че шансът е голям  :P
iPhone 5 White 16 gb
iPad Air 2 16GB
Think different...

iNtaCt

За какво вобще режете, при положение, че за 20 лв. ви я вадят за 1 мин тая карта. Най-малкото ще ви я изрежат за 10 лв...

bboyg

Цитат на: iPhonecheto - 17-02-2014, 01:04:09
Ами един приятел си я ряза така и ги изгуби. После на брат ми картата я носих да я режат със специална машинка и пак се изгубиха...така че шансът е голям  :P

А ти наясно ли си с процедурата по Import на номерата от SIM картата при Apple устройствата? Защото ако чакаш да си сложиш картата в телефона и да ти излязат номерата в указателя, означава че колкото и карти да нарежеш все ще ти се "губят" номерата.

iPhonecheto

Наясно съм, че има такова нещо, но все пак не се получава  :o
iPhone 5 White 16 gb
iPad Air 2 16GB
Think different...