Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

19-05-2024, 07:48:42

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 863
  • Latest: solar_pjon
Stats
  • Общ брой публикации: 82 657
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 134
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 124
Total: 124

124 гости, 0 потребители

Относно VLC и субтитрите за него.

Започната от x2dz, 07-03-2008, 19:54:50

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

x2dz

Здравейте на всички! Проблемът ми не е само с VLC ами със всяка програма за гледане на филми. Субтитрите на кирилица на който и да е било филм излизат като някакви яроглифи. Опитах се сам да си ги оправя, но с нулева успеваемост. Нов съм в Мак обществото и ще ви бъда много благодарен ако ми помогнете.  :)

Благодаря предварително за вниманието ви!

Stone


x2dz

Къде да гледам? В настройките на програмата не намерих "Subtitles encoding"

4an

Цитат на: "x2dz"Къде да гледам? В настройките на програмата не намерих "Subtitles encoding"

VLC –> Preferences –> Input / Codecs –> Other codecs –> Subtitles –> Subtitles text encoding –> CP1251

dreben

Активирай програмката, горе в ляво до ябълката ще видиш VLC, кликни и избери Preferences, кликни на input/codecs, other codecs, subtitles. В дясно, от падащото меню на "subtitles text encoding" избери ср1251, сейф и си готов. Успех!!!
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

PaoloGEMINIakaOZIRIS

Цитат на: "x2dz"Здравейте на всички! Проблемът ми не е само с VLC ами със всяка програма за гледане на филми. Субтитрите на кирилица на който и да е било филм излизат като някакви яроглифи. Опитах се сам да си ги оправя, но с нулева успеваемост. Нов съм в Мак обществото и ще ви бъда много благодарен ако ми помогнете.  :)

Благодаря предварително за вниманието ви!

Извинявай dude, ама много ви моля да ползувате Search-ът на форума... сигурно има най-малко 10 такива теми за едно и също нещо (т.е. за субтитрите на VLC-player)!!! От три месеца съм във форума и съм абсолютно никой тук, но се науЧих да работя с него (СърЧа) и съм много доволен, вместо да спам-вам.

П.П. Както и да е... нищо лиЧно, жив и здрав, батка.
Mac (2007) with 10.6.8
AirPort Express 802.11n Wi-Fi
iPod Classic 5G / 30GB / firmware 1.3 / Black
iPhone 4s / 16GB / iOS 7.1.2 / unlocked
iPhone SE / 64GB

How Addicted to APPLE Are You?

x2dz

ЕЕ супер супер! Благодаря ви много. Оправих се и всичко е ок!  :P

bezko

Я да питам и аз като един олигофрен. Тук всичко е много добре обяснено, обаче стигам до other codecs и тук какво правим?


MacBook 13,2" 2.16 GHz Intel Core 2 Duo 1GB 667 MHz DDR2RAM

fpyyh

триъгълничето до other codecs?