Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

14-05-2024, 17:01:32

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 651
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 774
  • Online ever: 774
  • (Днес в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 484
Total: 485

484 гости, 1 потребител (1 скрит(и))

таблет на android

Започната от mehudi, 25-06-2011, 22:35:42

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

mehudi

здравейте,

бях се замислил за iPad, ама като видях "новите" цени в бг, направо ми се отщя. може би покрай кризата почнах повече да ценя кинтите. отделно 1-2 неща не ми харесват в iPad-а - няма лисица, примерно и тн.

въпросът ми е някой има ли опит (или още по-добро директно да е сравнявал) таблети под android и iPad ? ще ми е интересно да чуя (прочета) мнение.

бъдете здрави
curiosity has killed the cat

dcc


iPad 2 16GB WiFi -
Купи онлайн с
5.00% отстъпка.
901.55 лв

Това скъпо ли ти идва колега?
 MacBook Air 13" i5 1.3Ghz / 4GB / 128 SSD / OS X 10.13.6

kachaka

Ето какво предлагам с Андроид и чисто ново за много по-малко пари/двойно по-малко/...
http://iphone-bulgaria.com/forum/viewtopic.php?f=38&t=28647
Mr.Bean

mehudi

Цитат на: dcc - 25-06-2011, 22:57:34

iPad 2 16GB WiFi -
Купи онлайн с
5.00% отстъпка.
901.55 лв

Това скъпо ли ти идва колега?

въпросът за мен не е дали мога или не да си го позволя, а дали си струва парите. при липса на лисица, usb port и още няколко други неща, да давам сума с 4 цифри (щото толкова струва версията с 3G) за мен е безсмислено, особено като сравня цените на таблетите с android. от друга страна съм стар поклонник на mac os, но не съм ползвал ios. и ме интересува сравнението между ios и андроид от някой, който е ползвал и двете.
curiosity has killed the cat

Metal

Според мен си заслужава. Но какво очакваш ти да вършиш на него? зависи от теб.
Това не е лаптоп, не можеш да вършиш сериозна работа на него. Съответно не изпитвам никаква нужда от Firefox!, USB и др. (имам преходник за картриидър и usb,  ползвам го за импорт на снимки)
Но коренно променя свободното ти време. Перфектен е за четене в леглото, докато пътуваш, когато си на почивка и т.н...  а когато нямаш друго под ръка можеш и да свършиш малко работа на него, поща, документи, презентации и снимки. Вече не мога да си представя живота без него, когато нямам нужда от компютър не разнасям лаптопа а взимам таблета и всъщност е почти винаги с мен.

Истината е че iPad в момента няма алтернатива, таблетите които могат да се мерят с него са Motorola Xoom и Blackberry Playbook. Но там проблема е операционната система, няма толкова много и добри приложения както за iOS. А цените им не са много по-ниски.

carrot

#5
Наистина зависи много от личните ти предпочитания. Иначе по въпроса - липсата на Firefox за мен си е плюс даже, понеже отдавна избягах от този браузър за сметка на Сафари, даже и на PC-то. Ако искаш разнообразие има Гугъл Хром за ipad, но не виждам смисъл, още повече с новите функции в iOS5. Даже при мен букмарковете се сихронизират между компютъра и пада през itunes. Отн. USB  да - ако държиш на това, наистина няма, но с Cloud-базираните услуги при мен и тази нужда отпадна, даже спрях да си ползвам флашката изобщо.
Имам нетбук Sony Vaio, нов, откакто имам ipad2, вайото дали съм го пускал и три пъти, колкото да се ъпдейтне,,,
Въпрос на лична потребност, за мен си струва всеки лев.
Таблетите с android - самсунг копират дозайна на ipad, след като 7-инчовия им таб се оказа пълен провал, само прашасваше по магазините, докато ipad2 едва имаше наличен. Тенденциите в брашна ги диктува Apple, останалите винаги са с крачка назад.

PS разглеждайки стария galaxy tab на Самсунг, потребител на ipad може да си умре от смях от пластмасовата сглобка и нефелното копиране на функциите на ipad, неадекватния браузър, лаг и т.н.
За RIM и техния таблет няма изобщо да споменавам - трагедия,...
Macbook Pro 13'' 4TB
iPad Pro 11
iPhone 14 Pro
iPod Classic 160 GB
iPod Touch last gen
Airpods 3

iove

Преди известно време  и аз бях раздвоен относно избора на таблет .
Аз взех решение на база на собствените си приоритети и лични впечатления , но ще споделя вижданията си без да претендирам за експертност и изчерпателност .
За мен основна тежест във взимането на решение беше факта , че един IPad много по-бързо , и с по малка загуба може да бъде продаден след време ( рано или късно ще ти се наложи да мислиш за това) . Като нови Android-устройства със сходни характеристики и функционалност ( Motorola Xoom , Samsung Galaxy Tab 10.1 , HTC Flyer ) не са много по-евтини от един IPad , но от друга  страна ако избереш Ipad-a ще трябва да си готов да се разделиш с прилична сума за допълнителни  предпазни аксесоари . На мен лично най-добро впечатление ми направи Samsung Galaxy Tab 10.1 .
Препоръката ми към теб е да отидеш до магазин където ги има всичките изброени , да отделиш половин-един час , да ги подържиш в ръце , да ги тестваш в реални и равни условия и да направиш своя избор .

angelvn

Това "андроид таблетите/телефоните са много по-евтини" на важи.
Офертите на мтел за :
- samsung galaxy tab 10.1v  - 930лв.
- motorola xoom - 1160лв.
- htc flyer - 930лв
И за всичките трябва да се абонирате за някой от плановете им, за да може да си вземете таблет на преференциална цена (горните цени са преференциални в случая).

И в нормалните държави положението е същото. Като трябва да отбележа, че в Щатите писалката към HTC Flyer се продава отделно, не помня обаче дали струваше 60 или 99$.
Цените са или равни с тези на iPad 2 или ги надвишават (в повечето случаи е второто).

Евтинджос таблетите с Андроид са безименните китайски таблети като ePad и пр.

Интересно ми е и колко време им държат батериите на въпросните Андроид таблети (HTC, Motorola,Samsung), както и до коя версия ще бъдат ъпдейтвани, или след година ще бъдат забравени, както стана със Samsung Galaxy tab 7"?!?
UI designer and developer

mehudi

Цитат на: angelovarna - 26-06-2011, 21:21:35
Това "андроид таблетите/телефоните са много по-евтини" на важи.
......

китайски таблет с доставка до бг под андроид 2.1 струва към 100-120 долара (по памет). лично аз не робувам на марки и имам достатъчно уважение към дребните китайски производители (може би защото съм живял в китай 6-7 години и в момента и аз съм дребен прозиводител на нещо).

за съжаление в момента темата се изроди на колко са велики apple (това не го оспорвам) и тн.

мен ме интересува дали някой е ползвал таблет под андроид и под ios.

моля да се ограничите в рамките на тази тема.

предварително благодаря
curiosity has killed the cat

Horror

Китайските таблети можеш да ги отпишеш от играта.
Повечето са с стара версия на ОС-а, 2.1/2.2 без опции за ъпгрейд към по-нова, а и таблетната е 3.0 и определено има разлика. Хардуерно също седят доста по-зле. Ако ще го ползваш таблета само за да четеш книги на него и да се помоташ малко в нета - стават.

По отношение на останалите - имам и Galaxy Tab 10.1v и iPad 2. Tab-a лагва, особено в браузера. Зарежда страницата нормално, но след това при скролиране в нея си лагва непрекъснато и досадно. Тествал съм го и с вградения браузер и с dolphin, че дори и maxthon (има андроид версия).

Количеството програми за 3.0, не е чак толкова малко, а и се увеличава постепенно.
Macbook Air 13" 2012

angelvn

#10
Не е до робуване на марка, а до търсене на максимално изгодната комбинация от качество/цена. И това точно дребния китайски производител не може да си го позволи, а и не се стреми да го постигне.

Apple hardware + iOS гарантират - перфектна производителност, удобен UI, качествено изработени машини, удоволствие и комфорт при работа със съответното устройство.

Имал съм и телефони с Андроид - това за мен е платформа на хаос, грозни и уродливи приложения, с разнообразни хардуерни варианти, някои от които сполучливи, а други не, липса на редовни ъпдейти дори и при закупуване на чисто ново устройство. Осигуряват се до 1 или 2 ъпдейта максимум.
Има дребни лагове, проблеми със сигурността, както по-рано споменах - приложения с недообмислен UI. Всичките тези неща развалят потребителското преживяване.
Затова и аз при втория си напън с Андроид телефон изкарах само 1 месец (телефонът бе HTC Desire, не искам да си помисля какво би било ако си бях взел някой по-долнопробен, от сорта на HTC Wildfire например).
UI designer and developer

kachaka

А ти какви отговори мислеше че ще получиш във форума на Apple??? Задай си въпроса във форума на Андроид и ще видиш какво ще ти отговорят... ;D Сам трябва да си решиш какво искаш! Разглеждаш ги на живо двата варианта и който ти допадне го взимаш - това е! Успех!
Mr.Bean

mehudi

Цитат на: kachaka - 27-06-2011, 01:01:56
А ти какви отговори мислеше че ще получиш във форума на Apple??? ........

ами очаквах малко по-балансирани мнения, откровено казано.

iPad го тествах за 1 weekend. сега търся да тествам някъде android.

благодаря за пожеланията и успешна седмица
curiosity has killed the cat

hyankov

А не подозираш ли, че мненията може да не са толкова балансирани, защото продуктите, които искаш да сравниш не са балансирани? Отговорите, които получи са компетентни и доколкото е възможно обективни. Не видях някой сляпо да отрича и сляпо да възхвалява друго. В android форума, от това което съм чел там, като че ли са по-големи фанатици и от apple феновете. Като цяло обаче не очаквай да чуеш много положителни мнения за андроид именно тук :)

HQ

Цитат на: kachaka - 26-06-2011, 00:10:36
Ето какво предлагам с Андроид и чисто ново за много по-малко пари/двойно по-малко/...
http://iphone-bulgaria.com/forum/viewtopic.php?f=38&t=28647
ПФФФ хахахахаха  ;D
нетбук с андроид и измислен процесор на който сигурно нищо друго не върви с голяма лепенка "NO WARRANTY"
Да,взимай без да се замисляш!  :D