Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

15-05-2024, 01:56:55

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 652
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 598
  • Online ever: 774
  • (Вчера в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 510
Total: 510

510 гости, 0 потребители

Здр те искам да си купя Ipad и бих бил благодарен за няколко съвета!

Започната от vinchev, 19-11-2012, 00:24:50

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

vinchev

Колеги не съм запознат с Ipad и не знам дори кой е най-новия модел на пазара ако може някой да драсне някакъв съвет.МЕРСИ!!!!

iPeichiny

Моят съвет е да си вземеш поне iPad 2(3 generation) с Retina Display,който излезе през март тази година.А новият,който излезе скоро можеш да познаеш по това че ябълката му отзад е в бяло и черно.Казвам ти го,за да не бъдеш измамен от някои продавачи-има такива,повярвай ми!
Успех!!!
 MacBook Pro 2007 
 MacBook Air М1 
 Apple Wireless Keyboard 
 Magic Mouse 
 iPhone 4S 
 iPhone 5S 
 iPhone 7 
 iPod Touch 4 
 iPad 4 
 iPad Air 3 
 Apple TV 3 
 Airport Express 

iDon't Know Where i'M Going But i'M Sure Know Where i'Ve Been

iNtaCt

Колегата ти обясни, общо взето, защо да не си взимаш ipad4.... разлика в цвета на ябълката.

kmonev

аз бих си взел най-новия Айпад /4та генерация/ - по бърз процесор, новия жак /като на Айфон 5/, новата ОС /нищо че още не е хакната/.
другата алтернатива е Айпад Мини ако ви харесват по леки и малки у-ва.
Macbook Pro 13'' 2016 /MBA 2011 11'' before/
Imac 21'' 2015
Iphone Х /iphone 4,5,6, 7+before/
Ipad Air 32gb wifi only /ipad2 before/

walker007

Колеги... вие шегувате ли се с човека... Първото обяснение... (нямам коментар за него)! Така или иначе, колегата който е пусна този Пост да каже какви пари му се дават първо! Разликата между 3rd generation и 4th generation, е в това че е с Lightning connector. Процесора е най-малкото за което човека може да се притеснява (разликата за нормалния потребител е минимална). Друго нещо е с предната камера! На стария (3rd generation) предната камера е с VGA резолюция, докато при новия (4th generation) е 720p. Това са двете съществени разлики - новия connector и предната камера! Ако някой може да ме опровергае - да го направи! Мисля че прекрасно обясних за разликата между 3rd generation и 4th gerenation! Що се отнася до iPad mini, там въпроса е принципен - по-малък, компактен, лесен за пренасяне. Това че не е Retina Display, мен лично не ме притеснява! Все пак колегата трябва да каже какви пари може да отдели за таблет, и след това вече да се съветва с нас!
"Your time is limited, so don't waste it living someone else's life."

faire

И още една не малка разлика в дългосрочен план - 4-ката поддържа европейско ЛТЕ (каквото Мтел ще пуснат в близките години :)).
Процесорът на 4-ката поне по бенчмарковете е доста по-мощен. В реалност това не може да се усети толкова. Може би само ако ще става въпрос за видео обработка и някоя по-тежка игра.
Очакваме с какво ще ни изненадат в следващото поколение. Там вече трябва да има съществени разлики. Ако направим аналогия с айфон, 4-ката в момента не може да мине и за 3с..
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

walker007

Значи докато пуснат Ментел LTE, ще излезне следващото поколение... А това за процесора, трябва да си голям маниак за да го усетиш и дори тогава не съм сигурен, че ще усетиш нещо. Що се отнася до игрите... Още няма такива "тежки" игри за да се усети разликата между 3rd generation и 4th generation!
"Your time is limited, so don't waste it living someone else's life."

vinchev

Първо мерси на всички за обърнатото внимание,но да отговоря на въпроса с парите,мога да отделя около 1400 лв,но там е проблема че имам парите а нямам си и на представа кое е в момента е най-новото и дали е добро и  заслужавали си  парите даже в един магазин се изложих леко за това се обръщам към вас за да ми кажете кое е хита на пазара и дали си заслужава и пак мерси много на всички.

traian_james

.:: Apple MacBook Pro Mid 2014| 2.5GHz Core i7 | 16 GB DDR3 RAM | 750M 2GB | 512GB SSD | Magic Mouse | High Sierra 10.13.3 ::.
.:: Apple iPhone X 64GB | iOS 11.2.6 ::.
.:: Apple iPhone 3G 8GB ::.
.:: Apple iPad Pro 10.5 Wi-Fi 64GB | iOS 11.2.5 ::.
.:: Apple TV 4K ::.
.:: Apple Watch 5gen ::.

walker007

http://www.novmak.com/t/apple-ipad/md523/ipad-with-wifi-cellular-32gb-black-4th-gen - Това за мен е най-удачния вариант към момента! Щом парите не са фактор - това е твойта машинка!
"Your time is limited, so don't waste it living someone else's life."

gaboss

Цитат на: vinchev - 19-11-2012, 20:34:56
Първо мерси на всички за обърнатото внимание,но да отговоря на въпроса с парите,мога да отделя около 1400 лв,но там е проблема че имам парите а нямам си и на представа кое е в момента е най-новото и дали е добро и  заслужавали си  парите даже в един магазин се изложих леко за това се обръщам към вас за да ми кажете кое е хита на пазара и дали си заслужава и пак мерси много на всички.
А за какво мислиш да го ползваш, освен да се хвалиш в махалата? За може все пак да ти дадем и практичен съвет, щото горните са все за хора, които вече са пипали такива неща, а ти явно не си.
Та обясни каква е целта на покупката ти, за да ти се даде по-точен отговор.
Щото иначе все едно питаш - искам да си купя кола ;)

vinchev

gaboss не мога да разбера как все ще има такива като тебе да се правят на интересни.Не виждам никакъв смисъл да ти отговарям ТОЧНО НА ТЕБЕ на въпроса ти  (А за какво мислиш да го ползваш, освен да се хвалиш в махалата?)Това е форум за съвети и мнения а не да давам обяснения на тебе за какво ми пак и всеки един от нас не се е родил научен на  iPad ili iPhone за да подчертаваш (или да се правиш на интересен) на какво ниво съм с техниката.Бъди малко по човечен не съм те засягал с нищо за да се държиш така!

vinchev

WALKER007 мерси за инфото най-вероятно ще си купя този които ми показа все пак си по запознат от мене,само да те питам какво означава  Cellular ?

r3ac7

iPhone 5 16GB Black iOS 8.1.2
MacBook Pro (early 2008) C2D 2.4Ghz, Nvidia GeForce 8600
iMac 21.5" (late 2012) Quad-Core i5 2.7Ghz, 8GB RAM, 1TB HDD, Nvidia GeForce GT 640M 512MB

kmonev

Цитат на: r3ac7 - 20-11-2012, 03:19:32
Cellular е модела с 4G LTE.

означава че може да му сложиш СИМ карта и да ползваш интернет освен по WiFi и по мрежата на оператора, т.е. навсякъде. Интернет в таблета се използва за всичко - от игрите, през ел.поща, до навигацията. Нещо повече и много важно - Айпадите които нямат СИМ карта, т.е. нямат 3g/4g нямат GPS приемник за навигация.
Macbook Pro 13'' 2016 /MBA 2011 11'' before/
Imac 21'' 2015
Iphone Х /iphone 4,5,6, 7+before/
Ipad Air 32gb wifi only /ipad2 before/