Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

20-05-2024, 18:45:15

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 865
  • Latest: proertBicky
Stats
  • Общ брой публикации: 82 659
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 233
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 144
Total: 144

144 гости, 0 потребители

Foxconn проучва България за нов завод за iPhone

Започната от foctobar, 18-12-2012, 18:53:58

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

bluesky

@jell0

Цитат: "...Бил съм там - точно в края на 80-те години, а не преразказвам интернетски статии за това колко велики сме били в електрониката..."

Отговор: Да, за периода, за който говориш (края на 80-те години) - СоцРеал-а се бе срутил отвсякъде.
Бил си там, на ниво цех, лаборатория или отдел. Дори да си бил на Ниво Завод, пак имаш конкретна представа от локалното състояние, което действително беше ТАКОВА.

Повтарям - България продаваше в продължение на години на ТВЪРДИ ФИКСИРАНИ ЦЕНИ в рамките на СИВ (Източния Блок).
Разбери, човече - С ФИКСИРАНИТЕ ДОГОВОРИ в рамките на СИВ (Източния Блок) другите Соц-Страни + СССР, (най-големия покупател и пазар) БЯХА ДЛЪЖНИ да купуват от Нас и КУПУВАХА ОТ НАС.

Затова съм и писал:
"...Гениална Икономика за малка Страна, спекулирайки с конюнктурата и конкретните възможностти в рамките на доктрината на Соц-Реала..."

Повтарям: ...СПЕКУЛИРАЙКИ С КОНЮНКТУРАТА и конкретните възможностти в рамките на доктрината на Соц-Реала...

Потретвам: ...СПЕКУЛИРАЙКИ С КОНЮНКТУРАТА...

Т.е., приятели, Вие действително не можете да ВНИКВАТЕ в думите...

Това си е чисто развлечение да обяснява човек факти, които, неизвестно защо, се приемат като приказка.

Разбирам Ви, много от Вас са израстнали в най-трудното време на прехода на България, лъгали са ви и комунисти, и мутро-комунисти, и синьо-комунисти, и жълто-комунисти... нямали сте нито ток, нито дори храна... не вярвате на нищо и никого... докато много от нас вече бяха в уютни Страни и се развиваха безпрепятствено... получиха Западни Дипломи и прочие...

Разказах Ви как България правеше парите си и от какво. Сега и това не прави. Щом Ви харесва... отричайте...

Честита Коледа!

konstant


fpyyh

да велики сме били, майка ми работеше едно време в балканкар, продаваха електрокари на японците, които директно ги вкарвали за претопяване, защото имали някаква балансираща тежест от чисто олово. когато нашите сменили технологията и започнали да ползват циментови или подобни, поръчките спрели.
имал съм и колеги, които са работили по институтите навремето, такива истории разказваха, че не е истина. реално от "наши" хора и страх, че ако се провалиш, отиваш по дяволите, никой не е разработвал нови технологии, разчитали са само на крадене, защото там са били сигурни, че ще работи.

bluesky

В това си прав, както и някои Колеги с изказванията Си преди Теб...

Върнете се, ако имате желание, към Постовете Ми в тази тема.
Точно така, "велики бяхме" точно с оригиналната търговска схема ("...СПЕКУЛИРАЙКИ С КОНЮНКТУРАТА...").

От ТОВА България правеше МИЛИАРДИ.

konstant

Ако държавата е правела милиарди, защо вземала милиарди заеми и е фалирала тотално два пъти и е живеела само на кредити?

bluesky

Кратък отговор трудно може да се вмести в няколко реда...

В Новата История на човечеството, поне за последните 5 000 - 10 000 години:

Всяка Власт (принципиално, по презумция) е била престъпна.

България видимо не прави изключение от схемата.

daf

По-тъпо оправдание за престъпленията на комунизма не бях чувал.

bluesky

@daf

Аз пък по-смешно изказване скоро не бях чувал... хе, хе, хеее... ;D ;D ;D

Приятелю daf, уважавам Твоето искрено възмущение от теорията и практиката на комунизма.

Имай все пак впредвид, (може би това ще ми "послужи" като "извинение" ;D), преди повече от четвърт век точно комунистическите власти бяха ПРИНУДЕНИ да ми издадат Задграничен Паспорт (тогава така се наричаха истинските Паспорти) на който пише:

Да излезе до: EUROPE

(тогава Българските граждани даже до Румъния не можеха лесно да отскочат)
Това си беше жива капитулация от тяхна страна - такива проблеми имаха с Мен (и с такива като Мен), че благоразумно си мислеха, че ако съм по-далеч от България, поне няма да им "преча"...

konstant

Да и аз не бях чувал толкова смешно завоалирано оправдание за безумицатан наречена комунизъм! Като е било толкова готино, що не работим на руски компютри?

pravdo

Синьонебе, ти страдаш от нещо средно между носталгия и стокхолмски синдром  ;D
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

bluesky

Имало и по-смешни изказвания... хе, хе... ;D ;D ;D

Виждам, че към Темата има интерес.
Задайте ми все пак по-конкретни въпроси, за да мога да давам и конкретни отговори.

От друга страна, ако само подхвърляте оттук-оттам "въпроси - упреци" към една единствена обществена формация, няма да е зле да обсъдим и някаква по-добра алтернатива...

Поласкан съм, че смятате, че съм информиран относно социални обществени формации.

Точно моята ГЕНЕРАЦИЯ, имаше историческия шанс да получи най-доброто от Българския Соц-Реал - касае се за една "тънка полоса във времето" и "пространството" само от няколко години.
Тогава Соц-Реал-а вече не беше "реална диктатура" както в първите си години. Тази "тънка полоса във времето" и "пространството" бързо свърши със сгромолясването на СССР.

Реалните преимущества на Соц-Реал-а (за обикновенния човек) явно обаче не бяха достатъчни за такива като Мен, защото дори в "най-добрите години" на Соц-Реал-а НЕГАТИВИТЕ (на теорията и практиката) МУ ФОРМИРАХА съпротивление във всеки един, който поставяше ИДЕАЛНАТА ИДЕЯ за ОЩЕ ПО-ДОБРО Общество пред реалностите на момента.

Това естественно не беше единственната причина Соц-Реал-а да се разпадне, но беше една от психологическите причини за края му - стана НЕПРИВЛЕКАТЕЛЕН за собственните си Граждани и най-вече за младите хора.

bluesky

Цитат:
"...Синьонебе, ти страдаш от нещо средно между носталгия и стокхолмски синдром..."
Отговор:
Добре казано... ;D При Мен се прояви даже и като "Хелзински"... точно във Финландия...

Истината е, че се стремя да бъда обективен... специално за Мен Соц-Реал-а беше сив, безинтересен и дори лично ми вредеше (доста беззъбо и импотентно наистина), докато за мнозинството от Българите беше най-доброто, което познават.

zlia

Bluesky , извинявай, би ли споделил годината си на раждане или възрастта си? Много съм любопитен :-)

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 2

bluesky

 ;D ;D ;D

Хубав Въпрос... Ще Ти кажа само, че жена Ми е студентка втори (2) курс.