Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

14-05-2024, 23:51:08

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 652
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 774
  • Online ever: 774
  • (Днес в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 546
Total: 546

546 гости, 0 потребители

iPad или...

Започната от нафиркан, 27-05-2011, 21:49:23

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

AzeY

Цитат на: Nistel - 08-06-2011, 07:54:37
Ами да купи някой от тях. Събират по месеци паяжини по рафтовете а iPad докато влезе в магазина и вече е продаден :)

За таблети конкурентите са много далече все още. Просто са в друга по-ниска категория а цените има са същите или по-високи.

Така ли аз защо не мога да си купя трансформера, а и не знам кога пак ще има доставки за маките страни, след като в първвите дни беше изкупен навсякъде, а аз не си получих пре-ордера, а ми върнаха парите... А и хоникъмб е 100 години по-напред от аЙос 5, а тя само е бета :) ... А хънито излезе доста преди нея, аЙпад никога няма да бъде "master" дивайс, винаги ще се нуждае от комп, т.е. слейв дивайс... Чак с аос 5 аЙпад да се явява д/г съперник на андроид таблетите... И то само леко стъпва на кутрето им...
"Газили сме в калта, за да станем пак."

El Capitan

Цитат на: AzeY - 08-06-2011, 07:41:06
А защо не си вземеш пълноценен таблет?! В лицето на Motorola Xoom, Samsung Galaxy tab 10.1v, Acer iconia tab, Asus Transformer?!


А защо пък да не си вземе оригинала а не разни уонаби-самоделки?

Щото като си земе Асус (трансформъра е ОТВРАТИТЕЛНА грозотия) или Ейсър и апп-овете почнат да му се отварят на третия тап едва и ше се намрази че си го е купил.

А Самсунг що тъй минаха на 10 инчов дисплей?Нали 7 инчовите беха много убави и щеха да ги предпочитат ората пред "твърде големия" iPad?

Samsung  са добри само в производството на компоненти за Апъл,Господ здраве да им дава,ама от собствените им продукти гледам да стоя по-надалеч така.


AzeY

Цитат на: El Capitan - 08-06-2011, 12:07:39
Цитат на: AzeY - 08-06-2011, 07:41:06
А защо не си вземеш пълноценен таблет?! В лицето на Motorola Xoom, Samsung Galaxy tab 10.1v, Acer iconia tab, Asus Transformer?!


А защо пък да не си вземе оригинала а не разни уонаби-самоделки?

Щото като си земе Асус (трансформъра е ОТВРАТИТЕЛНА грозотия) или Ейсър и апп-овете почнат да му се отварят на третия тап едва и ше се намрази че си го е купил.

А Самсунг що тъй минаха на 10 инчов дисплей?Нали 7 инчовите беха много убави и щеха да ги предпочитат ората пред "твърде големия" iPad?

Samsung  са добри само в производството на компоненти за Апъл,Господ здраве да им дава,ама от собствените им продукти гледам да стоя по-надалеч така.


Оригинала е точно Андроид таблетите, а не няква си непълноценна джаджа да се чуди къде да си я з@*ре... ;) Нали всичките ти аргументи се стичат до "...(трансформъра е ОТВРАТИТЕЛНА грозотия)..."
"... Ейсър и апп-овете почнат да му се отварят на третия тап едва и ше се намрази че си го е купил...." Това до ри не си заслужава коментара, а9 е доста по слаба от Тегра 2, дори има 10-кратно по-слябо представяне от теграта, която е чип и за телефони... Отваря на 3-тия таб другия път, то на моя 1-ядрен дзвяр СГС, ми го отваря на 1-вия лек допир, а просто с 2-ядрения здвяр, просто не знам...

"А Самсунг що тъй минаха на 10 инчов дисплей?Нали 7 инчовите беха много убави и щеха да ги предпочитат ората пред "твърде големия" iPad?" Пазарна политика... А тогава защо епъл така яко изкопираха Андроид, в частност нотификейшън бара...
"Газили сме в калта, за да станем пак."

Becko

Да сравниш Андроид с иОС ... това е хумор, сатира и забава.

Андроид => Най-прост линукс сложен на мобилно устройство ... нулев процес мениджмънт ... нулев батери мениджмънт ... изключително леймърски апликейшъни предизвикващи бързо изтощаване на батерията ... наличието на малуеър в "магазина" ... липсата на всякакъв фърмуеър съпорт от производителите ... таск килър апп ... капак за махане на батерията ... мемори лийкс и така цял ден и половина :)

Причината да си купите андроид дивайс или ПЦ с линукс, уиндоус и тн. е само и единствено в цената :) Коментарите за това кое е по-добро са напълно излишни ... повечето хора с Андроид никога не са имали компютър, който да струва колкото иПад :)

Arkov

Боже, колко мъка има по тоя форум, Боже!  ::)

Колега AzeY, не те познавам, но нещо ми се струва, че страдаш от някакъв тип раздвоение между устройството в подписа ти и безбройните машинки предлагащи се с Android. Изказваш се доста радикално с някакви странни доводи, което ме навежда на мисълта, че до сега не си гледал някое от 2те устройства достатъчно време.
Автора на темата все пак пита за съвет, а не за махлянски спорове. От твоите постове не виждам съвети, поне като говориш за някакви машинки, кажи какво точно им е предимството пред iPad1/2, а не да ми изброиш 3 машини и да кажеш "Е тва е таблета!".

За мен избора е лесен:
1. От страна на дизайн няма какво да говорим: Apple просто нямат равни. iPad бие по всички параграфи
2. Операционна система: iOS и Android могат да се поставят заедно само в това изречение. Корено различни като усещане, държание, ползваемост. Приложенията за 2те OS са просто несравними всеки пикльо може да си направи някакво приложенийце, което да се появи в Maket-a, което прави това място едно от непосещаемите.
можем да продължавае доста...

При положение, че не представлява финансово затруднение - iPad2 по възможност с по-големите GB и 3G.

El Capitan

AzeY:Оригинала е точно Андроид таблетите...



Ахахаха....извинявай,след това твърдение просто спрях да чета по-натам.....

AzeY

Офф :
Мисля че по-подходяща тема за Вашите изказвания няма... http://www.androidbg.com/forum/post184876.html#p184876
"Газили сме в калта, за да станем пак."

Becko

Някакъв чалга форум :)

Samsung Galaxy S JVH 2.3.3 Darky's ROM v10.1 Extreme Edition Kernel 2.6.35.7 Dark_Core |-|-| PlayStation 3-60GB Model (With PS2 Support), Hack: 3.55kmeaw.

Отдолу си написали какви са им телефоните ... :) и с коя "подобрена" версия са ги хакнали. Пропуснали сте да напишете фърмуеър версията на китайските фритюрници, в които пържите мазна домашна подобрена наденичка ;)

Буахахахаха Get a Life ... :)

Arkov

Хаха... Не виждам общото и полезното с дискусията която водим. Виждам в другия форум си по-активен,  това обяснява неадекватното ти поведение тук. :) Гледайки мненията ти, не виждам и целта на пребиваването ти тук, но както и да е жив и здрав да си. Дано въпреки безцелните ти коментари, колегата "нафиркан" да е взел решение.

Да не говорим колко голям % процент от мненията, коментарите, и като цяло членове на форума където пишеш повечко са за FUN...  ;D

carrot

Сравняването на Андорид-устройствата (телефони и таблети) и устройствата на Apple в последно време е доста модерно. Виждам, че и в последния брой на Hicomm се развиват теориите какво можел дроуда и какво не може iOS... Само че не това е важното, а оценката на потребителя - а тя в случая е напълно ясна.
Изтъкват се някакви глупави аргументи от сорта: Андроид има повече варинати за екранни клавиатури, имало гаджети на стартовия екран, контрол на устройството през компютъра, google voice и т.н. пълни глупости. Който държи на тези неща - да си взема Галакси Таб (Самсунг вкъщи не влиза дори и прахосмукачка).
Трябва да кажа, че съм с 3G версията на IPad2 и вече почти нещо не ми трябва, освен едно PC да го синхронизирам отвреме на време - смартфона го позлвам само за разговори и даже обмислям да се отървам от него, защото живота на батерията му е просто смешен (HTC - голяма грешка, много голяма). Да, кофти е, че няма слот за карта или USB, но и това не е болка за умиране с новите Cloud приложения, било то iCloud, Dropbox или нещо от сорта.
Това е, който пита за iPad ще му отговоря - това невероятно устройство никога не омръзва, защото всеки ден се ъпдейтват приложения и излизат нови, а физическата му изработка внушава респект, сравнена с кой да е друг таблет на друг производител. 
Macbook Pro 13'' 4TB
iPad Pro 11
iPhone 14 Pro
iPod Classic 160 GB
iPod Touch last gen
Airpods 3