Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

15-05-2024, 00:26:14

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 652
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 598
  • Online ever: 774
  • (Вчера в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 467
Total: 467

467 гости, 0 потребители

Възможно ли е инсталиране на MAC OSX на HP Pavilion G6-2011eu B6G25EA

Започната от nenchew, 18-03-2013, 09:23:42

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

nenchew

Здравейте,

нов съм форума, така че поздрави на всички.

От около 1 седмица чета напред-назад за MAC OS на PC, но не мога да преценя кое е най-добре за моя лаптоп и дали изобщо ще тръгне. Конфигурацията ми е следната:

Видео контролер - AMD Radeon HD 7670M 2GB DDR3
Intel® Core™ i5 3210M 2.5/3.1Ghz
Чипсет на дънната платка   Intel HM76 Express
RAM 6GB DDR3

Тук отдолу е подробната информация в линка.


http://jarcomputers.com/p_NBHPB6G25EA





Ще съм много благодарен на всеки отделил дори и 1 минута да ми прочете тема.
Препоръчайте ми версия дали да е MAC OS Lion или MAC OS Snow Leopard.

Благодаря предварително!

EDIT: И ако може някой да ми обясни как да го инсталирам като втора (допълнителна) OS, да го тествам и след време, ако ми допадне и няма бъгове да го сложа като основна.

arnold

При положение, че има вече ML, няма смисъл да се мъчиш на 10.6... Хващай за ушите някой 10.8 и почвай да пробваш. Трябва да стане...
Real Mac mini

nenchew

И ти си прав, докато не си счупя сам главата няма да стане. А после драйвери и т.н от къде мога да намеря или няма такива точно определени сайтове.

arnold

Real Mac mini

nenchew

#4
Така като гледам от сайта не виждам да има драйвер за моята видеокарта. Дали трябва да изчакам или просто да не го слагам този MAC OS или има алтернативни драйвери.

EDIT: Първо трябва да сложа ML 10.8 и след това 10.8.2 или направо 10.8.2 мога да слагам
Edit2: Възможно ли е MacOS да ми е втората операционна система, без да трия Win7?

arnold

Щом няма за твоята по-добре прочети в HCL-a на osx86.net дали имаш шанс изобщо, а иначе - да може да има 2 системи ама играчка...
Real Mac mini

nenchew

Чета, ама нищо не пише точно за моята конфигурация, реших направо да рискувам, регистрирах се във форума и нямам достъп до файловете, които ми трябват. Писах тема и там, а никой не ми отговаря.. Чудя се какво да правя

AStratev

Колега.. не са на добре нещата! И аз така се зарибих от нищото преди няколко месеца и някрая си купих Мак  ;D

Мъчих се много, но само преебах ПЦто, ядосах се и така.. Но пък не съжалявам :)

nenchew

Аз съм си зарибен отдавна. Имам си iPhone 4S и това лято заминавам за САЩ и смятам да си взема новия като излезе, а пък догодина като излезе новия MacBook Pro, със значително по-добри характеристики от моето HP, да си го взема.

Metal

Просто си избирайте свястен лаптоп, обикновенно имат ябълка на капака ;)
А ако патуваш до САЩ непременно мини през магазин на епъл, цените там са съвсем други, грехота е да се върнеш от там без ябълка.

nenchew - ATI картите се подкарват трудно, ще имаш проблеми с нея.
Apple добавиха подръжка на HD 77xx карти в току що излезлия 10.8.3. Така че надежда има.
Иначе процесора и чипсета на дъното се подържат, не е ясно дали и как ще ти тръгне саунда и мрежата.

Внимавай да не си прецакаш бозата като слагаш буутлоудерите(Chameleon или Clover), за това е най-добре да експериментираш на друг хард.

osx86project

nenchew

Разбира се, че ще мина през магазин на Apple, но така като гледам е по-добре да не се занимавам с Хакинтош, защото няма поддръжка, няма драйвери, по-добре да си стоя с WIN 7 + Apple тема ха-ха


ЕДИТ: Бихте ли ми препоръчали емулатор на Mac OS или нещо такова като програмка, през която да разгледам самата операционна система

Petar Jamby

За емулиране, можеш на виртуална машина да го пуснеш.
Аз съм пробвал с VirtualBox на виндоус и си работеше много добре.
MacBook Pro 15" 2017
Iphone XR