Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

14-05-2024, 14:51:40

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 774
  • Online ever: 774
  • (Днес в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 2
Guests: 531
Total: 533

531 гости, 2 потребители
walker007, forka2k

Dell OptiPlex GX280

Започната от lazko, 20-02-2013, 08:33:28

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

lazko

интересува ме дали на конкретното PC от линка може да бъде подкарана MacOSX, в wikipediata виждам, че модела е потдатлив, но вече имам горчив опита с купуването на "съвместимо" PC. http://itopia.bg/%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D1%8E%D1%82%D1%8A%D1%80-dell-optiplex-gx280-%D0%B2%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B0-%D1%80%D1%8A%D0%BA%D0%B0

Metal

Таз щайга е на 10 години!
А с тва Intel GMA 900 по добре да не си губиш времето.

Ако искаш стар и евтин комп си вземи втора рака Mac Mini, по бързо ще е от това на което си се спрял.

lazko

преди няколко години рискувах с IMAC G5 PPC, сега не искам да повтарям същата грешка , предпочитам хак защото като нищо може от apple да засфират нова песен, след още някоя година . минито няма как да го подобрявам докато при хака работите стоят друго яче,  става сравнително ефтино и бързо . в момента търся ефтина и лесена за хакване машина, ако мислите, че избора ми е грешен аз съм напълно отворен за предложения.

Metal

Не съм съгласен, че този Dell подлежи на ъпдейти или каквито и да е било подобрения!

Относно OptiPlex GX280, Dell не са посочили никакви подробности за аудиото и чипсета, само че е някакъв Intel Grantsdale - но какъв е тъмна индия.
Това видео (GMA 900) би могло да тръгне с Леопард и евентуално със Сноу Леопард ( забрави за каквито и да е съвременни ОС) Подръжката, ако тръгне, ще е лоша и ще се влачи.

Наистина, съвета ми е да помислиш за Мини с Интел процесор. Ако държиш на хак, е по добре да се бръкнеш за нещо по съвременно с z77 чипсет и UEFI биос.

lazko

строго се придържам към хака. малко ми е тъмна частта с подбора на пц (какво трябва да има какво да няма) затова питам тук. определил съм си една граница от 400лв за всички чаркове ,жици и болтове освен монитора. смятам че Dell подлежи на подобрения и логиката ми е следната, ако искам друго дъно трябва да видя само кое пасва с останалите чаркове (разбирасе и се подава на хак) или ако искам видео карта коя е подходяшта, ако се наложи да се местви в нова кутия - става лесно, за да смена нещо по минито съм силно уграничен от това което apple ми предлагат и ще ми струва майка и баща. искам силно да подчертая , че ако посочения  Dell не е подходящ аз съм готов да го заменя веднага с нещо друго, единствената ми молба е да се каже с какво конкретно, извинявам се ако губа времето на някого или ако излизам нахален в очите ви , но ако можех сам да избера конкетно пц  нямаше да пиша тук.

Metal

Ти си решаваш. Така плащаш двапъти, веднъж за първия хардуер и втори път като подменяш с друг.
А хак без много четене няма да стане!

Започни тук и тук

Примерно това дъно, ще подкара всичко USB3, Аудио, можеби и заспиването ще работи.

Процесор с видео дето ще работи с вградените драйвери в Mountain Lion.

По стар хардуер без UEFI се подкарва с повечко четене.