Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

14-05-2024, 13:49:27

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 774
  • Online ever: 774
  • (Днес в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 562
Total: 563

562 гости, 1 потребител
forka2k

Как да си инсталирам Power Book G4 12"

Започната от v_pavlin, 27-12-2012, 12:57:24

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

v_pavlin

Извинявам се предварително ако напиша нещо глупаво,по принцип се занимавам с ремонт на Компютри и лаптопи но не беше ми попадал МАС и съм като първолак.
Мас  Power Book G4 12"е на един приятел и като ми го донесе не изска да зареди ос върти кръгчето на дисплея.Доста четох из нета свалих ос 10.4 записх е на DVD с неро но като е качих на Мас и задържах С завърта диска но до там или това което съм изтеглил не е нарад или записа или DVD не чете.Приемам всякакви идеи.
                                      Благодаря.

bluesky

@v_pavlin

Честити Празници!

Трябва да Си на 100% сигурен, че Disc-а Ти е Boot-ируем.

Така, фиксирайки един от елементите на Въпроса Ти, (100%-ов Boot-ируем Disc), уверено би могъл да се концентрираш върху решаването на следващ Въпрос. Това и така го знаеш, щом се занимаваш с ремонт на електронна техника, (само Ти напомням).

Т.е. един Оригинален Disc с ОС само би помогнал.

В София ли Си?
Кажи как върви, щом имаш прогрес.

stankov.s

Цитат на: v_pavlin - 27-12-2012, 12:57:24
Извинявам се предварително ако напиша нещо глупаво,по принцип се занимавам с ремонт на Компютри и лаптопи но не беше ми попадал МАС и съм като първолак.
Мас  Power Book G4 12"е на един приятел и като ми го донесе не изска да зареди ос върти кръгчето на дисплея.Доста четох из нета свалих ос 10.4 записх е на DVD с неро но като е качих на Мас и задържах С завърта диска но до там или това което съм изтеглил не е нарад или записа или DVD не чете.Приемам всякакви идеи.
                                      Благодаря.

Ако си от Пловдив, ще дам едно рамо с bootable cd за тази машинка. Имах точно такава преди време.
MacBook PRO Late 2007 Happy user :) !

v_pavlin

Благодаря, весело посрещане на новата година.
  От София съм и не съм сигурен за диска дали е боот макар че не си спомням от къде го дръпнах,макар че пишеше че е.Благодаря колега stankov.s за предложението ще търся някои колега от София ако има готов работещ диск или ще пробвам да сваля някое iso но как да съм сигурен че е читаво а оргинал нямам идея откъде да взема.Колега bluesky ако си от София и не те притеснява да ми окажеш съдествие ще ти се реванширам.Благодаря.

bluesky

@v_pavlin

Добър Ден!

"...В София ли Си?
Кажи как върви, щом имаш прогрес..."

Точно така. Затова Те и попитах...
Ще го "подкараме" Power Book-чето...

Да, софиянец съм.
Търси ме, ако обичаш, на:

mobile  0887 509 307 
e-mail  bluesky121257@yahoo.co.uk

(или на лични през Форума).


v_pavlin

Благодаря,ще ти звънна но нека минат празниците.