Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

14-05-2024, 21:27:31

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 652
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 774
  • Online ever: 774
  • (Днес в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 544
Total: 544

544 гости, 0 потребители

таблет на android

Започната от mehudi, 25-06-2011, 22:35:42

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

angelvn

"Това е нетбук с елементи на смартфон с 10.1 инчов резистивен сензорен екран!" - Просто отваряш и говориш!  ;D
UI designer and developer

kachaka

И парите са му токова - от 1100лв. на 500лв.! Гаранцията предполагам е международна както и на Apple! Като има пари нека си купи iPad2 човека. А ти като нема какво да кажеш по темата взе че се.....така ли? ;D
Mr.Bean

deezel

Ето какво предлагам аз, спечелих го от конкурс и всъщност е доста по-добре, отколкото очаквах. Просто нямам нужда от таблет, iMac+iPhone 4 + MacBook Pro ме задоволяват напълно.
http://bgiphone.com/topic/13777-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%BC-%D1%87%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BE-%D0%BD%D0%BE%D0%B2-samsung-galaxy-tab/
Darin Dimitrov - Download.BG Magazine
iMac 24', MBP13, iPhone 4 32GB FW 4.3.3 PWNED, iPod 5.5G white 30GB, iPod Shuffle and a lot more.

HQ

качак, амбулантните търговци като теб са ми ясни, моля те! Дано не издържаш семейство с това!

deezel

#19
Ще подмина този типично български коментар с усмивка.
PS. А, той не бил към мен. Чудех се защо HQ ме нарича "качак".
Darin Dimitrov - Download.BG Magazine
iMac 24', MBP13, iPhone 4 32GB FW 4.3.3 PWNED, iPod 5.5G white 30GB, iPod Shuffle and a lot more.

kachaka

HQ...голям си смешник!!! Типичен български злобар - ясен си ми! ;D
Mr.Bean

El Capitan

Цитат на: mehudi - 26-06-2011, 11:16:59
при липса на лисица, usb port


Какво точно не ти харесва в Сафари?
А па ако толко не моеш да го преглътнеш-браузъри за иОС-дал господ-кеф ти Опера,кеф ти Болт,кеф ти Скайфайър.

Аз не видех особен смисъл в тех и съм доволен от Сафари.

Липсата на УСБ порт не е болка за умирачка,има сума начини да се направят нещата.

В момента цените и в АйСтайл и в Дигитален център са точно такива каквито са насекъде в Европа-напълно нормални....

fpyyh

относително евтино и читаво нещо по-скоро ми изглежда nook на b&n. няма характеристиките на ipad, но пък струва наполовина. при еднаква цена винаги бих избрал ios, след това webos и чак на трето място андроид. китайските неща са hit&miss - може и да попаднеш на нещо читаво, но може и да си купиш скъпа подложка за мишка.

mehudi

ами да кажа какво е развитието. избрах си един таблет от aliexpress и не ми го доставиха и ми върнаха парите. след това се свари (забравих го в WC, спука се бойлера и 2 часа тече върху него гореща вода докато не е дошъл съседа да я спре, че му е наводнил на него апартамента) малкия лаптоп дето го ползвах за четене и общо взето от немай къде трябваше бързо да реша проблема с таблета (демек сорснат от бг). та все пак въпреки резервите си купих ipad 2. и да, липсва ми лисица, липсва ми usb порт (тр да се закача допълнително), връзването към комп е ужасно през itunes, като махнем това, съм доволен.

това стана преди 2 месеца, ±
curiosity has killed the cat

georgekodinov

Ето ти малко балансирано мнение. Аз съм фен на епъл : използвам главно мак за работа от много години. Но си взех таблет самсунг. Не че нямах избор или беше по-евтин : взех го от бестбай сан франциско. И беше точно на същата цена като ipad 2 със същия обем памет.
Защо го взех : екрана е по-голям, операционната система и инфраструктурата не е затворена като тази на епъл и има swype.
Има ли недостатъци ? Има естествено. Но то всеки продукт си има. Зависи какво търсиш.
Дали пак бих взел същия таблет ? Да. Дори и след като го сравних с ipad2 на колегата. Достатъчно пари издадох за приложения в епъл app store. :)

carrot

Цитат на: georgekodinov - 22-11-2011, 08:09:31
Достатъчно пари издадох за приложения в епъл app store. :)
В Андроид Маркета безплатно ли ги предлагат?
Macbook Pro 13'' 4TB
iPad Pro 11
iPhone 14 Pro
iPod Classic 160 GB
iPod Touch last gen
Airpods 3

mehudi

Цитат на: georgekodinov - 22-11-2011, 08:09:31
Ето ти малко балансирано мнение. .........инфраструктурата не е затворена като тази на епъл и има swype.
.......

затворената архитектура е най-отвратителното нещо на ipad-а. надеждата ми е jailbreak. при android, доколкото разбрах, upgrade-а към следваща версия на ос е относително проблематичен (зависи от модел и тн), което в някаква степен натежа за ipad-а.
curiosity has killed the cat

georgekodinov

#27
Цитат на: carrot - 22-11-2011, 09:12:52
Цитат на: georgekodinov - 22-11-2011, 08:09:31
Достатъчно пари издадох за приложения в епъл app store. :)
В Андроид Маркета безплатно ли ги предлагат?

Не. Но цените са по-поносими. И повече използваеми безплатни неща има.

Цитат на: mehudi - 22-11-2011, 10:27:51
Цитат на: georgekodinov - 22-11-2011, 08:09:31
Ето ти малко балансирано мнение. .........инфраструктурата не е затворена като тази на епъл и има swype.
.......

затворената архитектура е най-отвратителното нещо на ipad-а. надеждата ми е jailbreak. при android, доколкото разбрах, upgrade-а към следваща версия на ос е относително проблематичен (зависи от модел и тн), което в някаква степен натежа за ipad-а.

Jailbreak-а е скапана работа. На всеки ъпдейт трябва да трепериш. Сърбал съм я тази. Аз затова и не root-вам сега самсунга : писнало ми е от хакове които не е ясно какво точно правят.
На Андроид са направили едно чекбоксче : ако искаш само от маркета приложения го държиш включено. Иначе изключваш и всичко е 6. :)

Иначе за обновяванията зависи какво вземеш. При андроидите има google nexus серията : там обновяванията са директно от гугъл и са моментомагически : по чести и от iPhone-а.
Но има и други производители които слагат разни надстройки на андроид (примерно HTC с sense, samsung със touchwiz и т.н.) и тогава се бавят ъпдейтите, защото като излезне новата версия на ОС и трябва и надстройките да се оправят да работят с нея. Но пък хората купуват апарати от тези производители защото им харесват надстройките а и понякога хардуера от тези другите производители е по-нов и по-мощен.

RedBlood

Аз имам таблет с андроид система и съм много доволен честно казано. Когато реших да си купувам таблет много се двоумях между Ipad и таблет на toshiba и в крайна сметка избрах тошибата. Нещата, които ме накараха да го купя са, че е малко по-лесно да се борави с него предвид по-комерсиализираните външни устройства, които могат да се свържат с тошибата, пък и продуктите са по-евтини. 8)