Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

11-05-2024, 11:46:56

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 860
  • Latest: ftaletcnnb
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 419
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 375
Total: 376

375 гости, 1 потребител
Fifata

MAC address ?

Започната от Angelo, 01-11-2008, 22:32:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Becko

ами трябва му след като сканира за уайърлес мрежи да се опита да се логне в тях :)
това е абсолютно незаконно между другото

fpyyh

mac адреса не е imei, защо да е незаконно? и как продават всичките рутъри с тази вградена функция?

Becko

http://www.nbu.bg/PUBLIC/IMAGES/File/departamenti/pravo/13.pdf

... дали ще си сменяш мак адреса или ще кракваш пароли или ще правиш всякакви подобни неща няма значение ... важна е крайната цел ...

... мак адресите са уникални и то не случайно ... подмяната им е на практика идентификация от името на друго устройство ... адреса се сменя софтуерно и не се сещам за някаква легална цел, която изисква да си сменяш макадресите на устройствата

fpyyh

девет страници не ми се четат, както купуването на пистолет не те прави престъпник, така е и при смяната на мак адрес. легални причини винаги ще се намерят, а и целта на законодателството (много генерализирано) не е да описва какво е разрешено, а какво е забранено, поне в цивилизованите държави.

и освен това mac адресите се използват само в локалния сегмент на мрежата, така че не са никаква идентификация и спокойно може да много еднакви, както е пълно с компютри с адрес 192.168.1.2

XXwolf

че какво общо имам ip адреса с mac адреса? устройството което осъществява ip връзката си има уникална идентификация и затова не бива да се маскира, освен ако...

Becko

май бъркаш мак адрес с ип адрес

XXwolf

Цитат на: "Becko"май бъркаш мак адрес с ип адрес

ако се обръщаш към ще добавя "МАС адрес":

Цитат на: "XXwolf"че какво общо има ip адреса с mac адреса? устройството което осъществява ip връзката си има уникална идентификация: МАС адрес и затова не бива да се маскира, освен ако...

does it make sense now?

Angelo

,освен ако ....... не ти се налага (когато не си в къщи) да се логнеш в интернет . Аз моя нет не го заключвам, не ми пречи че някой ще се логне за малко  :wink:

Becko

XXwolf естествено че не говоря на тебе :)