Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

14-05-2024, 18:08:54

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 651
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 774
  • Online ever: 774
  • (Днес в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 2
Guests: 508
Total: 510

508 гости, 2 потребители
godo, ggzy

iPad или...

Започната от нафиркан, 27-05-2011, 21:49:23

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

нафиркан

Здравейте ;) Нов съм тук, имам лаптоп на Apple и съм убеден в качестовото на тези продукти. Предстои ми да си купя таблет. Колебая се между Samsung galaxy tab и Apple iPad . Предполагам, че повечето тук биха ми препоръчало iPad - а, но бихте ли ми казали защо? И ако ще е iPad, кой модел е по-сполучлив - 1 или 2? Колебая се и между Only WiFi версията и тази  с  3G .  ;D ;D Ще бъда много благодарен на всички

angelvn

Отдавна се оглеждам за iPad и не съм се решил още.
И мисля, че мога да ти помогна малко в избора.

За избора между iPad с 3G или без:
- моделите с 3G имат вграден GPS, освен това, ако решиш да ходиш на планина или някъде на почивка - можеш да разчиташ на мобилния си оператор за интернет. :)
- wifi only моделите са по-евтини и гърба им е по-красив (понеже липсва антената, целият гръб на машината е алуминиев).

Защо да не си вземаш Galaxy Tab:
- имат доста проблеми с екраните (горят пиксели или цели екрани често...поне отначало като излязоха бе така);
- версията на Андроид с която вървят (2х) не е предназначена за таблети;
- дисплея не е достатъчно голям и ще имаш чувството, че си си взел ... охранен телефон.
- приложенията за iOS са с по-издържан потребителски интерфейс и специално тези за iPad са ИЗКЛЮЧИТЕЛНИ!
- някои от игрите за ipad могат да се играят от двама едновременно на едно устройство (на прима виста се досещам за fruit ninja).
- iPad-а ще ти работи стабилно, без да лагва и/или зацикля.
UI designer and developer

нафиркан

Благодаря ти  ;D Мисля, че ме убеди да си взимам iPad с с 3G.
Сега колебанието е между 1 и 2...

hyankov

Здрасти, аз също съм отскоро в този форум, но хората тук са безкрайно отзивчиви, така че бъди сигурен, че ще успеят да те информират. Обаче трябва и да им дадеш достатъчно входни данни - ти как виждаш приложението на този таблет - surfing/e-reader/gaming/navigation/music/etc... Ако си изясниш това до голяма степен сам ще си отоговориш кой е най-подходящият за теб. Не забравяй, че трябва да си харесаш и колко голям диск да има 16/32/64. Успех!

iNtaCt

Най-големия плюс на iPad е десет пъти по-добрата батерия!

нафиркан

Мисля главно да го използвам за сърфиране в нета и разни игрички  ;D ;D

hyankov

Използвал съм малко iPad 1 за браузене и не мисля, че повече производителност би подобрила усещането. Що се отнася до игричките, новият е с по-мощен процесор A5 (не знам колко това му се отразява), а и има някакъв супер чувствителен жироскоп, който се явява още един сензор => още една възможност за взаимодействие с приложенията. Например във версията на GarageBand за iPad 2 с този жироскоп отчитат с каква сила си натиснал клавиша на пианото и това се отразява съответно на звука, който синтезира. За игрите само мога да гадая какво приложение ще му намерят. Но поне няма нужда да инвестираш в обем. По думите ти ми се струва, че 16GB са предостатъчни. Надявам се и по-запознатите от мен да изкажат мнение ... но ако можеш да си позволиш по-новия, най-добре не го мисли ;)

нафиркан

И аз си мисля за модела 16 GB защото за филми и др. по-тежки файлове си имам лаптоп  ;D Благодаря ти за съвета, сигурно ще се спра на iPad 2 ;) А цената не смятам, че ще е проблем, тъй като ще си го взимам от Америка  8)

Prison

Незнам аз мисля, че 32 ще е по-добре. Мен на iPhon-а не ми стигат 16, камо ли на iPad 2.
 MacBook Pro 13" Retina i5 2.4GHz 8GB Iris 256GB
 iPhone 7 Plus Matte Black 32GB Never Lock
Proud "iSheep" 4 Life!
I wish i could tell Siri to bring Steve back to life :(

Kestrel

Аз имам iPad 1, гаджето има iPad 2 и имам впечатления и от двата модела. Освен дизайна и т.нар. "камери" разликите в пърформанса между двата не е осезателна, т.е. iPad 1 си е достатъчно бърз и подобрението на практика е толкова минимално, че не си заслужава допълнителните пари. Така че ако си трезв и не те тресе да имаш най-новия модел мисля че за usability най-важно е да имаш много Gb. Т.е. по-добре си купи iPad 1 с много Gb и 3G и GPS, вместо да си купиш iPad 2 само с Wi-Fi  и малко Gb.

Аз имам 64 Gb и на него съм качил почти цялата си музикална колекция (която с качени картинки на албумите изглежда доста секси), както и няколко филма и съм го напълнил на 2/3. Отделно имам разни навигации, игри и т.н. които си го пълнят. Музиката я слушам през AirPort Express на уредбата с уникално качество.

Така че мисля, че това е отговора на втория ти въпрос. Естествено ако не са ти проблем парите купувай iPad 2, 3G, 64 Gb и си свиркай.

нафиркан

ОК  ;D ;D Много ти благодаря, ще си помисля още малко и ще пиша какво съм решил

kachaka

Напълно съм съгласен с "Kestrel"! ;)
Mr.Bean

El Capitan

Цитат на: нафиркан - 28-05-2011, 16:56:37А цената не смятам, че ще е проблем, тъй като ще си го взимам от Америка  8)


iPad 2, 3G,64 GB- винаги е добра идея да си купуваме най-доброто....

И не се заблуждавай че 64 ГБ са много,като почнеш да го пълниш с музика и филми и в един момент няма да ти стига... :)

AzeY

А защо не си вземеш пълноценен таблет?! В лицето на Motorola Xoom, Samsung Galaxy tab 10.1v, Acer iconia tab, Asus Transformer?!
"Газили сме в калта, за да станем пак."

Nistel

Ами да купи някой от тях. Събират по месеци паяжини по рафтовете а iPad докато влезе в магазина и вече е продаден :)

За таблети конкурентите са много далече все още. Просто са в друга по-ниска категория а цените има са същите или по-високи.

Предвид, че ще взимаш от САЩ и разлика в цената на 1 и 2-ката няма да е повече от 100$ задължително вземи 2-ката. Дори само заради смарт ковера си струва. Тепърва ще се усеща и разликата в производителността а и най-вероятно догодина ще се спре поддръжката на 1-цата като излезе 3. Така, че най-малкото купуваш нещо с една година по-голям продуктов цикъл. Да не малкото РАМ на 1-цата е доста дразнещ параметър ако ползваш мултитаскинг ..
Hackintosh Intel Core i5 2500K 8GB DDR3 1333 60GB SSD A-DATA SATA3 10.7.3 Lion Vanilla Kernel, iPad Mini 16GB WiFi, Samsung Galaxy Nexus 16GB CM10