Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

14-05-2024, 13:03:12

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 774
  • Online ever: 774
  • (Днес в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 562
Total: 562

562 гости, 0 потребители

Powerbook G4 15" не зарежда батерията

Започната от Serbmanija, 22-03-2013, 19:55:31

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Serbmanija

Историята е следната...
Набутах се и аз с един бук отварян та му е омръзнало,но както и да е.Уж беше само за батерия,реших,че по нататък ще си взема и го взех за кухненки компютър.Прибрах се,инсталирах го,за ъпдейт на системата не ще и да чуе.Тъй като смених харда роначка и хвърлих бърз поглед от любопитство какво има вътре,просто така...Вчера докато си блъсках главата установих,че PRAM батерията липсва,намерих в продавалника един бук на части и поръчах въпросната батерия,за момент отчете батерията и после все си калкулира,докато покаже Х в иконата на батерията,но пък софтуера се ъпдейтна след всичко това.Веднъж пише,че батерията е на 0 цикъла,друг път на 277 и в двата случая пише,че батерията не се зарежда.PRAM батерийката е умряла откъм волтаж...Дали съм за нова батерия или проблема е по-сложен?
PowerMac G5 Dual 1.8 Ghz
2.0GB DDR 400
320GB+500GB HDD
NVIDIA GeForce FX 5200 MB DDR
MacBook A1181
Iphone 3GS 16GB

solar

Здравей, в PRAM се пазят няколко неща едно от които са буутващите у-ва, затова може да не е ставало "зареждането" на OSX.Колко беше волтажа на батерията?

Оправял съм подобен проблем със следните стъпки,чел съм ги в сервизен манюъл:

1. Ресет на PMU. Има 2 метода при някои модели работи първия, при други втория:
метод 1:Спираш машината,вадиш кабела на адаптера,вадиш батерията и задържам Power бутона за >15сек.
метод 2:Спираш машината, натискаш заедно Shift-Control-Option-Power и задържаш за 10 сек.След това пускаш Book-а.

Датата и часа тр да се занулят.

2. Ресет на PRAM & NVRAM. Пускаш BOOK-a при натиснати заедно Command-Option-P-R преди докато излезе екрана с логото, машината тр да се рестартира.След като се чуе стартъп тона тогава отпускаш бутоните.

3. Изтриване на файла com.apple.PowerManagement.plist в папка  /Library/Preferences/SystemConfiguration. За всеки случай едно бекъп копие на файла. Май работеше при Леопард.

Ако тези стъпки не помогнат - може би проблемът е в батерията или адаптера, те "оригинални" ли са? Ако и те са наред тогава DC-In платката( не помня дали беше отделна) или дъното.


Serbmanija

Здравей solar.Пробвах всичко,но без успех...Леопард не позволява да инсталирам и затова не мога да опитам единия от методите...Взех бука с Леопард 10.5,който не се обновяваше,всички опити да инсталирам друг Леопард до сега са неуспешни...
PowerMac G5 Dual 1.8 Ghz
2.0GB DDR 400
320GB+500GB HDD
NVIDIA GeForce FX 5200 MB DDR
MacBook A1181
Iphone 3GS 16GB