Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

12-05-2024, 04:58:24

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 581
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 367
Total: 367

367 гости, 0 потребители

BootCamp или Parallels

Започната от MItak, 14-08-2007, 17:07:23

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

XXwolf

ама ти вече имаш инсталирана виста - за какво да го инсталираш пак???
освен това bootcamp e програма която позволява да се инсталира боза на Мас - ти си на хакинтош = родното място на бозата

AnotherBoy

Бууткамп на Хакинтош не ства ;) пробвал съм и иска ъпдейт на EFI, а и това не може да се направи, поне за сега.
А щом искаш тунера ползвай си го на Виста-та, няма смисъл от толкова много ОС особено отделна за ТВ тунер.... :roll:
iPhone XR
MacBook Pro (Retina, 13-inch, Mid 2014)
Mac mini (Late 2012), 8GB RAM, 120 GB SSD
iPad Air 4 Wi-fi
iPad mini Wi-fi (1-st Gen.)

fpyyh

не знам защо въобще се обсъжда отвъд основните принципи - bootcamp емулира биос под ефи, как ще емулираш биос под емулирано ефи върху биос? и за какво са ти драйверите за епълски хардуер за уиндоус като вече имаш уиндоуски истински драйвери?

Icko2

Имам едно такова питане...
Ако си инсталирам Fusion с winXP ще мога ли да играя игри на виртуалното устройство? Т.е. ще имам ли всички драйвери на  windows-a?
iMac 2,66/ 2 RAM/ 320 GB
MacBook 2,16/ 2 RAM/ 120 GB
iPod nano,  Touch, Shuffle
Airport Extreme

XXwolf

някой игри стават а други не - трябва да пробваш

shmb

Идеята ми е да затрия бозата и да си влизам само и единствено на Леопарда, а когато искам да си пусна ТВ да си стартирам боза без да рестартирвам Леопарда!

Това искам да направя.
MakBook Pro Unibody 13.3"

AnotherBoy

Аз съм на VMWare Fusion, той ми инсталира виртуална видео карта със 16МБ РАМ, а и не видях от къде може да се увеличи за разлика от РАМ памета която може да се коригира.
Та в този случай имаш Уиндоус ХР емулирано под Мак ОС със 16МБ видео, представи си какви игри може да играеш с тази памет ;)
Нека всичко да е ясно, който е на Епъл за да ползва оптимално Уиндоус да си сложи Боот камп, който е на Хакинтош да си инсталира Уиндоус по стандартния начин, другото е емулация и не очаквайте чудеса.
iPhone XR
MacBook Pro (Retina, 13-inch, Mid 2014)
Mac mini (Late 2012), 8GB RAM, 120 GB SSD
iPad Air 4 Wi-fi
iPad mini Wi-fi (1-st Gen.)

DaniOcean

Малко стара тема, но аз пак ще я зачопля.

VMWare Fusion попринцип включва пакет с драйвари за бозата която емулира РС версиите на епъл хардуерът и ако го инсталираш Уина ще ти работи чудно. Игри ще си играеш, филми ще си гледаш песни ще си слушаш. Дали обаче ще сработи с Hackintosh незнам. Както вече писаха в един пост по-нагоре да емулираш РС хардуеър върху емулиран епълски хардуеър, който всъщност е емулиран РС хардуеър, ми... малко тъпо е!