Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

12-05-2024, 07:34:06

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 581
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 394
Total: 394

394 гости, 0 потребители

Сваляне на видеоматериал

Започната от mellights, 13-06-2013, 14:00:43

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

zmeYpc

Не виждаш, защото щракаш по видеото (по флаша). Щракни встрани някъде, избери го и ще видиш инструментите. Сетне посочи флаша и ще видиш препратка, от която да си изтеглиш каквото ти трябва. Това е толкова старо като метод, че работеше на времето през Activity.
 zmeYpc
MacBook Air 11-inch (2009) | MacBook Pro 15-inch (late 2011) | Mac mini (2012) | OS X 10.5.8 & OS X 10.9.1

elpatseto

Цитат на: Tihichko - 02-11-2013, 00:34:47
Цитат на: zmeYpc - 01-11-2013, 09:26:21
В Safari с дясно щракване Inspect Element е най-долу в менюто.

Привет,  по-горе съм снимал какво меню изважда сафари когато бъде даден десен клик . Не виждам никъде подобна опция.........

Потвърждавам!
И при мен няма "Inspect Element ". Пробвах на различни страници.
 MACBOOK PRO 13"(MID 2012) 2.5GHZ I5/4GB/SSD 128GB - OS X Yosemite
 Apple Magic Mouse
 iPhone 5S 16GB Black - iOS 8
 Apple ТV 3

anefi_90

За да се появи опцията "inspect element" трябва да сте активирали "show develop menu in menu bar"  в preferences -> advanced най-отдолу :)

zmeYpc

Не ви разбирам. Как искате да имате Inspect Element без меню Develop? Мисля, че вече някой го обясни преди това. Това се подразбира, че е включено. Просто не щракайте по флаша, а до него.
 zmeYpc
MacBook Air 11-inch (2009) | MacBook Pro 15-inch (late 2011) | Mac mini (2012) | OS X 10.5.8 & OS X 10.9.1

Tihichko

Прав сте, може някой някъде да го е обяснил, но съм убеден,че едва ли го е обяснил така както вие го обяснявате с толкова недомлъвки на съществени неща. Още повече,че опцията за която споменахте не пусната по подразибиране.Когато се обяснява нещо винаги изхождайте от това, че човека щом пита едва ли е толкова навътре в нещата . Затова е хубаво да се обясни както трябва, иначе се губи смисълът.  Инструменти много, виждам ги, но малко ми прилича на това:  Челопеч има много злато, като отидте там ще го намерите, само трябва да знаете къде е. Нищо лично, но ............

Tihichko

Привет,  ще се опитам  да обясня как най -лесно може да се савли видеоклип със  сафари. 

1. vobx7  Преди всичко трябва да актевирате от сафари, /най-горе в ляво/ при стартиран браузър, от preferences / advanced / и  слагате отметката на- show develop menu.

       

Отваряте vbox7 и стартирате клипа, след което някъде на празно място в страни от клипа кликате с десен бутон на мишката за да се покаже контекстното меню от него избирате Inspect Element.

         

След това  в ляво  горе в търсачката пишете media давате ентер, малко по-долу под менюто Play кликвате на първия адрес под менюто Play след това скролвате малко надолу и копирате линка както се вижда на снимката и го поставяте в сафари. 

         

След като се заради клипа, кликате с десен бутон на мишката върху клипа   от контекстното меню избирате download Video.

      

Това е за Vbox7  - за Youtube правите същото само заменята в търсачката media с Flv  и в подменюто Watch кликате върху предпоследната опция FLV както е показано на снимката. След което кликате върху активния линк с  мишока два пъти и клипа се сваля.

        
За Youtube има още по-добра възможност просто трябва да си инсталирате този плъген FastestTube от тук :http://kwizzu.com  След което имате възможност да свалите клипа в два различни формата.
Кагато отворите клип в Youtube ще имате бутон download под клипа и ще бъдете предупредени за тази възможност от самия екстешън.

       

п.п. Не знам дали това са най-лесните начини за сваляне на видео клип, сигурно има и други начини, но  за сега  това открих с мойте скромни възможности.

iLili

Всичко това ми изглежда твърде сложно. Аз свалям видео и аудио чрез Safari -> menu -> Window -> Activity - и там си намирам файла, който е .мр3, .mp4, .flv и т.н. 
MacBook Air Retina, 13-inch, Hack, MacBook Pro,iBook, iPod, iPhone11, Power Macintosh и т.н.

Tihichko

Привет, това е защото сте със стара версия на Mac osx най вероятно с Лион. Когато сложите по нова версия на Mac OSX ще забележете, че  в менюто   Window -> Activity  го няма в новото сафари........

iLili

Ех... вечно съм със стара... така ми върви още от началото - от mac os7, та до сега - 10.6.8, но всеки път установявам, че с преминаването към по-нова версия, се губи нещо ценно и удобно в старата. Жалко.  :-\
MacBook Air Retina, 13-inch, Hack, MacBook Pro,iBook, iPod, iPhone11, Power Macintosh и т.н.