Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

19-05-2024, 16:35:24

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 863
  • Latest: solar_pjon
Stats
  • Общ брой публикации: 82 658
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 137
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 90
Total: 91

90 гости, 1 потребител
thebest1978

Тетъринг от киндъл към макбук

Започната от BL, 01-07-2011, 15:08:00

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

BL

Някой ползва ли безплатния 3g интернет на Киндъл в България?
Попадна ми ръководство как може макбука да ползва интернет от киндъл.
http://balaganov.wordpress.com/2010/09/25/tethering-the-kindle-3/
Ясно е, че не става да даунлоуд, но не искам да чакам 10 мин примерно, за да ми се отвори пощата. Бих го ползвал когато пътувам, в София интернет колкото щеш.
189$ за lifetime free интернет звучи добре. При положение, че нямам договор с тях, как могат Амазон да ме чарджнат, ако се усетят? (предупреждението най-долу)  :police:

daf

Аз съм ползвал net на стария ми киндъл и тогава търсих как може да стане tethering, но нямаше информация. А после си взех новия модел само с wifi.

Най-хубавото е, че работи дори в чужбина. Колкото до това дали ще те charge-нат за трафика - аз си изтрих кредитната карта от амазон за всеки случай :)

PeterS

Their current costs for delivering personal documents to the Kindle is $0.99/mb for international and $0.15/mb for domestic data; caveat emptor.

Все пак не е безплатно...
mobilio - професионални мобилни приложения

daf

Ако ползваш вградения браузър (или tethering) не се начислява нищо. Тествано е :) Въпросният текст се отнася за deliver-ване на content (книги/вестници) от amazon.

PeterS

Е то рано или късно на всичко иде край...
mobilio - професионални мобилни приложения

Морт

Мда, посочените цени са когато се използва 3G за сваляне на документи. И то не на книги и вестници от онлайн магазина, а от една друга услуга, която позволява пращане по мейл на документ (pdf, doc, etc), който автоматично се конвертира от Амазон в киндълски формат и се получава на устройството.

Преди месец пътувах от Лондон до София на стоп и доста употреба видя нета на киндъла. Страшно е удобно, малко е тегаво с бавния екран, но пък иначе си е направо безценно. Само в Сърбия не иска да се закачи за нет, а я дават в списъка с покритие...
Жалко, че не го бях видял тогава това с тетъра.

И една добра дума за съпорта им - спука ми се екранът (все още ми е мистерия как) преди 2 седмици. Звъннах им, казах им, че екранът не е ОК, работят само най-долните 5см, минахме една (излишна) процедура по ресет и накрая казаха "ОК. Пращаме нов, имате 60 дни да върнете стария".  ;)
.fr