Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

15-05-2024, 12:34:22

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 652
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 603
  • Online ever: 774
  • (Вчера в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 578
Total: 579

578 гости, 1 потребител
veskop

... Lion (Should i buy , or should i not?)

Започната от FreddieFreeloader, 22-07-2011, 00:52:10

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

hyankov

... така да погенерирам малко мнения, но се сетих за една история от вчера - шефът ми е с MBP 13'' със SolidState 128GB. Поразчисти си малко глупостите от диска, защото не знаеше колко ще му глътне. Та в дискът му беше на 56%, след ъпдейта -> 46%. Направи една сметка 10% от 128GB и цената в $ на GB SSD и излезна, че дори само това му избива парите (+ всички предимства на Lion-a)

Просто интересна история и може на някой да му се стори интересно ;)

stanislav

момчета, това, което ме спира да го купя е принципният въпрос, че и Бил и Стив не са светци, а са взаимствували и пиратствали софтуеър/ОС и те за да стигнат до  това което са...
Правец ИМКО-1; CPU: 6502/1Mhz; RAM: 48 KB; [аналог на Apple II]

Vancuver

Ти сериозно ли го мислиш това?!
Дай да не си купуваме автомобили, защото всички копират от първия такъв кормилото (примерно)...
Mac Mini 6,2 / QC i7 2.3GHz, 16GB DDR3, 250GB SSD + 1TB HDD
13" Sony Vaio Pro
iPhone 6 Space Grey 16GB
iPad Air Space Grey 32GB

daniel

хахахахаах много "смислено" твърдение  ;D ;D
.:: MacBook Pro 13.3' :: 2.4GHz :: 256GB SSD :: 8GB DDR3 RAM :: Nvidia 320::.
.:: iPhone 6 Space Gray :: 16 GB :: iOS 8.3 ::.
.:: iPad mini Retina :: 32 GB :: iOS 8.3 ::.
.:: iPod Classic :: Black :: 80GB ::.

marteo

Аз лично си го купих и трябва да ви кажа ,че съм много доволен и нямам проблеми с никакви програми всичко си работи ок.. Използвам го да правя и мискрим музика и софтоера си върви перфектно и всичко си работи. Но ако питате мен си направете един чист инстал а не го качвайте върхо другия. И искам да кажа да с двете раце Купете си го защото просто 23.99 евро са нищо и цената е просто перфектна ..

HQ

ми пуснете една анкета да видим кой си го е купил и кой не?

angelvn

Според мен са напразно дадени пари, поне докато не фикснат си проблемите на първо време.
Тези анимацийки и превъртания на екрана след вече известно време употреба се оказва, че нито ми помагат-нито пречат.
Сафарито ме дразни с неговите презареждания на страници на случаен принцип -> ако с един от отворените сайтове браузъра се шашне - презарежда всички страници, а е тъпо когато си пуснал да ти се импортват данни през phpmyadmin (да речем 10-20000 записа).

Отчитам известен спад в производителността - минимален, но се усеща.
Като основен + считам подобренията, направени в Mail клиента.
Всичко останало ми се вижда малко излишно.
UI designer and developer

godo

Дори и сега Mail клиента не е толкова добър, колкото Sparow. Но съвкупността от новото Safari, подобренията в Spaces (Mission Control), Versions, както и записа на разположението на app-овете и прозорците си заслужават 45-те лева. Скоро като пуснат някой друг фикс, който да оптимизра работата и нещата ще заспят.
Mac only