Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

16-05-2024, 05:57:53

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 619
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 501
Total: 501

501 гости, 0 потребители

..Помогнете с преинсталация на мака...

Започната от Bobby_Droby, 07-02-2009, 04:24:10

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Bobby_Droby

Наскоро купих лаптопа си по частна обява в интернет, чисто нов. Първия собственик беше само регистриралл софтуера.Тоест машината е рънвана няколко пъти. След като го вех си наинсталирах всичкия ми нужен софт. Кофти то е, че на всякъде стоеше предишния юзер. Смених го от акаунти, сених го от всякъде където можеше. Но на юзерс кат се кликне не може да се смени юзера тъй ато е по дифулт сетнат при инсталация.
Въпроса е следния:
След всичко което съм му наинсталирал и до-украсил, постигнах нужната конфигурация. Имам бекъп с тайм машин.
Сега ако се преинсталирам мога ли да си върна сегашната ситуация и по какъв начин да сменя юзера.
Кво ще изгубя завинаги, и какво да си сейфна ако ми се наложи да се преинсталирам.
Благодаря предварително...
Using:
1.27-inch: 3.5GHz with Retina 5K display
3.5GHz quad-core Intel Core i5
Turbo Boost up to 3.9GHz
8GB (two 4GB) memory
1TB Fusion Drive1
AMD Radeon R9 M290X with 2GB video memory
3.iPhone 6

Lycan

http://support.apple.com/kb/HT1428
...мбахти заглавията забиваш

Becko

мака ти е направен и работи ... ако искаш нов юзър просто си го създай и му дай админски права ... направи си юзърските настройки или ги копирай от този, който ползваш сега, и когато си сигурен че нищо от сегашния юзър, който ползваш не ти е нужно просто го изтрий :)

Bobby_Droby

Това за създаване на нов юзер не се бях сетил. Малко акъл ма на време да се появи. Благодаря ти.
Но машинката след кат се прецака и се наложи да се преинстална ще мога ли да си върноа на тоз етап с помоща на тайм машинатата. Честно казанао за сега само въртя некви бъкъпи на всеки час, но не ми се е налагало да си ристорвам нещо.
...
п/с:извинявайте за заглавието-оправих си го...
Using:
1.27-inch: 3.5GHz with Retina 5K display
3.5GHz quad-core Intel Core i5
Turbo Boost up to 3.9GHz
8GB (two 4GB) memory
1TB Fusion Drive1
AMD Radeon R9 M290X with 2GB video memory
3.iPhone 6

Wizi

Машинките не се скапват туко така. Бъди спокоен.

Бекъп всеки час? Нужно ли е? Пусни го един път в седмицата.... освен ако нямаш причини да го правиш по този начин.

Да, няма проблем още в инсталацията на Mac OS X-а да възстановиш бекъп, който е създаден от Time machine.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

Bobby_Droby

..Решихме и този проблем, колегата създаде през терминала още един юзер и копнахме всичко от стария в новия и готовооо...Даже и тайм машината се светна за кво идва реч...и си доъпдейтна нормално без да прави нов бекъп ;) ;) ;)
Using:
1.27-inch: 3.5GHz with Retina 5K display
3.5GHz quad-core Intel Core i5
Turbo Boost up to 3.9GHz
8GB (two 4GB) memory
1TB Fusion Drive1
AMD Radeon R9 M290X with 2GB video memory
3.iPhone 6